معرفی و دانلود کتاب صوتی ایراندخت

عکس جلد کتاب صوتی ایراندخت
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایراندخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایراندخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایراندخت

کتاب صوتی ایراندخت نوشته‌ی بهنام ناصح، داستانی عاشقانه است که در روزگار سلطنت خسرو پرویز پادشاه سلسله ساسانیان رخ می‌دهد و روزبه و ایراندخت به عنوان شخصیت‌های اصلی رمان هر کدام در طلب حقیقت و معشوق خود هستند. این رمان برنده جایزه گام اول و شایسته تقدیر در جشنواره کتاب فصل شده است.

درباره کتاب صوتی ایراندخت:

روزبه فرزند یک روحانی زرتشتی‌ست که در اواخر دوران ساسانیان زندگی می‌کند و سوالات مختلفی در ذهن دارد که او را بی‌قرار و حیران کرده است. در مقابل دختری فقیر به نام ایراندخت در همان شهر زندگی می‌کند و هر روز پشت پنجره خانه‌شان می‌نشیند و منتظر معشوق خود، روزبه می‌ماند تا بتواند برای اندک زمانی او را از دور ملاقات کند. روزبه که شاهد از هم پاشیدگی حکومت ساسانیان، فقر و تبعیض فراوان در میان مردم است، می‌خواهد راه رستگاری و دین حقیقی را پیدا کند اما در مقابل ایراندخت تنها در طلب معشوق خود است. این اتفاق سرانجام آن‌ها را راهی یک سفر درونی و بیرونی می‌کند و در انتها هر دو دچار تحولات عمیق روحی و معنوی می‌شوند.

بهنام ناصح در کتاب ایراندخت با زبانی ساده و روان توانسته در بستری تاریخی داستانی عاشقانه را به تصویر بکشد که معشوقه‌های آن از جنس آسمانی و زمینی هستند. همچنین شرایط اجتماعی و سیاسی آن دوران نیز به خوبی بیان شده و شخصیت‌های تاریخی به طور دقیق خلق شده‌اند.

برخی از منتقدان ادبی معتقدند که در طول داستان بارها گمان می‌کنید که روزبه همان سلمان فارسی یار پیامبر اسلام است، اما نویسنده با مهارت بالای خود توانسته تعلیق‌هایی را پدید آورد که تا انتها نتوان این حدس را به یقین تبدیل کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی ایراندخت:

- برنده جایزه گام اول
- شایسته تقدیر در جشنواره کتاب فصل
- نامزد نهایی جایزه کتاب سال حبیب غنی پور

کتاب صوتی ایراندخت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و عاشقانه‌ی ایرانی علاقه‌مند هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

بهنام ناصح را بیشتر بشناسیم:

او روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی معاصر ایرانی‌ست که در سال 1352 در شهر رشت متولد شد. بهنام ناصح تاکنون سه اثر داستانی به نام‌های «ایراندخت، پروانه‌ای روی شانه و خاطرات خانه‌ی ابری» را منتشر کرده است.

همچنین ناصح کتاب جوامع الحکایات سدیدالدین عوفی را بازنویسی کرده و در حوزه مطبوعات نیز مجله اینترنتی ماندگار را سردبیری می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایراندخت می‌شنویم:

- برادر روزبه!
- بله؟
- پدر پطروس کارتان دارد.
- الان می‌آیم.

روزبه با طمانینه کتابی را که سرگرم خواندنش بود، بست و از جا برخاست. اینجا جایی نبود که کسی عجله‌ای داشته باشد. گذشت سه سال کار مداوم، بافتن سبد، به جای آوردن عبادت‌های روزانه، جمع کردن صدقه و همه و همه روزبه را از جوانی خام به مردی پخته تبدیل کرده بود و مثل خمیری که از تنور بیرون آمده باشد، چهره‌ای دیگر به او بخشیده بود که با آن موها و ریش‌های بلند و لباس بلندترش پدر و عمه‌اش نیز نمی‌توانستند او را بشناسند.

در طول این سه سال چیزی به دست نیاورده بود جز آرامش. از آن زمان که پدر پطروس کشیش معروف شام او را غسل تعمید داد، هیچ کاری جز آنچه در آیین مسیحی بود، انجام نمی‌داد. اوایل به سختی با مردم آنجا سخن می‌گفت اما به زودی نه تنها زبان آن‌ها که لاتین را به خوبی آموخت؛ به نحوی که می‌توانست در مواقعی که پدر پطروس اجازه می‌داد، برای مردم موعظه کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
34 دقیقه
فصل اول - قسمت اول
38 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
36 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
21 دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
21 دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
22 دقیقه
فصل اول - قسمت هفتم
17 دقیقه
فصل اول - قسمت هشتم
33 دقیقه
فصل اول - قسمت نهم
20 دقیقه
فصل دوم - قسمت دهم
26 دقیقه
فصل دوم - قسمت یازدهم
16 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوازدهم
24 دقیقه
فصل دوم - قسمت سیزدهم
28 دقیقه
فصل سوم - قسمت چهاردهم
27 دقیقه
فصل سوم - قسمت پانزدهم
7 دقیقه
فصل سوم - قسمت شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایراندخت
نویسنده
گویندهامید تقوی
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایراندخت

