معرفی و دانلود PDF کتاب جامعه و فرهنگ مصر

عکس جلد کتاب جامعه و فرهنگ مصر
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جامعه و فرهنگ مصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جامعه و فرهنگ مصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جامعه و فرهنگ مصر

سید محمد صدرهاشمی در کتاب جامعه و فرهنگ مصر، ضمن ارائه گزارشی فشرده از تاریخ باستان تا دوران معاصر مصر، با کنکاش در روند تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نیز روابط با جمهوری اسلامی ایران، اطلاعاتی مستند و شناختی هر چند نسبی از این کشور مهم خاورمیانه در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

مصر یکی از کهن‌ترین حوزه‌های تمدنی جهان است که تأثیرگذاری‌های مهمی بر حوزه‌های فرهنگی و تمدنی در تاریخ بشر داشته و البته خود نیز صحنه حضور و کشاکش تمدن‌های گوناگون عهد باستان به ویژه ایران، یونان و روم و از آن‌ها تاثیر پذیر بوده است.

مصر در دوران معاصر؛ تاریخ پر فراز و نشیبی را طی کرده است. از حمله ناپلئون تا اشغال استعماری آن توسط انگلیس و شکل‌گیری جنبش‌های سیاسی اجتماعی و مبارزات استقلال‌ طلبانه مردم، تا جنگ‌های چندگانه با اشغالگران سرزمین فلسطین، انقلاب ژانویه 2011 و سرانجام کودتای ژوئیه 2013. مصر با پیشینه تاریخی و تمدنی کهن و نقش تاریخ‌ساز در جهان اسلام و نیز موقعیتی استراتژیک، وجود احزاب و جریان‌های فعال فکری و سیاسی، در اختیار داشتن آبراه سوئز، دارا بودن بیشترین جمعیت و بزرگ‌ترین ارتش در میان کشورهای عرب، به ویژه در نیمه دوم قرن بیستم از جایگاهی برجسته و تأثیرگذار بر روند تحولات سیاسی، فرهنگی و معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار بوده است.

با مروری بر ویژگی‌های پیش گفته، مطالعه و شناخت هرچه بهتر این کشور اهمیت می‌یابد که تألیف کتاب جامعه و فرهنگ مصر هم با توجه به چنان اهمیتی صورت گرفته است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه مولف
فصل اول: کلیات
فصل دوم: تاریخ
فصل سوم: جامعه
فصل چهارم: سیاست و حکومت
فصل پنجم: نظام فرهنگی
فصل ششم: دین و مذهب
فصل هفتم: فرهنگ عمومی
فصل هشتم: ادبیات معاصر
فصل نهم: هنر
فصل دهم: نظام آموزشی
فصل یازدهم: رسانه
فصل دوازدهم: روابط دو کشور
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جامعه و فرهنگ مصر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات بین المللی الهدی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۴۲
زبانفارسی
شابک978-964-439-720-2
موضوع کتابکتاب‌های جهانگردی و گردشگری، کتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب جامعه و فرهنگ مصر

برای دریافت کتاب جامعه و فرهنگ مصر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.