معرفی و دانلود کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM

عکس جلد کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM

در این کتاب شبیه سازی هیدرودینایکی محیط های آبی سطح آزاد مانند، دریاچه ها، دریا ها، مصب رودخانه ها، دریاچه های پشت سدها، و محیط های مشابه به کمک نرم افزار مایک آموزش داده می شود. البته تکیه ی اصلی مطالب عنوان شده محیط های دریایی می باشد. شبیه سازی پارامترهای فیزیکی آب مثل سمت و سرعت جریان، دما، شوری، نوسان سطح آب و ... توضیح داده شده است.

بسته نرم افزاری مایک (MIKE) متعلق به شرکت دانمارکی  DHIاست و شامل مدل های جریان، موج، انتقال رسوب، آلودگی، رودخانه و مدل های دیگر است. اگر مراحل مدل سازی را به سه قسمت پیش پردازش، پردازش، و پس پردازش تقسیم بندی کنیم، این بسته ی نرم افزاری شامل کلیه ی ابزارهای مورد نیاز برای هر سه مرحله می باشد. از ابزارهای پیش پردازش می توان به ابزارهای مورد نیاز برای رقومی کردن نقشه های کاغذی و اسکن شده، تهیه‌ی فایل عمق سنجی با مش یکنواخت و غیریکنواخت و تهیه‌ی فایل های حاوی شرایط مرزی به صورت سری زمانی، اشاره کرد. مایک همچنین شامل ابزارهای لازم جهت تجزیه و تحلیل نتایج و تهیه‌ی انیمیشن از نتایج خروجی در مرحله‌ی پس پردازش است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول
مقدمه
مایک 11
مایک 21
مایک 3
مایک 3/21
LITPACK
MIKE SHE
MIKE Flood
معرفی FM MIKE 21 Flow Model
ویژگی های محاسباتی
فصل دوم
مقدمه
آماده سازی داده های شرایط مرزی
فایل عمق (اینترنتی)
فایل عمق (رقومی سازی نقشه)
فرایند آماده سازی مش
فراخوانی داده های عمق
چند نکته در خصوص رسم Arc
انواع مرزها
ساخت مش
افزایش موضعی وضوح مش
مش مستطیلی
یکنواخت سازی
بررسی تحلیلی مش
درون یابی
ذخیره سازی پروژه و مش
سری زمانیِ شرایط مرزی
روش اول ساخت سری زمانی
روش دوم ساخت سری زمانی
پروفایل سری زمانی
پیش بینی جزرومد از روی مولفه های جزرومدی
فصل سوم
تنظیم پارامترهای مدل
Domain
Mesh and Bathymetry
Domain specification
Time
Module selection
Hydrodynamic Module
Solution Technique
Flood and Dry
Density
Eddy Viscosity
Horizontal Eddy Viscosity
Bed Resistance
Coriolis Forcing
Wind Forcing
Wind Friction
Ice Coverage
Tidal Potential
Precipitation-Evaporation
Wave Radiation
Sources
Initial Conditions
Boundary conditions
Temperature and salinity
Horizontal Dispersion
Heat exchange
Precipitation-Evaporation
Sources
Initial conditions
Boundary conditions
Outputs
اجرای شبیه سازی
خطایابی
فصل چهارم
پس پردازش
نرم افزار Result viewer
نمایش اسلایدی و ساخت فیلم
استخراج سری زمانی
مشاهده خروجی های سری زمانی
انیمیشن سازی با Animator Plus
بارگذاری داده ها
تنظیم پنجره دید
تنظیم صحنه
تعیین مسیر حرکت دوربین
ضبط یک انیمیشن
انیمیشن سازی در مایک 2007

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۹
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی، کتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM

