معرفی و دانلود کتاب صوتی کلئوپاترا

عکس جلد کتاب صوتی کلئوپاترا
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلئوپاترا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلئوپاترا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلئوپاترا

کتاب صوتی کلئوپاترا نوشته‌ی کارلو ماریا فرانزرو، داستان شورانگیز زندگی آخرین فرعون و بزرگ‌ترین زن تاریخ مصر را روایت می‌کند. با شنیدن این داستان جذاب با تاریخ تمدن مصر و مهم‌ترین فراعنه آن زمان آشنا می‌شوید.

درباره کتاب صوتی کلئوپاترا:

برخی از اسم‌ها آن‌قدر در بین افراد شنیده شده‌اند که بسیاری فکر می‌کنند همه چیز را درمورد آن اسامی می‌دانند. اما اگر خوب از آن‌ها بپرسی، به این نتیجه می‌رسی که آن‌ها واقعاً چیز زیادی از آن‌ها نمی‌دانند و فقط نامشان را شاید از فیلم‌ها شنیده‌اند. یا شاید هم افسانه‌هایی خیالی درموردشان بدانند که به‌هیچ‌وجه ریشه در واقعیت ندارند.

یکی از این اسم‌ها که در طول تاریخ زیاد به گوش همه رسیده است، «کلئوپاترا» ملکهٔ مصر است. بسیاری از فیلم‌های سینمایی این شخصیت را در داستان‌های خود گنجانده‌ و به مخاطبین خود شناسانده‌اند. اما باید بدانید که در سینما اتفاقات تاریخی را به شکلی با افسانه می‌آمیزند که تشخیص بین این دو واقعاً سخت می‌شود و دیگر اصالتی برای حقیقت باقی نمی‌ماند و تنها چیزی که در ذهن مخاطب می‌ماند افسانه‌ای بیش نیست.

کارلو ماریا فرانزرو (Charles Marie franzero)، نویسنده ایتالیایی در کتاب کلئوپاترا (The Life and Times of Cleopatra) داستان زندگی این زن را که هم الهه مقدس رودخانه نیل بود و هم جانشین فراعنه، روایت می‌کند. او از طرفی معشوقه سزار بود و از طرف دیگر دل به آنتونی، سردار بزرگ سزار داده بود. بسیاری وی را زیباترین زن تاریخ می‌دانند؛ کسی که بزرگ‌ترین مردان عصرش در مقابل او زانو زدند و جان خود را برای او فدا کردند.

حکومت مرکزی مصر بیشتر قدرت خود را در آن زمان مدیون کلئوپاترا است. او زیبایی درونی خود را با لطافت و لحن صدای جادویی‌اش نشان می‌داد و همه را شیفته خود می‌کرد. این زن زیبا و دل‌فریب در نهایت در 40 سالگی به زندگی‌اش پایان داد. نویسنده کتاب حاضر سعی دارد به زندگی این زن تأثیرگذار نگاهی تاریخی بدون هیچ جهت‌گیری داشته باشد و آن را به‌صورت داستان برای مخاطبین خود روایت کند. او وقایع تاریخی را به ترتیب تعریف کرده و در خلال آن‌ها درمورد توطئه‌ها و دسیسه‌ها، نوع سلطنت، لشکرکشی‌ها و روابط عاشقانهٔ کلئوپاترا می‌گوید.

کتاب صوتی کلئوپاترا مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های تاریخی و زندگی‌نامه‌ای علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب صوتی کلئوپاترا می‌شنویم:

سزار نتوانست در مورد اینکه مردم بلافاصله به او پیشنهاد پادشاهی نکرده و تاج را بر سرش نگذاشته بودند، یاس خود را به کلئوپاترا و دوستش مارک آنتونی آشکار نسازد و روزی گفت: «بالاخره کلئوپاترا بعد از این همه خدمتی که من برای این مردم کردم و خدماتی که در آینده خواهم کرد، فکر نمی‌کنم که باید به گدایی تاج‌وتخت از همین مردم برخیزم. البته من نسبت به وضع تو نیز احساس ناراحتی می‌کنم و بدیهی است که کالپورینا هرگز برای من فرزندی به دنیا نخواهد آورد و در این صورت اگر قرار بر این باشد که یک سلسلهٔ موروثی به وجود آید، مردم باید سزاریوم را به‌عنوان وارث من قبول کنند. ولی باید بگویم که کالپورینا هیچ تقصیری ندارد و من چگونه می‌توانم کالپورینا را نادیده بگیرم. بدون آنکه مردم این عمل مرا نادیده بگیرند.»

کلئوپاترا می‌دانست که علاقهٔ سزار بدو چندان تخفیف نیافته است و علاوه بر این، او به علت لذتی که از مصاحبت با سزار می‌برد و علاقهٔ عمیقی که سزار نسبت به همنشینی او نشان می‌داد، عشق و علاقهٔ کلئوپاترا را چندین برابر می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۷ دقیقه
بخش یک
۱۳ دقیقه
بخش دو
۱۵ دقیقه
بخش سه
۱۰ دقیقه
بخش چهار
۱۰ دقیقه
بخش پنج
۱۳ دقیقه
بخش شش
۱۵ دقیقه
بخش هفت
۵ دقیقه
بخش هشت
۷ دقیقه
بخش نه
۲۰ دقیقه
بخش ده
۱۳ دقیقه
بخش یازده
۲۳ دقیقه
بخش دوازده
۱۴ دقیقه
بخش سیزده
۱۳ دقیقه
بخش چهارده
۲۵ دقیقه
بخش پانزده
۱۹ دقیقه
بخش شانزده
۱۴ دقیقه
بخش هفده
۲۴ دقیقه
بخش هجده
۲۶ دقیقه
بخش نوزده
۲۷ دقیقه
بخش بیست
۲۳ دقیقه
بخش بیست و یک
۲۴ دقیقه
بخش بیست و دو
۱۳ دقیقه
بخش بیست و سه
۲۱ دقیقه
بخش بیست و چهار
۱۱ دقیقه
بخش بیست و پنج
۲۰ دقیقه
بخش بیست و شش
۴۰ دقیقه
بخش بیست و هفت
۲۱ دقیقه
بخش بیست و هشت
۵۶ دقیقه
بخش بیست و نه
۲۶ دقیقه
بخش سی
۲۵ دقیقه
بخش سی و یک
۱۷ دقیقه
بخش سی و دو
۲۱ دقیقه
بخش سی و سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلئوپاترا
نویسنده
مترجمرضا براهنی
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلئوپاترا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلئوپاترا

برای دریافت کتاب صوتی کلئوپاترا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.