معرفی و دانلود کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست

عکس جلد کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست

کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست داستانی کوتاه از جونو دیاز است که ماجرای آن تا حدودی برگرفته از زندگی خود نویسنده است. این اثر که جایزه‌ی ساندی تایمز را از آن خود کرده، نمونه‌ای خوب برای آشنایی با سبک و سیاق دیاز به شمار می‌رود. گفتنی‌ست که کتاب حاضر ذیل مجموعه‌ی «پنج نویسنده، پنج داستان، پنج جایزه» به انتشار می‌رسد.

درباره کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست:

نشر سنگ در مجموعه‌ای با عنوان «پنج نویسنده، پنج داستان، پنج جایزه»، اقدام به عرضه‌ی پنج کتاب کوچک کرده است، که هر یک دربرگیرنده‌ی یک داستان کوتاه یا بلند، به قلم نویسنده‌ای جایزه‌برده اما در ایران ناشناخته‌ است؛ کتابی که پیش روی شماست، یکی از عناوین حاضر در همین مجموعه است.

نویسنده‌ی این اثر جونو دیاز (Junot Díaz) نام دارد. او اصالتاً اهل جمهوری دومینیکن است اما بیشتر ایام زندگی‌اش را در آمریکا به سر برده و به زبان انگلیسی می‌نویسد. در بیشتر داستان‌هایی که از دیاز منتشر شده، می‌توان میل وافر نویسنده به سرزمین آبا و اجدادی را تشخیص داد. مثلاً او در همین داستان کوتاه بدشانسی چیز تازه‌ای نیست، که به نحوی برگرفته از زندگی پدر خودش است، داستان مردی را روایت می‌کند که به سودای زندگی‌ای بهتر، سرزمین خود دومینیکن را ترک کرده و به آمریکا مهاجرت می‌کند؛ اما آنجا نیز بدشانسی و بدبیاری دست از سرش برنمی‌دارد.

اینگونه، جونو دیاز با دستمایه قرار دادن مسئله‌ی مهاجرت و چالش‌های ناشی از آن در یک داستان کوتاه، نقبی نیز به سرزمین مادری خود می‌زند و از این طریق، مشکلات عدیده‌ای را که مردمان آن سرزمین را در تنگنا قرار داده، برمی‌شمارد. لازم به ذکر است که اثر حاضر از مجموعه داستانی به نام غریق (Drown) انتخاب و ترجمه شده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست:

- به‌یادماندنی. (Entertainment Weekly)
- اثری تکان‌دهنده. (Houston Chronicle)
- نثر دیاز همچون شعری پویا و در حرکت است. (The Boston Globe)

کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندانِ داستان کوتاه و دوست‌داران ادبیات داستانی امروز جهان، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی این کتاب صوتی باشند.

با جونو دیاز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی دومینیکنی - آمریکایی به سال 1968، در سانتو دومینگو پایتخت جمهوری دومینیکن، دیده به دنیا گشود. تا شش سالگی با مادر و پدربزرگش زندگی کرد و بعد از آن، عازم آمریکا شد. او در این کشور به تحصیل پرداخت و به عنوان استاد ادبیات خلاقه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. «غریق» نخستین اثر جونو دیاز است که در سال 1995 به انتشار رسید.

جوایز و افتخارات جونو دیاز:

- برنده‌ی جایزه‌ی او. هنری
- برنده جایزه پولیتزر
- برنده جایزه‌ی پن/مالامود
- برنده جایزه‌ی ساندی تایمز
- برنده جایزه‌ی مک آرتور جینیس

در بخشی از کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست می‌شنویم:

سرانجام از فرودگاه خارج شد، کیفش را کنار پیاده رو گذاشت و باقی سیگارها را دور انداخت. در تاریکی فقط چیزهای کمی از آمریکای شمالی دیده می‌شد؛ صف‌های عظیم ماشین، نخل‌های بلند و بزرگراهی که او را یاد خیابان ماکسیمو گومز می‌انداخت. هوا به گرمی خانه نبود و شهر جای جذابی به نظر می‌رسید. اما این احساس را به او نمی‌داد که مشخص باشد از یک اقیانوس عبور کرده و به جهان دیگری رسیده.

یک راننده تاکسی روبه‌روی فرودگاه به اسپانیایی صدایش زد و کیفش را با یک حرکت روی صندلی پشتی انداخت و گفت: «معلومه تازه واردی.»

مرد سیاه‌پوست بود و بدنش قوی و کمی خمیده به نظر می‌رسید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
درباره‌ی نویسنده
23 دقیقه
قسمت اول
25 دقیقه
قسمت دوم
21 دقیقه
قسمت سوم
26 دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست
نویسنده
مترجمسینا ستوده
گویندهمهرداد شیخ
ناشر چاپینشر سنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست

برای دریافت کتاب صوتی بدشانسی چیز تازه‌ای نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.