علی زینبی
۱۳۹۵/۷/۱۲
جناب آقای مهندس فیاض
ضمن عرض سلام و ادب
کتاب نگارش شده حضرتعالی، واقعا کتاب خیلی خوب و مفیدی در این زمینه هست چون حاوی نکات و تجربیات خیلی ارزشمندی از حضرتعالی که در آن گنجانده شده است. بابت تمام زحماتی که برای کتاب کشیده اید به نوبه خودم از شما کمال تشکر و خداقوت دارم. جسارتا اگر اجازه دهید چند
مورد سوال و درخواست ازتون داشته باشم.
1-به نظرتون برای نصب نرم افزار مایک که ممکن است معضل خیلی از افرادی باشد که تازه با این نرم افزار آشنایی پیدا می‌کنند، در کتاب آموزش و شرح داده می‌شد؟
2-بنده کتاب رو از نرم افزار کتابراه مطالعه می‌کنم. این نرم افزار تحت نسخه ویندوز حتی ماژول یا تب خاصی در نرم افزار برای دانلود صفحات کتاب وجود ندارد!
3-میخواستم بپرسم بخشMT، SW و ST کی ان شالله به قلم نگارش و تحریر در می‌آید؟
با تشکر
سروه حیدری
۱۳۹۷/۳/۷
سلام و خسته نباشید
من چند تا کانال زوزنقه‌ای دارم با شیب کف و دیداره‌های متفاوت که شبیه سازی هیدرودینامیکی با flow model fm میخوام انجام بدم حالا توی قسمت مش بندی اگه مش بندی یکسان باشه گوشه‌های کانالم دقیق درست نمیشه و روی نتایجم از جمله توزیع سرعت عرضی تاثیر داره وقتی مش رو دو قسمت میکنم یعنی که
جایی کف کانال به دیواره میچسپه یک ساز مش و بقیه‌ی جاها یک سایز مش نرم افزار ارور میده در اندازه مش‌های مختلف هم خیلی امتحان کردم والبته روی شرایط مرزی و همینطور تایم استپ‌ها هم خیلی دقت کردم ولی اصلا ران نمیشه آیا مشکل از مش هست یا شرط مرزی و اولیه؟
رقیه پروهان
۱۳۹۶/۵/۲۸
سلام آقای دکتر وقت شما به خیرببخشید دوباره مزاحمتون می‌شوم. مجدد سوالی داشتم من برای داده مرزی در مدلم هم داده جریان (velocity) دارم و هم داده تراز آب (water level). برای همین گزینه condition Flather را انتخاب کرده‌ام حالا اگر من جزرومد در مدل را بخواهم در نظر نگیرم در کل تیک در قسمت شرایط مرزی را بردارم یا نه علامت تیک در شرایط مرزی را بگذارم ولی تراز آب و جریان هر دو را const بگیرم؟ ممنون می‌شوم پاسخ دهید.
رقیه پروهان
۱۳۹۶/۲/۲۰
سلام خیلی ممنون آقای دکتر، که پاسخ دادید ببخشید یک سوال دیگر هم داشتم چون من جریانها را دو بعدی بررسی می‌کنم (جریانهای ناشی از باد و ناشی از جزرومد با مایک21) و قصد پیش بینی امواج سطحی را ندارم، اگر از Flow Model Fm استفاده کنم در قسمت wave Radiation، آیا لازم هست که این قسمت را هم در نظر بگیرم این منظورم هست که No wave Radition را انتخاب کنم یا گزینه Specified wave Radiation؟
از راهنمایی که می‌فرمایید تشکر می‌کنم.
zanko zandsalimi
۱۳۹۷/۳/۷
با سلام، ضمن تشکر بابت ارائه این کتاب مفید سوالی در مورد MIKE11 داشتم، لطفا اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید. من در بخش وارد کردن سازه‌ها (سازه پل) مشکلی که دارم این است که Soffit leve و deck level مربوط به پل را نمیدونم چطور تعریف کنم. من user manual مربوط به سازه‌ها رو هم خوندم. ولی باز تو این قسمت مشکل دارم. لطفا اگر راه حلی یا منبعی سراغ دارید بفرمایید.
خیلی ممنون
ابوالفضل زرقی
۱۳۹۵/۱۱/۲۴
سلام آقای مهندس میخواستم ببینم چه داده‌هایی (مثل دبی و ضریب زبری و... ) برای مدلهای mike flood, mike zero, mike11,mike21 تو مسائل مهندسی رودخانه و پهنه بندی و شبیه سازی لازم است؟ و آیا اصلا تو ایران موجوده؟ و تو این کتاب آیا در مورد این ماژولهای بالا ک گفتم به صورت کاربردی اشاره شده یا نه؟ ممنونم اگر زودتر بتونید جواب بدید چون خیلی لازم دارم و برام بسیار ضروریه. باز هم متشکرم
