معرفی و دانلود کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی: همراه با معادل انگلیسی

عکس جلد کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی: همراه با معادل انگلیسی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی: همراه با معادل انگلیسی

نجمه رحیمی در کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی، شما را با مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ضرب‌المثل‌های فارسی آشنا می‌کند و معادل انگلیسی آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید در هر دو زبان به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

درباره‌ی کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی:

بدون تردید ضرب‌المثل‌ها بخش مهمی از فرهنگ و ادبیات مردم یک کشور به شمار می‌آیند و در انتقال مفهوم مورد نظر کمک بزرگی می‌کنند. اگر شما هم مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستید، نباید ضرب‌المثل‌های مردم انگلیسی زبان را از یاد ببرید و از آن‌ها غافل بمانید. کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی (Dictionary of 1000 persian proverbs with english equivalents) ضرب‌المثل و اصطلاح‌های مهم و کاربردی زبان فارسی را همراه با معادل‌های آن در زبان انگلیسی در اختیارتان قرار می‌دهد تا در این زمینه بهتر عمل کنید و بتوانید از لحاظ فرهنگی نیز در هر دو زبان خود را تقویت نمایید.

اصطلاحاتی که نجمه رحیمی (Najmeh Rahimi) برای‌تان انتخاب می‌کند، گاه از نظر کلمات یکسان و هم‌معنی هستند و گاه صرفا مفهوم را محور انتخاب ضرب‌المثل قرار داده است. به عنوان مثال نویسنده برای ضرب‌المثل مشهور «افاده‌ها طبق طبق سگ‌ها به دورش واق و واق.» نمی‌تواند نمونه‌ای یکسان در انگلیسی بیابد اما با هوشمندی «Great boast little toast» را به کار می‌برد که همان مفهوم را منتقل می‌کند.

اصطلاحات رایج و ضرب‌المثل‌ها از موارد مهم برای نشان دادن صفات اخلاقی، روحیات، تصورات، افکار، ذوق ادبی، رسوم و... یک ملت محسوب می‌شود؛ بنابراین از جایگاه بسیار مهمی برخوردار هستند و محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند.

در دنیای امروز نیز مردم برای اینکه منظور خود را بهتر منتقل کنند در گفتار روزمره‌ی خود از ضرب‌المثل استفاده می‌نمایند. این اصطلاحات به جنبه‌های مختلفی می‌پردازند؛ برخی ‌جنبه‌ی اخطاری دارند، برخی دیگر ممکن است پیشنهادی باشند و... .

کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب دو زبانه است و به شما کمک می‌کند تا با ضرب‌المثل‌هایی جذاب در فرهنگ و زبان فارسی و انگلیسی آشنا شوید؛ بنابراین اگر به یادگیری اصطلاحات این دو زبان غنی علاقه‌مند هستید، کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی می‌خوانیم:

91. اجاقش کور است.

He has no offspring.

92. ادب از که آموختی از بی ادبان

A wise man gets learning from those who have none.

93. ارزان خری انبوه خری.

Good cheap is dear at the long run.

94. از آب کره نتوان گرفت.

You cannot get blood out of stone.

95. از آب گِل‌آلود ماهی می‌گیرد.

He fishes in troubled water.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی: همراه با معادل انگلیسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات فرنام
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۷
زبانفارسی
شابک978-600-94044-6-9
موضوع کتابکتاب‌های چند زبانه، کتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی

باران نوری
۱۴۰۰/۳/۱۵
جالبه ضرب المثل‌هایی داره که خیلی به درد میخورن
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی

برای دریافت کتاب فرهنگ 1000 ضرب المثل و اصطلاح رایج فارسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.