معرفی و دانلود کتاب سیمین

عکس جلد کتاب سیمین
قیمت:
17000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سیمین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سیمین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سیمین

کتاب سیمین نوشته‌ی مجید آذرشاهی، داستان دختری شاد و باهوش را به تصویر می‌کشد که در سال آخر دبیرستان پس از اردوی کاشان به باستان‌شناسی علاقه‌مند می‌شود و در این مسیر اتفاقات جالبی برای او رخ می‌دهد.

درباره‌ی کتاب سیمین:

داستان این کتاب کنکاشی است در باره گنجینه پنهان داریوش سوم آخرین پادشاه سلسله با عظمت هخامنشی. آنچه از مستندات تاریخی برمی‌آید اسکندر مقدونی پس از چپاول و آتش زدن تخت جمشید، با خبر می‌شود که بیش از نیمی از موجودی خزانه شاهی به هگمتانه (همدان) منتقل شده است، پس به هگمتانه می‌رود. جاسوس‌ها و خبرچین‌ها می‌گویند شواهد نشان می‌دهد که گنجینه در کوهپایه الوند (حدود هشتاد کیلومتری هگمتانه) پنهان گردیده است. به دستور اسکندر مقدونی لشکریان او برای یافتن این گنجینه تمام غار‌ها و دره‌ها و ارتفاعات الوند را جستجو می‌کنند و پس از چهار ماه تلاش بی‌حاصل، اسکندر و لشکریانش ناامید هگمتانه را ترک می‌کنند. اما وسوسه یافتن چنین گنج پربهایی دلیلی بوده برای جستجوی اطراف هگمتانه از طرف سرداران رومی پس از اسکندر مانند کراسوس (سال 84 قبل از میلاد)، ژولیوس سزار (سال 72 قبل از میلاد)، مارکوس آنتونیوس (سال 57 قبل از میلاد)، نرون امپراتور روم (سال 52 میلادی) و در نهایت محمدرضا پهلوی (سال 1973 میلادی) و بماند که چه تعداد فراوانی از مردم عادی و گنج‌جو، سختی‌هایی را تحمل نمودند و همگی نا‌موفق. اما سیمین یکی از شخصیت‌های داستان ما که یک باستانشناس نابغه می‌باشد موفق به رمزگشایی از لوح زرین داریوش سوم و کشف حدود محل مخفیگاه این گنجینه با ارزش می‌گردد.

سیمین با خوشحالی فراوان این موضوع را به اطلاع پروفسور مجیک امریکایی که مدیر موسسه شرق شناسی شیکاگو است می‌رساند. اما چند روز بعد به شدت پشیمان می‌گردد... سیمین موضوع حدود محل گنجینه داریوش سوم را با یکی از دوستانش در تهران به نام افسانه و سپس اسکندر در میان می‌گذارد و...

در بخشی از کتاب سیمین می‌خوانیم:

دو دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان پشت سر هم در حاشیه خیابان امیرکبیر کاشان ایستادند، سیمین از شیشه اتوبوس نگاهی به بیرون انداخت و با خودش گفت: مثل اینکه رسیدیم.

خانم ناظم وارد اتوبوس شد و با صدای رسایی گفت:

- ساکت، ساکت! خانم‌ها ساکت، خوب گوش بدید که چی می‌گم، اینجا که برای بازدید اومدیم به تپه سیلک معروفه، در زیر این تپه و تپۀ اون طرفی، یک شهر کوچک، یک عبادتگاه و یک گورستان قرار داره که مربوط به پیش از تاریخه، یعنی حدود هشت هزار سال قبل.

سیمین با شنیدن پیش از تاریخ و هشت هزار سال قبل، موضوع برایش جالب شد و با دقت بیشتری گوش داد.

- اینجا حدود هشتاد ساله که کشف شده یعنی؛ تا هشتاد سال پیش هیچ کس از وجود این اثر باستانی خبر نداشت! اون موقع اینجا بارندگی شدیدی شد و سیلی به راه افتاد، در اثر همین سیل، قسمتی از سطح این تپه شسته شد و تعدادی ظروف سفالی عتیقه از زیر خاک بیرون اومد، کشاورزان محلی این اشیاء را به دلالان عتیقه فروختند که در نهایت، تعدادی از این عتیقه‌ها به، به موزۀ...

خانم ناظم، به دنبال مطلبی به یادداشتش نگاه کرد.

پچ پچ‌ها کم کم زیاد می‌شد که خانم ناظم مطلب را پیدا کرد، نگاهش را از روی یادداشت به سمت دانش آموزان برگرداند و با صدایی بلندتر از قبل، گفت:

- فلاح، صالحی، حرفاتون هنوز تمام نشده؟ درس که نمی‌خونید، فیزیک و شیمی که تو کله پوکتون فرو نمیره! پس اقلاً گوش بدید و چهار کلمه از فرهنگ کشور خودتون یاد بگیرید... ، داشتم می‌گفتم؛ تعدادی از این اشیاء که کشاورزان به دلالان عتیقه فروخته بودند به موزۀ لوور فرانسه می‌رسه و به ارزش این اشیاء پی می‌برند، موزۀ لوور یکی از باستان شناسان خودش، به نام رومن گیرشمن رو به ایران...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سیمین
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مسیر دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات243
زبانفارسی
شابک978-600-883051-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
17000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سیمین

امیر حسینی
۱۴۰۲/۳/۶
خیلی خوب بود، یکم برخی جاهاش نیاز نبود نوشته بشه و کش دار شده بود ولی در مجموع جذاب بود واقعا و یک سوال، آیا این داستان واقعی بود کاملاً؟
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب سیمین

برای دریافت کتاب سیمین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.