دانیال مقدسی
۱۳۹۶/۱/۳۰
باعرض سلام خدمت استاد گرامی و تشکر فراوان از زحمات نگارش و جمع آوری چنین مجموعه‌ی مفیدی.
عنوان پایان نامه بنده "تعیین نرخ رسوبگذاری در بندر نوشهر" میباشد، از قرار معلوم بایستی معادلات جریان و موج را توسط مدل‌های sw, hd مدل کنم و بعد از ماژول st برای تعیین رسوبگذاری. ممنون میشوم در این زمینه راهنمایی کنید و در صورت امکان دوره‌ی آموزشی به بنده پیشنهاد بفرمایید.
رقیه پروهان
۱۳۹۵/۷/۱۲
سلام آقای مهندس فیاض وقت شما به خیر، در خصوص کتاب کار بسیار خوبی انجام داده اید تشکر می‌کنم بابت آن. من کار مدلسازی را می‌خواهم شروع کنم سوالی از خدمت شما داشتم اینکه من جریانهای دریایی اطراف جزیره‌ای را می‌خواهم مدلسازی کنم. آیا مدل مایک 21این قابلیت را دارد که جریانهای ترموهالاینی که ناشی از اختلاف چگالی و دما و شوری را مدلسازی کند؟ممنون میشم پاسخ بدهید.
Ali Bahri
۱۳۹۵/۱۱/۱۱
سلام
کتاب خوبی است. ممنون از شما. من می‌خوام کار مدل سازی با این نرم افزار را انجام دهم و کاری که قرار است انجام بدم مدل سازی جریانات عمودی در دریا است که باید با مایک 3 انجام گردد آیا قابل اجرا است؟ مایک 3 با مایک 21 چه تفاوتی دارد؟ آیا کتاب یا نوشته‌ای در مورد مایک 3 وجود دارد؟ ممنون می‌شوم راهنماییی کنید
رقیه پروهان
۱۳۹۶/۲/۱۱
سلام، روزتون به خیر، سوالی داشتم ممنون می‌شوم پاسخ آن را بدهید.
من جریان‌های ناشی از باد و جزرومد اطراف جزیره‌ای را با مدل مایک 21 می‌خواهم شبیه سازی کنم برای این کار از Flow Model HD , Mike 21 بهتر هست استفاده کنم یا از Mike21/3، Coupleded Model FM؟
payam sadeghian
۱۳۹۷/۳/۱۵
سلام آقای محمدی وقت بخیر، کتاب مفید وعالیه.
فقط تو اون قسمتی که نوشتین فایل عمق از سایت gebco بگیرین میشه یه کم بیشتر توضیح بدین واینکه فرمت فایلی که میخوایم بگیرم چی قرار بدیم، هر فایلی دانلود میکنم فقط طول و عرض داره.
فروغ کاملی
۱۳۹۶/۶/۱۸
سلام آقای محمدی وقتتون بخیر کتاب مفیدی واقعا مرسی از این جمع آوری. بخشید شما کتابی درمورد قسمت اکولب eco lab mike21 میشناسید یا خودتون آموزشی دارین کمکم کنید واقعا نیاز شدیدی به اموزش این قسمت دارم کمک کنید لطف بزرگی میکنین؟
علی ارشادی فر
۱۳۹۶/۳/۲۳
سلام. خیلی ممنون از ضحماتتون بابت نوشتن این کتاب
اگه میشه به من کمک کنید خواهشا.
من فرمت فایل عمق سنجم رو به صورت xyz درست کردم ولی نرم افزار نمیخوندش چنین فرمتی رو چکار کنم خواهشا کمکم کنیند
ممنون
Iman Meyfour
۱۳۹۵/۱۲/۲۳
ماژول‌های SW , MT ST تا چه زمانی به ویرایش جدید نسخه الکترونیکی اضافه خواهد شد.
من نیاز شدیدی به sw دارم. هر مبلغی باشه پرداخت می‌کنم. خواهش می‌کنم manual 2007 ترجمه کنید تمربن‌های خوبی داره.
مجید نعمتی
۱۳۹۹/۸/۱۴
با سلام و عرض ادب
موضوع پایان نامه بنده مطالعه مقاطع رژیم در حالت جریان‌های پایدار و ناپایدار سیلابی هست. میخواستم ببینم چه نسخه‌ای از مناسب این مدلسازی می‌باشد؟
با تشکر فراوان
مشاهده همه نظرات ۳۰

راهنمای مطالعه کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM

برای دریافت کتاب آموزش مدل سازی هیدرودینامیکی با MIKE 21 FLOW MODEL FM و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.