معرفی و دانلود کتاب صوتی جانستان کابلستان

عکس جلد کتاب صوتی جانستان کابلستان
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جانستان کابلستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جانستان کابلستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جانستان کابلستان

کتاب صوتی جانستان کابلستان نوشته‌ی رضا امیرخانی، سفرنامه‌ای هیجان‌انگیز درباره کشور افغانستان است که نویسنده اثر همراه با خانواده خود در سال 1388 به چند شهر مهم کشور همسایه همچون هرات و کابل سفر کرده و با روایتی داستان‌گونه از شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی این کشور سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی جانستان کابلستان:

رضا امیرخانی یکی از پرطرفدارترین نویسندگان ایرانی، تجربه‌ی جذاب و پرهیجان از سفر خود به کشور افغانستان را در کتاب صوتی جانستان کابلستان گردآوری کرده است. سفرنامه‌ای چندروزه که امیرخانی همراه با همسر و فرزند خردسالش برای دیدار چند نفر از استادان و ادیبان دانشگاه هرات به این کشور سفر می‌کنند. تصمیم برای رفتن به افغانستان در سال 1388 رقم می‌خورد، زمانی که امیرخانی حین سفر خود به مشهد، تصمیم می‌گیرد که قدم در خاک همسایه بگذارد و وارد ماجراهایی هیجان‌انگیز و گاه تلخی شود که هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کرد. خانواده امیرخانی به شهرهای هرات، کابل و مزار شریف افغانستان سفر می‌کنند و در کتاب جانستان کابلستان می‌توان علاوه بر روایت داستان‌گونه نویسنده، با آداب و رسوم مردم و وضعیت سیاسی و اجتماعی و اقتصادی آنجا آشنا شد.

رضا امیرخانی افغانستان را شبیه هشتاد سال پیش ایران می‌داند و در بخشی از کتابش بیان می‌کند که قدم زدن در شهر هرات همچون قدم در تاریخ است و می‌توان به پیشینه و فرهنگ مشترک مردم ایران و افغانستان پی برد.

در پیش درآمد کتاب با نام مور و تیمور از سفر خود به دماوند تعریف می‌کند و پس از آن وارد شهر مشهد می‌شود و به مرور سفر خود را آغاز می‌کند. همچنین در یکی از فصل‌های کتاب به نام انتخاباتیات به مقایسه انتخابات در کشورهای ایران، لبنان، سوریه، افغانستان و عراق می‌پردازد و نگاه‌ سیاسی خود را در لابه‌لای سفرنامه‌اش بیان می‌کند.

شاید بسیاری از مردم ما به خاطر جنگ‌های طولانی در افغانستان و شنیدن مداوم اخبار تلخ سیاسی و اجتماعی از این دیار، تصویر روشن و درستی از فرهنگ و جامعه این مردم نداشته باشند اما شنیدن کتاب صوتی جانستان کابلستان می‌تواند دریچه‌ای جدیدی برای شناخت این کشور برای ما بگشاید. چرا که امیرخانی تجربه سفرنامه‌نویسی را داشته و کتاب‌های داستان سیستان (سفر به استان سیستان و بلوچستان همراه با آیت الله خامنه‌ای) و نیم دانگ پیونگ یانگ (سفر به کره شمالی) را نوشته است.

رضا امیرخانی را بیشتر بشناسیم:

منتقدان و طرفدارانش همگی او را نویسنده‌ای صاحب سبک می‌دانند که تاکنون توانسته سوژه‌های متفاوتی برای داستان‌ها و سایر آثارش انتخاب کند و از دریچه دیدگاه‌های شخصی خود به آن‌ها بپردازد. رضا امیرخانی خود را یکی از نویسندگان متعهد به انقلاب اسلامی ایران می‌داند و همواره بیان کرده که آدم سیاسی‌ای نیست اما نقدهای خود به دولت‌های مختلف ایران را در لابه‌لای نوشته‌ها و نظراتش بیان کرده است برای مثال در کتاب جنجالی نفحات نفت که در سال 1389 منتشر شد، مدت‌ها به خاطر ممیزی‌های داخل کتاب مجوز انتشار نمی‌گرفت و در این اثر انتقادات شدیدی به جناح اصولگرایان وارد کرده بود.

او با نوشتن رمان اِرمیا در سال 1374 به طور جدی وارد فضای داستان‌نویسی شد و توانست برای این اثر برگزیده جشنواره آثار 20 سال دفاع مقدس شود و در اولین دوره جشنواره مهر و دومین جشنواره دفاع مقدس از او تقدیر شد. اما پس از نوشتن کتاب من او در سال 1378 خود را به عنوان نویسنده‌ای حرفه‌ای و صاحب سبک معرفی کرد؛ رمانی که یکی از سه کتاب برگزیده منتقدان مطبوعات و سه کتاب برگزیده سالد 1379 شد و با آن به شهرت رسید و حدود دو سال برای آن تحقیق کرد.

