معرفی و دانلود کتاب دربند

عکس جلد کتاب دربند
قیمت:
5000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دربند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دربند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دربند

کتاب دربند به قلم محمدابراهیم حسینیان، در قالب داستانی کوتاه و جذاب نحوه محافظت نماز از نمازگزار در برابر شیاطین را بیان می‌کند. این اثر از طریق تقویت قدرت خیال‌پردازی و همزاد پنداری در نوجوانان، اهمیت و جایگاه نماز را تبیین می‌نماید.

درباره‌ی کتاب دربند:

محمدابراهیم حسینیان تلاش نموده، محتوای این کتاب را از منابر و سخنرانی‌های آیت الله مظاهری و کتاب «نماز نجوای مومنان» ایشان، تهیه نماید. لذا پیشنهاد می‌شود با توجه به تعداد صفحات و جذابیت موضوع، این اثر گزینه بسیار خوبی برای برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه نوجوانان و هدیه‌ای مناسب برای جشن تکلیف است.

کتاب دربند مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای نوجوانان آموزنده است و آن‌ها را از برکات نماز در زندگی آگاه می‌کند.

در بخشی از کتاب دربند می‌خوانیم:

استاد کمی مکث کرد و دانش‌آموزان مشغول نوشتن حدیث در دفترچه‌های خود شدند. قبل از اینکه کسی اظهار‌نظر کند، استاد مظاهری ادامه داد: عزیزان من، دو نتیجه خیلی زیبا می‌توان از جمع این دو حدیث گرفت اما قبل از اینکه دو نتیجه رو خدمت شما عرض کنم باید یه نگاه کلی به قضیه داشته باشیم.

ببینید عزیزان من! خداوند انسان را آفریده و هدف از آفرینش رشد و کمال ما انسان‌ها بوده و بدین منظور فضای مناسبی به نام دنیا رو خلق کرده که دراین دنیا، انسان‌ها مختارند کار خوب یا بد انجام بدهند و شرایط برای رشد و تکامل آنها فراهم باشد. انسان باید در این دنیا به یک معراج روحانی برسد اما وسوسه‌های شیطانی و امیال نفسانی با تمام توان مانع از این مهم می‌شوند.

از آنجایی که خداوند اَرحَمَ الرّاحِمین است برای در امان ماندن انسان از وسوسه‌های شیطانی و امیال نفسانی از طریق آیات و روایات به راهنمایی و هدایت انسان‌ها اقدام نموده و برای کسانی که بتوانند این آیات و روایات را به مردم بفهمانند و از این طریق به انسان‌ها در مبارزه با وسوسه‌های شیطانی و مهار امیال نفسانی کمک نمایند و شرایط را برای معراج روحانی انسان‌ها در این دنیای مادی فراهم کنند، پاداش بسیار بزرگی در نظر گرفته است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دربند
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات طلوع مجد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات51
زبانفارسی
شابک978-622-7605-26-6
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دربند

محمد ابراهیم حسینیان
۱۴۰۰/۲/۱۹
بیان اهمیت نماز اول وقت و به جماعت با استفاده از زبان هنر و در قالب داستانی جذاب و برگرفته از آیات و روایات و اندیشه‌های مرجع عالی قدر آیت الله مظاهری در اندیشه نوجوان تاثیری به درازای یک عمر خواهد داشت.
پس از مطالعه دیگر نمی‌تواند به نماز بی توجه باشد.
ساجده دلاوری
۱۴۰۰/۲/۲۰
کتاب عالی بود و واقعا از خواندنش لذت بردم. این کتاب با این محتوا و سبک خلاقانه کتاب بسیار مناسبی برای نوجوانان است.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب دربند

برای دریافت کتاب دربند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.