معرفی و دانلود کتاب زندگی در دنیای لغزان

عکس جلد کتاب زندگی در دنیای لغزان
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی در دنیای لغزان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی در دنیای لغزان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی در دنیای لغزان

کتاب زندگی در دنیای لغزان اثر هارولد کوشنر و ترجمه بهزاد رحمتی به چگونگی غلبه بر ترس می‌پردازد، برای این‌که بتوانیم راهکار مناسبی در این رابطه در اختیار بگذاریم می‌بایست ابتدا این ترس‌ها را به‌ رسمیت بشناسیم.

همیشه و در همه‌ی کتاب‌هایی که موضوع‌شان ترس است بحث از این است که انواع ترس چگونه ایجاد می‌شوند، علل و اسباب آن، زمینه‌های آن، شیوه‌های پیشگیری از آن، راه‌های از بین بردن آن و ... است، که همه، بررسی روان‌شناختی مقوله‌ی ترس به‌عنوان یک بیماری است.

برای اولین بار، در کتاب زندگی در دنیای لغزان (Conquering fear : living boldly in an uncertain world)، علاوه بر موارد فوق با جنبه‌های جامعه‌شناختی ترس، که از ثمرات دنیای مدرن است، و راه‌های مقابله با آن، خصوصا با آموزه‌های مشترک معنوی موجود در مذاهب آشنا می‌شوید. تجربه‌هایی که برایتان جدید است.

ترس‌ها انواع و اقسامی دارد که از نگرانی و ذهن‌ مشغولی‌های معمولی شروع شده و به هراس و دهشت ختم می‌شود. از نمونه‌های نگرانی‌های سطحی‌، می‌توانیم ذهن‌ مشغولی مربوط به خاموش‌ کردن شعله گاز را ذکر کنیم و از نمونه‌های ترس دهشتناک، می‌توانیم به هراس از احتمال از کار افتادن ترمز ماشین‌مان اشاره کنیم.

هر بار که از طریق رسانه‌ها در جریان وقایع و حوادث ناگواری مانند: تصادف جاده‌ای، قربانی شدن یک بی‌گناه توسط یک آدم‌کش، غرق شدن یک نفر در دریا و غیره قرارمی‌گیریم، به‌طور غیرارادی نه‌ تنها دست‌خوش هراس می‌شویم، بلکه بخش‌های دوگانه مغزمان نیز مشغول فعالیت می‌شوند؛ یعنی بخش منطقی مغزمان به ما می‌گوید که علت طرح این وقایع دردناک در رسانه‌ها این است که این حوادث اتفاقاتی نادر و کم‌ وقوع هستند.

در حالی که بخش احساسی و هیجانی مغزمان این اتفاقات دردناک را به عزیزان‌مان تسری می‌دهند؛ یعنی پیوسته به ما گوشزد می‌کند که این مسائل می‌تواند برای عزیزان‌مان نیز پیش بیاید و همین مسئله بی‌اختیار ما را می‌ترساند. البته که این نوع دغدغه نمی‌تواند یک‌طرفه باشد و همان‌طور که والدین نگران ایمنی فرزندان‌شان هستند، کودکان نیز از تشویش مشابهی رنج می‌برند.

هارولد کوشنر (Harold  Kushner) در پایان کتاب زندگی در دنیای لغزان سعی کرده است در این دنیای پرفراز و نشیب و غیرقابل پیش‌بینی، این مشعل فروزان را در قالب این عبارت نغز و پر معنی که «امید و شهامت حاصل اراده خداوند است» در اختیار شما قرار دهد و بدین‌ وسیله یاری‌گر افراد در این دنیای لغزان باشد.

در بخشی از کتاب زندگی در دنیای لغزان می‌خوانید:

«واقعیت این است که مرگ گریبان‌گیر همه، از جمله ورزشکاران، گیاه‌خواران، و حتی افرادی که کلسترول پایین دارند هم می‌شود... لذا بر اساس این واقعیت مسلم است که من گناه این مسئله را به گردن کج‌روی و ارتکاب به‌ معصیت نمی‌اندازم، بلکه به ‌باور من گناه‌کار اصلی حادث‌ شدن مرگ، خود زندگی است؛ چون خود زندگی باشکوه است که مرگ را به ‌دنبالش یدک می‌کشد... »

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: فرمان یازدهم: تسلیم نشوید
فصل دوم: دهشت حاصل از جهل و تاریکی
فصل سوم: خدا در طوفان دستی نداشت
فصل چهارم: هراس از تحولات شتابان
فصل پنجم: دنیای عاری از مردم
فصل ششم: ترس از طرد شدن
فصل هفتم: آیا هفتاد سالگی امروز می‌تواند پنجاه سالگی دیروز باشد؟
فصل هشتم: دنیا یک پل باریک است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی در دنیای لغزان
نویسنده
مترجمبهزاد رحمتی
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۷
زبانفارسی
شابک978-964-7002-95-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی در دنیای لغزان

مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
اگر طی روز از خودم مراقبت نکنم لغزشهای روحانی و معنوی کوچک میکنم و این کتاب هم راه حل‌ها رو بهم نشون میده
مفید بود کتاب
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب زندگی در دنیای لغزان

برای دریافت کتاب زندگی در دنیای لغزان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.