معرفی و دانلود کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان

برای دانلود قانونی کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان

کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان اثر سیلویا پاراشوف، یانکا الکساندروف، آنتونیو هادژیکول به موضوع رسانه‌های اجتماعی که قدرت بسیاری دارند و باعث تغییرات زیادی در طیف وسیعی از کسب‌وکارها و نیز یادگیری و آموزش شده‌اند، پرداخته است.

سیلویا پاراشوف (Sylvia Parashev)، یانکا الکساندروف (Yanka Aleksandrova)، آنتونیو هادژیکولف (Antonio Hadzhikolev) به شما تأثیر قابل ملاحظه‌ استفاده‌ دانشجویان از رسانه‌های اجتماعی در دانشگاه اقتصاد وارنا در بلغارستان، بر جوانان را نشان می‌دهند. از جمله پرسش‌های پژوهشی مهم مطرح شده در پژوهش کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان ("Use of Social Media in Higher Education "Institutions – an Empirical Study Based onBulgarian Learning Experience) این است که آیا مؤسسات آموزش عالی که عمدتاً در رشته‌های علوم اجتماعی، اقتصادی و حقوق فعال هستند، با استفاده از مزایای رسانه‌های اجتماعی در چارچوب سیستم مدیریت یادگیری و ابزارهای یکپارچه‌ رسانه‌های اجتماعی، به دانشجویان آموزش می‌دهند یا خیر؟

با توجه به اینکه رسانه‌های اجتماعی، محبوبیت ویژه‌ای در بین جوانان، به ویژه کسانی که در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی حضور دارند، به دست آورده‌اند واقعیت، این پرسش مربوط به استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای اهداف عملکرد علمی، تحصیل و یادگیری در مؤسسات آموزش عالی مرتبط را مطرح می‌سازد.

بکار‌گیری رسانه‌های اجتماعی توسط دانشجویان، شیوه آموزشی جدیدی در دانشگاه‌های مجازی کشور بلغارستان است.

کتاب در بیان اهمیت بکار‌گیری رسانه‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها و کمک به بهبود عملکرد درسی دانشجویانی که از سیستم‌های آموزشی در جهت ارتقای دانش و تعامل با اساتید دانشگاه استفاده می‌کنند، تهیه شده است.

در بخشی از متن کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان می‌خوانیم:

نقش رسانه‌های اجتماعی، در کسب‌وکار و آموزش و تحصیل در حال افزایش است. ما با استفاده از یک نظرسنجی برخط در میان دانشجویان دانشگاه اقتصاد وارنا، یک مطالعه‌ تجربی بر روی نگرش‌های آن‌ها نسبت به رسانه‌های اجتماعی انجام دادیم. نتایج این مقاله، علاقه‌ شدید و مثبت دانشجویان به بسترهای اجتماعی به‌ویژه فیس‌بوک را تأیید نمود. تقریباً 100% دانشجویان یک حساب کاربری دارند و روزانه از آن استفاده می‌کنند. به این منظور‌ برای انجام پژوهش بر سیستم‌های مدیریت یادگیری مورد استفاده توسط مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی در بلغارستان که عمدتاً علوم اجتماعی، کسب‌وکار و حقوق تدریس می‌کنند، را فراهم کرد.

مطالعه‌ ما بر 24 دانشگاه بلغارستان که عمدتاً در حوزه‌های مربوط به سیستم‌های مدیریت یادگیری اجرا شده تدریس می‌کنند، نشان داد 23 مورد از آن‌ها از چنین سیستم‌هایی استفاده می‌کنند و دو بستر اصلی، مودل و آموزش تخته سیاه هستند. این بسترها، ابزارهای یکپارچه‌ شبکه اجتماعی مختلفی همچون انجمن‌های گفتگو، چت، ویکی، پیام داخلی، وبلاگ، ایجاد گروه‌های آموزشی، و ابزارهای مشارکتی را دارا هستند.

مطالعه‌ دقیق استفاده از ابزارهای رسانه‌های اجتماعی در این دو بستر اجرا شده در دانشگاه اقتصاد وارنا (بستره‌ی آموزش از دور و دیجیتال)، پرکاربردترین ویژگی‌های زیر را اثبات نمود: انجمن‌های گفتگو، چت، پیام داخلی و اعلان و عدم استفاده از ابزارهایی همچون ویکی‌ها، انجمن‌ها و... به این نتیجه‌گیری دست یافتیم که هنوز هم استفاده‌ نسبتاً کمی از ظرفیت ادغام شده ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی بسترها در دانشگاه اقتصاد وارنا شده است.

این مقاله این ایده را تأیید می‌کند: استفاده از ابزارهای رسانه‌های اجتماعی در یادگیری و آموزش نبایستی دیگر به عنوان یک نوآوری لحاظ شود، بلکه بایستی یک اقدام روزانه باشد. بر این اساس، ما برای مؤسسات آموزش عالی که هدف آن‌ها افزایش کیفیت فرآیند یادگیری، ماهیت تعاملی یادگیری، علاقه‌ زیاد دانشجویان به خدمات آموزشی به عنوان یک کل است، پیش‌بینی افزایش استفاده از قدرت ادغام شده در ابزارهای رسانه اجتماعی سیستم‌های مدیریت یادگیری در آینده‌ نزدیک را مطرح نمودیم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر آموزش
شواهد تجربی برای محبوبیت بالای رسانه‌های اجتماعی در میان دانشجویانِ دانشگاه اقتصاد وارنا
مطالعه استفاده از سیستم‌های مدیریت یادگیری در مؤسسات آموزش عالی در بلغارستان و ابزارهای یکپارچه رسانه اجتماعی
بررسی ابزارهای یکپارچه رسانه‌های اجتماعی در مودل و تخته سیاه
سایر فعالیت‌ها و ابزارهای مشارکت
استفاده از سیستم مدیریت یادگیریِ مودل و ابزارهای یکپارچه رسانههای اجتماعی در دانشگاه اقتصاد وارنا
نتیجه‌گیری
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان
نویسنده، ،
مترجممحمدعلی علائی
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۲
زبانفارسی
شابک978-622-6598-21-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان

برای دریافت کتاب رسانه در آموزش عالی بلغارستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.