دیگر آثار مهم او عبارتند از:

- ناصر ارمنی (مجموعه داستان، سال 1378)
- ازبه (داستان بلند، سال 1380)
- داستان سیستان (سفرنامه، سال 1382)
- نشت نشا (مقاله بلند، سال 1384)
- بیوتن (رمان، سال 1387)
- نفحات نفت (سال 1389)
- قیدار (سال 1391)
- ره‌ش (رمان، زمستان 1396)

امیرخانی از نویسندگانی ایرانی است که برخی از آثارش همچون رمان من او به زبان‌ها زبان‌های روسی و عربی و اندونزیایی ترجمه شده ‌است. همچنین جوایز مختلفی برای کتاب‌هایش گرفته از جمله برگزیده بخش داستان بیست‌ویکمین دوره جایزه کتاب فصل برای رمان قیدار، اثر شایسته تقدیر دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در بخش ویژه برای کتاب نفحات نفت، اثر برگزیده یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در بخش رمان و داستان بلند برای رمان ره‌ش.

کتاب صوتی جانستان کابلستان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر اهل گشت و گذار هستید و دوست دارید با فرهنگ و جامعه کشورهای مختلف آشنا شوید، این سفرنامه جذاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی جانستان کابلستان می‌شنویم:

هرات نه شهر ناجوهاست نه مناره‌های خون آلود؛ نه شهر حصارها و دروازه‌هاست نه شهر جنگ‌ها و غارت‌ها؛ نه آنچنان است که مستشرقان دیروزی دیده‌اند نه اینچنین که غربیان و شرقیان امروزی می‌بینند.

برای رفتن به هرات یک قطعه عکس سه در چهار، گذرنامه و مدتی معطلی در کنسولگری و مرز دوغارون کفایت می‌کند. ما همینگونه به هرات رسیدیم. برای بعضی دیگر حتی همین مقدار تمهید هم ضرور نیست؛ پوشیدن لباس مزدوری و یک پرواز نظامی دور برد کفایت می‌کند؛ آمریکاییان همین گونه به هرات رسیدند.

روزگار پیش اما پیشینیان ما به شهرها اینگونه وارد نمی‌شدند چرا که شهرها را آنگونه نمی‌دیدند. برای ایشان نه در عالم عین ناجو و مناره‌ای بود نه در عالم ذهن مرز و تسکره‌ای.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
29 دقیقه
پیش درآمد: مور و تیمور
41 دقیقه
فصل اول: مشهورات هرات
22 دقیقه
فصل دوم: مناره‌های خون آلود
14 دقیقه
فصل سوم: در محاصره حصار، قلعه اختیارالدین
11 دقیقه
فصل چهارم: متواترات هرات، آداب ورود
112 دقیقه
فصل پنجم: تحریرات هرات
94 دقیقه
فصل ششم: زائر زار و نزار مزار
83 دقیقه
فصل هفتم: بلخ الخ
37 دقیقه
فصل هشتم: تقابل با کابل
47 دقیقه
فصل نهم: انتخاباتیات
39 دقیقه
فصل دهم: بلاکش هندوکش
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جانستان کابلستان
نویسنده
گویندهشهاب ایلکا
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جانستان کابلستان

