معرفی و دانلود کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق

عکس جلد کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق
قیمت:
55900 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق

جان گری در کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق، تفاوت‌های بین مردان مریخی‌ها و زنان ونوسی‌ها را بیان می‌کند و به شما قدرت می‌دهد که اختلافات و مشکلات موجود در زندگی مشترکتان را برطرف کنید.

شاید امروزه بزرگ‌ترین مشکل در رابطه‌ها این است که همگی تصور می‌کنیم همسرمان شبیه خود ماست. ما به اشتباه خیال می‌کنیم که اگر همسرمان عاشق ما باشد، باید به شیوه‌ای خاص، فکر، احساس و رفتار کند. اگر او دچار مشکل شود، گمان می‌کنیم روش ما بهترین روش برای رویارویی با مشکلات برای آن‌هاست. اما به ندرت اینگونه می‌شود. زمانی که به درک بیشتری از تفاوت بین مردان و زنان برسیم‌، می‌توانیم از ناکامی و ناامیدی غیرضروری اجتناب کنیم.

به یاد داشتن این موضوع که مردان از مریخ هستند و زنان از ونوس، به ما کمک می‌کند که در مقابل تفاوت‌ها مقاومت نکنیم و در پی پذیرش باشیم. به جای اینکه در صدد تغییر، بهبود یا اصلاح همسرمان باشیم، می‌توانیم زمان بیشتری را صرف درک احساسات و افکار او کنیم. وقتی به یاد داشته باشیم که زن و مرد متفاوت هستند، نه تنها به صلح و آرامش می‌رسیم، بلکه هم خودمان و هم همسرمان بینش ضروری برای بده و بستان موفقیت‌آمیز عشق و محبت به یکدیگر را به‌دست می‌آوریم.

کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق (Men are from Mars, women are from Venus book of days) شامل 365 عبارت تأثیرگذار روزانه است که هر روز تفاوت‌هایی اساسی بین مردان و زنان را مطرح می‌کند. خواندن یک عبارت روزانه‌ی کوتاه کافی است تا به جای اینکه احساس ناتوانی یا ضعف کنید، در جهت درست به سوی درک تفاوت‌ها هدایت ‌شوید. به کمک عبارات این کتاب، هر روز می‌تواند فرصتی باشد که عشق و محبتتان را رشد دهید.

اگرچه اصول مریخ و ونوس منطقی هستند، به یاد آوردن آن‌ها و عملی کردنشان آسان نیست. این اصول هنوز جدید هستند. در زمان‌هایی که خیلی به این اصول و بینش‌ها نیاز داریم، آن‌ها را فراموش می‌کنیم. اغلب فقط به یک یادآوری کوچک نیاز داریم تا احساسات مثبت اعتماد، پذیرش، درک و فهم، و قدردانی از همسرمان را در ما تحریک کند. وقتی به یاد داشته باشیم که چقدر متفاوت هستیم، همیشه می‌توانیم به طریقی مؤثرتر به همسرمان عشق بورزیم و عشق او را دریافت کنیم. وقتی هر روز یک عبارت کوتاه را بخوانید، در سفر مهرورزی‌تان احساس حمایت می‌کنید و احساس عاشقانه‌ در زندگی‌تان اولویت می‌یابد.

جان گری (John Gray) در این اثر مهم‌ترین نکات از مجموعه‌ی مریخی و ونوسی را به شما یادآوری می‌کند. بیشتر عبارات از کتاب‌های قبلی‌ و با کمی اصلاحات و تجدید نظر در این‌جا مطرح شده‌اند. کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق برای کسانی که کتاب‌های دیگر وی را خوانده‌اند، مفید و حمایت کننده است اما به تنهایی نیز کارایی دارد. برای کسانی که دیگر کتاب‌های مریخی و ونوسی را نخوانده‌اند یا به نوارها‌ی آن گوش نداده‌اند، این مطالب نه تنها مفید خواهد بود، بلکه به عنوان مقدمه‌ای عالی می‌تواند اصولی اولیه را آموزش بدهد که به میلیون‌ها نفر و به زوج‌ها کمک کرده است.

