معرفی و دانلود کتاب اخلاق و قانون: موضوعاتی در توسعه منابع انسانی، نقش‌های در حال تکامل و رویه‌های نوظهور

عکس جلد کتاب اخلاق و قانون: موضوعاتی در توسعه منابع انسانی، نقش‌های در حال تکامل و رویه‌های نوظهور
قیمت:
21000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق و قانون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق و قانون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق و قانون: موضوعاتی در توسعه منابع انسانی، نقش‌های در حال تکامل و رویه‌های نوظهور

قوانینی که مدیران در محل کار وضع می‌کنند تا چه اندازه اخلاقی است؟ کتاب اخلاق و قانون نوشته‌ی کلارتا هیوز به نقش قانون و اخلاق در شکل‌گیری نظم محیط کار و رابطه‌ی کارفرما و کارکنان می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب قانون و اخلاق:

مدیران و رهبران یک مجموعه برای حفظ کارآمد بودن و پیشرفت تک‌تک اعضای مجموعه، استراتژی‌هایی در نظر می‌گیرند که تمام ابعاد آن مجموعه را پوشش می‌دهد، از برنامه‌ریزی توسعه و ارائه‌ی چشم‌اندازی از اهداف شرکت گرفته تا وضع قوانینی که روح حاکم بر محیط کار را می‌سازند. این استراتژی‌ها باید بر اساس استانداردهایی طراحی شوند که نیازهای تمام اعضای شرکت از کارفرما تا کارکنان را پوشش دهند.

دغدغه‌ی متخصصان و دانشمندانی که در طرح قوانین حاکم بر محیط کار به مدیران کمک می‌کنند، توجه به قانونی بودن و اخلاقی بودن تمام برنامه‌ریزی‌ها است. هنگامی که دوگانه‌ی قانون و اخلاق به رابطه‌ی پویایی با یکدیگر برسند، نحوه‌ی عملکرد مجموعه به سمت پیشرفت می‌رود و میزان رضایت افراد از حضور در محیط کار افزایش می‌یابد. چرا که ارزش‌های سازمانی و ارزش‌های انسانی در کنار هم قدم به قدم نظم یک مجموعه را پیش می‌برند.

کلارتا هیوز (Claretha Hughes) در کتاب اخلاق و قانون (Ethical and Legal Issues in Human Resource) مسئله‌ی ارزش‌های اخلاقی و استانداردهای حقوقی را از جوانب گوناگون بررسی می‌کند، بر دیدگاه‌های مختلف درباره‌ی اخلاق و قانون تمرکز می‌کند و از تمام این مفاهیم پل می‌زند به فرایند استخدام و نگهداری کارمندان در محل کار.

کتاب اخلاق و قانون برای چه کسانی مناسب است:

مدیران و سیاست‌گذاران سازمان‌ها، پژوهشگران و علاقه‌مندان به مباحث اخلاق و قانونگذاری از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

با کلارتا هیوز بیشتر آشنا شویم:

کلارتا هیوز در دانشگاه آرکانزاس مدرس منابع انسانی و توسعه‌ی نیروی کار است. هیوز برای نوشتن کتاب «Valuing People and Technology in the Workplace: A Competitive Advantage Framework» در سال 2012 برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال آکادمی توسعه‌ی منابع انسانی شد.

در بخشی از کتاب اخلاق و قانون می‌خوانیم:

استخدام و نگهداری محل کار:

عناصر اصلی عملکرد مدیریت منابع انسانی -فرایند استخدام، ارزیابی/ارزیابی عملکرد، جبران خسارت، حرکات مثبت، اقدامات مثبت و حریم خصوصی- یک نقش معمول یک متخصص توسعه‌ی منابع انسانی نیست. نقش متخصصان معمولاً متمرکز بر توسعه‌ی شغلی، توسعه‌ی سازمان و آموزش و توسعه است. با این حال برخی از توابع به طور غیرمستقیم تحت تاثیر استراتژی‌هایی قرار می‌گیرند. استراتژی‌ها بر سیاست‌های سازمان مربوط به استخدام و نگهداری کارکنان تأثیر می‌گذارد.

استخدام:

برخی از کمترین اقدامات رفتار گزارش نشده غیر اخلاقی و غیر قانونی در هنگام استخدام یا عدم انجام فرایند استخدام رخ می‌دهد. دو رفتاری که بیشترین تبعیض در استخدام را به همراه دارد، پروفایل زبانی از نامزدها در هنگام مصاحبه‌ی تلفنی و جستجوی برنامه‌ی پینگ است. زیرا به نظر می‌رسد نام نامزدها از زن، اقلیت یا خارجی باشد. متخصصان اغلب متخصصان و رهبران را در مورد فنون مصاحبه آموزش می‌دهند. متخصصان همچنین باید این مباحث را در آموزش فرایند استخدام و در دوره‌های آموزشی شامل این موارد غیر قانونی و غیر اخلاقی قرار دهند.

همچنین شناخته شده است که مدیران استخدام از تصمیم سوگیری خود، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه و تمایل آن‌ها برای کارکنانی که شبیه خودشان هستند و مانند آن‌ها هستنند آگاهی ندارد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مقدمه: بررسی مسائل اخلاقی و حقوقی در توسعه منابع انسانی
فصل 2: به سوی درک دقیق‌تر و مشارکتی از مسائل اخلاقی و حقوقی
فصل 3: ارزش‌ها و تصمیم‌گیری‌ها
فصل 4: ارتباط اخلاق و تنوع با استفاده از هوش تنوع
فصل 5: استخدام ونگهداری محل کار
فصل 6: قوانین، اخلاق و سیاست‌ها
فصل 7: اخلاق، حکومتداری، حکومتداری و آینده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اخلاق و قانون: موضوعاتی در توسعه منابع انسانی، نقش‌های در حال تکامل و رویه‌های نوظهور
نویسنده
مترجمفرامرز نجاری، محمدرضا پناهی بروجنی
ناشر چاپیانتشارات نمای علم
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات159
زبانفارسی
شابک978-622-214-783-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
21000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اخلاق و قانون

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اخلاق و قانون

برای دریافت کتاب اخلاق و قانون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.