Hamed Rezaei
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
با عرض سلام و احترام خدمت دوستداران کتاب
بنده این کتابو خیلی وقت پیش تهیه کرده بودم ولی نمیدونم چرا تاحالا گوش نکرده بودمش.
گذشته ازینا باید بگم بعد از این بیشتر به آثار آقای امیرخانی توجه خواهم.
آقای ایلکا هم به گیرایی کتاب کمک فراوانی کردن، مثلا توی جاهایی که قراره مثل مردم افغانستان صبحت و
کنه.
محتویات اطلاعات توی کتاب هم منو یاد خاطرات بچگیم توی کابل میندازه. هرچند که اوضاع افغانستان طی یک دهه اخیر خیلی زیاد تغییر کرده ولی گوش دادن به این کتاب فرقی با یه سفر کوتاه به افغانستان نداره.
مانا
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کتاب جانستان کابلستان از چند جهت خوب بود به نظر من در مدت کم اقامت اقای امیرخانی بسیار موشکافانه و زیبا و با جزییات از اداب و سنن و مهربانی شهروندان افغانی صحبت کرده‌اند ضمن انکه سعی کرده‌اند تا جایی که بتوانند از جاهای دیدنی افغانستان برای ما توصیف‌های زیبای داشته باشند و راوی هم خوش صدا و خوش بیان بودند در کل من بسیار لذت بردم. ممنون
زهرا علمی
۱۴۰۰/۹/۲
من خیلی سفرنامه نخوندم؛ برای همین نمی‌دونم این سفرنامه خوبی بود یا نه. اما از نظرم خیلی قشنگ بود، بعضی جاها رو خوب توصیف می‌کرد و می‌شد تصویرسازی کرد. حال و هوای خوبی داشت کتاب. جسته‌گریخته تحلیل‌هایی از اوضاع افغانستان و جنگ و اشغال می‌شد که دوستشون داشتم. گوینده هم تقریبا خوب بود. فکر می‌کنم بعضی جاها تلفظشون مشکل داشت.
سید اسکندر موسوی
۱۴۰۱/۹/۱۱
باسلام و احترام
بی نهایت سپاس گزارم از جناب آقای رضا امیر خانی عزیز
کتاب بسیار مفیدی است خواننده خودش را در سفر احساس می‌کند.
پیشنهاد می‌کنم این کتاب را گوش دهید.
از کلیه کسانی که در تدوین این کتاب صوتی زحمت کشیده سپاس گزارم.
اگر امکان دارد ایمیل رضا امیر خانی را برای من ارسال کنید. با تشکر
شریف صفار
۱۴۰۱/۶/۲۰
کتاب خوبی هست متشکرم از نویسنده ولی نویسنده محترم مقدار کمی فرهنگ افغانستان را طور دیگری بیان فرمودند که یا درست متوجه نشده‌اند یا برداشت ایشان آنطور بوده است
باز هم ارزش خواندن دارد وقت بگذارید
من خودم از افغانستان و هرات هستم
مجید قاسمی
۱۴۰۱/۵/۲
کتابی بسیار خوب و عالی هست توصیه میکنم برای افرادی که نگاه وطن پرستانه دارن. ملی گراها با گوش دادن این کتاب ناراحت میشن چون در این کتاب به ما تذکر میده که داریم روز به روز فرهنگمان را به فراموشی میسپاریم
فاطمه نوری
۱۴۰۱/۴/۲۷
بسیار کتاب جالبی بود، قلم نویسنده هم که مثل همیشه عالی.
ولی دوست داشتم توصیفی هر چند کوتاه از معماری بناهایی که در سفرنامه آمده بود هم در متن داشتیم. به نظر من خیلی جذابتر و قابل فهم تر میشد.
ابراهیم محمدی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کتاب جانستان کابلستان واقعا حرف نداره ممنون از نویسنده سفر پر ماجرایی در باره جوان مرد مردم به بهترین شکل بیان داشتند.
برای هر که راجع به مردم وجوان مردی افغانها می‌خواهد چیزی بدانند توصیه میشه.
حانیه سادات اسلامی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
دید خوبی این کتاب نسبت به اوضاع و احوال افغانستان و بلایی که آمریکا و بنیاد گرایی سر این تمدن بزرگ و هموطنان قدیمی مون آورده، میده. و غم عمیقی به واسطه جدایی دو ملت ایران و افغانستان....
اباد ابادانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
سلام بنظرم کتاب بسیار خوبی است
من تعریف این کتاب را شنیده بودم و بالاخره خریدمش و شنیدمش و از ان لذت بردم. صدای خواننده هم بسیار با فضای کتاب همخوانی دارد
محمدجواد احمدی
۱۴۰۱/۱/۱۶
سفرنامه خوبی بود و خیلی دلنشین چند تا از سهر‌های افغانستان رو خیلی بکر و واقعی به تصویر ذهن میکشه و معرفی میکنه
احمد پورقاسم شادهی
۱۴۰۰/۷/۳۰
بسیار عالی بود
صدای گوینده خیلی خوب بود
مضافا اینکه توصف عالی‌ای از افغانستان کرده بود. واقعا لذت بردم
حمیده حسینی
۱۴۰۰/۵/۲۲
جالب وگیرابود. متن خوب وروان وصدای مناسب راوی به علاوه‌ی آشنایی با بعضی آداب ملت افغان ولهجه‌ی شیرینشان..
بهروز شفیعی
۱۴۰۰/۱/۱۷
روایت جالبی بود، به عنوان یک سفرنامه میتونست خیلی کامل تر باشه ولی به عنوان یک کتاب از ثبت خاطرات چند روزه اثر جالبیست.
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
جالب و شنیدنی بود صدای راوی هم مناسب وگرم بود. به دیگران شنیدنش پیشنهاد میدم
★★★★★۵ستاره
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جانستان کابلستان

برای دریافت کتاب صوتی جانستان کابلستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.