معرفی و دانلود PDF کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح

برای دانلود قانونی کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح

کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح برای انسان امروزی در جامعه‌ی ایرانی، الگوی مناسبی بر اساس معیارها و هویت ایرانی و اسلامی ارائه می‌دهد که همان سبک زندگی نیروهای مسلح است.

نویسندگان در این کتاب به تغییرات منفی الگوی مصرف و سبک زندگی ایرانیان اشاره می‌کنند و به نقد مسائلی همچون اسراف، مال‌اندوزی و ... می‌پردازند.

در این کتاب به معیارها و هویت اصلی مردم مسلمان و ایرانی پرداخته می‌شود و نویسندگان بهترین الگو را سبک زندگی نیروهای مسلح مطرح می‌کنند.

شناخت وضعیت جاری سبک زندگی نیروهای مسلح، تعیین ابعاد، مؤلفه‌ها و شاخص‌‏های قابل طرح برای اولویت‏‌بندی موضوعی و مصداقی در زمینه‌ی سبک زندگی، طراحی و ارائه الگوی مناسب، از دیگر دغدغه‏‌های محققین و مستلزم یک چارچوب مفهومی جدید است که موضوع این کتاب محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح می‌خوانیم:

بر اساس آموزه‌‏های قرآنی هدف از آفرینش، تکامل انسان و دریافت فیض و رحمت الهی است و خداوند متعال در قرآن مجید هدف از خلقت انسان و همه موجودات هستی را عبودیت و بندگی بیان نموده است: «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ؛ من جن و انس را نیافریدم جز برای عبودیت و بندگی» (سوره مبارکه الذاریات/آیه 56). و سرانجام انسان خالق خودش را ملاقات خواهد کرد، «یَا أَیُّهَا الْإِنسَانُ إِنَّکَ کَادِحٌ إِلَى رَبِّکَ کَدْحًا فَمُلَاقِیهِ: اى انسان حقاً که تو به سوى پروردگار خود به‏ سختى در تلاشى و او را ملاقات خواهى کرد» (سوره مبارکه انشقاق/آیه 6). و نیز هدف بعثت انبیاء هم نشان دادن راه بندگی خداست، «وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِی کُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولًا أَنِ اعْبُدُواْ اللّهَ وَاجْتَنِبُواْ الطَّاغُوتَ فَمِنْهُم مَّنْ هَدَى اللّهُ وَمِنْهُم مَّنْ حَقَّتْ عَلَیْهِ الضَّلالَةُ: و در حقیقت در میان هر امتى فرستاده‏اى برانگیختیم (تا بگوید) خدا را بپرستید و از طاغوت (فریب‏گر) بپرهیزید، پس از ایشان کسى است که خدا (او را) هدایت کرده و از ایشان کسى است که گمراهى بر او سزاوار است» (سوره مبارکه نحل/آیه 36). و برای رسیدن به این بندگی و توحیدمداری، بی‌شک سبک زندگی از مهم‌ترین لوازم آن است.

مبدأ انسان‌ خدا است و هم‌ مقصد وی‌، چه‌ آن‌که ‌آغازش‌ از خداست‌ و پایان‌ و سرانجامش‌ نیز به‌ سوی‌ اوست، «إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ: ما از آن خداییم؛ و به سوی او بازمی‌گردیم!» (سوره مبارکه بقره/آیه 156).

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: مفهوم‌­شناسی
فصل دوم: مبانی­‌شناسی سبک زندگی
فصل سوم: شناخت مکتب­‌های مدعی سبک زندگی
فصل چهارم: سبک‌­شناسی ایرانی - اسلامی
فصل پنجم: شیوه­‌شناسی سبک زندگی
فصل ششم: چیستی و چرایی ارزشی بودن نیروهای مسلح
فصل هفتم: سازمان‌­شناسی نیروهای مسلح
فصل هشتم: جمع‌­بندی بحث مکاتب مدعی سبک زندگی
فصل نهم: سخن پایانی نویسندگان
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات330
زبانفارسی
شابک978-622-248-096-7
موضوع کتابکتاب‌های اخلاق و معارف
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح

برای دریافت کتاب الگوی سبک زندگی ایرانی - اسلامی نیروهای مسلح و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.