در بخشی از کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق می‌خوانیم:

آنچه مرد به راستی در رابطه‌اش می‌خواهد این است که احساس کند در خوشحال کردن همسرش موفق بوده است. رضایت زن نه تنها مرد را خوشحال‌تر می‌کند بلکه بار مسئولیت او را سبک‌تر می‌کند. خوشحالی زن به مرد علامت می‌دهد که دوست داشتنی است. واکنش‌های گرم زن مانند آیینه‌ای است که تصویری درخشان را به سوی او بر‌می‌گرداند.

با افزایش استرس در زندگی‌مان، به دست آوردن چنین هدفی دشوار می‌شود. وقتی مرد به خانه‌ می‌آید، اغلب همسرش نه تنها کلافه بلکه خسته هم هست. او به جای اینکه به‌ توانایی‌اش جهت خوشحال کردن همسرش اطمینان داشته باشد، احساس ناکامی می‌کند و ممکن است در نهایت دچار بی‌اعتنایی شود. او احساس می‌کند نمی‌تواند همسرش را خوشحال کند. واکنش‌های گرم و صمیمانه‌ی زن و ابراز قدردانی مانند آیینه‌ای است که تصویری درخشان را به‌سوی مرد منعکس می‌کند.

مرد در عمق وجودش امیدوار است که همسرش تلاش‌های او را تأیید کند و مورد قدردانی قرار دهد و به‌نحوی از عملکرد او ابراز رضایت کند. وقتی به‌نظر می‌رسد که زن از دیدن همسرش خو‌شحال نیست، اتفاق خیلی مهمی می‌افتد. اشتیاق عمیق و پرشور مرد برای خوشحال کردن و حمایت و تأمین همسرش تضعیف می‌شود و در نهایت فروکش می‌کند.

مردان به طور کلی درک نمی‌کنند در درونشان چه می‌گذرد چون بیشتر در پی آن‌ هستند که چطور همسرشان را خوشحال کنند. با این‌حال، هر چه بیشتر زنی با احساس ناراحتی عمل کند و واکنش نشان دهد، اشتیاق در درون مرد خاموش می‌شود. وقتی مرد احساس ‌کند تلاشش بی‌ثمر است، زندگی و رابطه‌اش همه‌ی جذابیت و معنایش را از دست می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ژانویه
عزم و اراده، رشد یافتن، اشتیاق
فوریه
درک، پذیرش، تعهد
مارس
تصور، تجربه، حمایت
آوریل
شور و هیجان، جرأت، بخشش
مه
هماهنگی، تفاوت، قدردانی
ژوئن
بررسی، گفتگو، پذیرش
ژوئیه
غریزه، تصور، قوه‌ی ابتکار
اوت
آفرینش، کامیابی، توانمندی
سپتامبر
آگاهی، ابراز، تعادل
اکتبر
جذب، دلبری، احترام
نوامبر
اعتماد، خوشحالی، بخشش
دسامبر
اهدا، پرورش، عشق

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق
نویسنده
مترجمشمس الدین حسینی، الهام آرام نیا
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات440
زبانفارسی
شابک978-964-236-397-1
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
55900 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق

کاربر Ema
۱۳۹۸/۱/۳۰
خیلی کتاب خوبیه و کاملا حقیقی وکاربردی... هم برای خانم‌ها مناسب هم مردها، چون کمک میکنه همدیگر رو بهتر بشناسیم و درک کنیم
هلن کامرانی
۱۳۹۸/۱۱/۸
خیلیییی کتاب خوبیه،
به نظرم هر کتابخونه‌ای باید این کتابو داشته باشه،
راهکاراش برای زندگی و روابط عشقی عالیهههه
ممنون کتابراه
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق

برای دریافت کتاب مریخی و ونوسی در رابطه‌ای موفق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.