فرید خسروانی
۱۴۰۲/۲/۱۹
داستانی در سطح سریال‌های مثلا مذهبی صدا و سیماست. چالش و تعلیق جدی ندارد. روایتی آرام برای سرگرمیست. علیرغم این‌که داستان ادعا می‌کند در زمان ساسانی می‌گذرد، اما هیچ فضاسازی از آن زمان ارایه نمی‌دهد. گاه نقدی بر رفتارهای مزورانه حاکمیت ارایه می‌دهد، اما به دلیل آگاهی مخاطب امروز، از مخاطب خود عقب و است چیز عمیق‌تری به او اضافه نمیکند. به نظر می‌رسد جلد دومی در راه باشد، اما شخصاً آن‌را دنبال نخواهم کرد.
مریم تفضلی
۱۴۰۱/۹/۲۶
خیلی خوب بود، ولی همچنان منتظر ادامه داستان می‌ماننم، زیرا به نظرم ادامه داستان انگار در بهمن فرو رفت، بهمنی که هم از دیدن آن ِلذت می‌بری وهم وحشت داری، شاید تمام عمر چشم از بهمن بر نداری زیرا منتظرهستی، کسی یا چیزی از زیر آن خارج شود
صادق یوسفی
۱۴۰۱/۴/۳
ایراندخت یک کتاب بسیار عالی و سرگرم کننده با نثر بسیار شیوا و سرگرم کننده است. البته من بخاطر مشغله کاری بیشتر کتاب‌های صوتی مطالعه میکنم. و بی‌صبرانه منتظر جلد دوم این کتاب هستم. ممنون از نویسنده عزیز
مانا خلیلی
۱۴۰۱/۸/۵
توصیفات کتاب خوب بود، تا حدودی با تاریخ ایران در زمان ساسانیان و کمی آداب و رسوم زرتشتیان آشنا میشویم... و در کل کتاب تنها چیزی که به ذهنم‌میرسید با هر جمله این که چقدر تاریخ تکرار و تکرار میشود....
Halimeh shahbazi
۱۴۰۰/۱/۱۸
داستان خوبی بود به نظرم باید همیشه دنبال خواسته‌ها و آرزوهامون باشیم مطمئنا یک روز موفق می‌شویم و اینکه هر فکری که از ذهن و قلب ما رد میشود بر زندگیمان اثر خواهد گذاشت
Ehsan Rostamzad
۱۴۰۰/۱۰/۲
از لحاظ قصه و داستانی بهش نکاه کنی به نظرم گیرا بود ولی خیلی بیش از این جا داشت نویسنده بنویسه یجورایی تازه داستان و تاریخ شروع میشه که که کتاب تموم میشه
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
عالی بود، نثر روان، داستان پرکشش، صدای راوی عالی اما فصل اخر رو خیلی زود تموم کردن و انتهای داستان یه جورایی ناتمام موند.
سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۰/۳
این کتاب با اون راوی خوش صدا عالی بود اگه به یکباره تمام نمیشد انگار فصل آخر رو با عجله تمام کردن ولی باقی فصول خوب بود.
شقایق طاهری
۱۴۰۱/۷/۲۰
نثر بسیار روان، داستان جذاب، صدای راوی عالی، بهترین کار هنگام رانندگی و اوقاتی که نمیتوان کتاب متنی خواند همین کتابهای صوتی هستن
محبوبه کجبافی
۱۴۰۰/۷/۹
کتاب خوبی بود اواخر دوره‌ی ساسانی‌ها رو بخوبی نشان داده بود البته کتاب در مورد روزبه بود و ایراندخت در حاشیه اون قرار داشت
Hamid Rafie
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتاب خیلی خوبی بود لذت بردم اما اخرش خیلی بد و بی سرو ته تموم شد به صورتی که از خرید و خواندنش پشیمون میشی که چرا خودتو سرکار گذاشتی
سیده زهرا موسوی
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
صدا گذاری عالی
قصه پردازی عالی
شخصیت پردازی عالی
اما داستان یهو تو اوج رها میشه! کاملا هم تو ذوق میخوره!
Hamed Rasouli
۱۴۰۱/۳/۱
کتاب خوبی بود اوایل داستان زیاد جالب نبود اما از اواسط کتاب داستان رنگ بوی خوبی گرفت در کل راضی بودم
المیرا امیری
۱۴۰۰/۸/۱
به جز گوینده‌ی خوب و گیرا بنظر من چیز مثبت دیگه‌ای نداشت! نه داستان جذاب بود و نه پایان داستان مشخص بود!
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۳/۶
در معرفی کتاب امده بود که در خصوص زندگی سلمان فارسی است ولی کتاب ربطی به سلمان نداشت
مشاهده همه نظرات 35

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایراندخت

برای دریافت کتاب صوتی ایراندخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.