معرفی و دانلود کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

عکس جلد کتاب صوتی اینشتین و نسبیت
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اینشتین و نسبیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اینشتین و نسبیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

کتاب صوتی اینشتین و نسبیت اثر پل استراترن، دومین کتاب از مجموعه شش نظریه که جهان را تغییر داد، به بررسی نظریه نسبیت اینشتین می‌پردازد. این کتاب با نثری روان به بیان مختصری از زندگی اینشتین و دست‌آوردهای بزرگ او، توضیح قانون نسبیت و تاثیر شگرف آن‌ بر علم فیزیک پرداخته است.

به عبارت دیگر، کتاب اینشتین و نسبیت (Einstein) به شرح درخشانی از نظریه نسبیت و نگاه شگفت مردی، که محافل علمی زیادی را درگیر نطریه‌هایش کرد، می‌پردازد.

در عرصه پهناور گیتی انسان‌های زیادی آمدند و رفتند؛ ولی برخی از انسان‌ها آثاری از خود بر جای گذاشتند، که دنیا را دگرگون کرد. اینشتین یکی از این افراد بود که با نظریه نسبیت خود دریچه دنیایی جدیدی را رو به انسان‌ها گشود.

تعریف اینشتین از نسبیت برای مردم عامی: وقتی با دختری زیبا به گردش می‌روید و برای جلب نظر او تلاش می‌کنید، هر ساعتی که در حضور او به سر می‌برید به نظرتان یک ثانیه می‌آید. اگر یک ثانیه روی یک جسم داغ بنشینید، به نظرتان یک ساعت می‌آید. نسبیت همین است.

اینشتین می‌گوید: اگر نظریه نسبیت من به‌ درستی اثبات شود، آلمان مرا آلمانی و فرانسه مرا شهروند همه‌ی دنیا اعلام خواهد کرد. هر گاه نظریه‌ام درست از آب در نیاید، فرانسه مرا یک آلمانی اعلام می‌کند، و آلمان مرا یک یهودی خواهد خواند.

نظریه یا نگره نسبی یا همان نسبی دو نظریه اصلی و معروف نسبیت خاص و نسبیت عام از آلبرت اینشتین را دربرمی‌گیرد. ایده اصلی در پشت این نظریه آن است که زمان و فضا با هم مرتبط هستند و نه جدای از هم و ثابت.

آغاز به کار بردن واژه «نگره نسبیت» به 1906 بر می‌گردد؛ هنگامی که ماکس پلانک ترکیب «نظریه نسبی» را به کار برد و بر چگونگی به کار برده شدن اصل نسبیت توسط این نظریه تأکید کرد. اما این آلفرد بوخرر بود که در بخش بحث مقاله پلانک، برای نخستین بار ترکیب «نظریه نسبیت» را به کار برد.

پل استراترن (Paul Strathern) نویسنده‌ی سرشناس بریتانیایی در باب مسائل علمی است. او در سال 1940 در بریتانیا متولد شد و کتاب‌های زیادی را به رشته تحریر درآورد. از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «آشنایی با اسپینوزا»، «آشنایی با دکارت»، «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با هیوم»، « آشنایی با داستایفکی» و... اشاره کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
پیشگفتار
۳۱ دقیقه
زندگی و آثار - بخش اول
۳۲ دقیقه
زندگی و آثار - بخش دوم
۲۷ دقیقه
زندگی و آثار - بخش سوم
۲۹ دقیقه
زندگی و آثار - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
زندگی و آثار - بخش پنجم
۷ دقیقه
نکات مهم و گفته‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اینشتین و نسبیت
نویسنده
مترجمبهرام معلمی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

soroosh hejazi
۱۳۹۹/۱۰/۷
بیشتر به زندگی شخصی پرداخته نه مقالات و نظریات علمی. اگه دنبال کتاب علمی از آلبرت اینشتین هستید به درد نمیخوره اما اگه دمبال زندگینامه این دانشمند بزرگ هستید بهترین انتخاب همینه 😊
Ali Yousefi
۱۳۹۹/۷/۲۸
بیشتر زندگی نامه و تمجید از اینشتین ه تا توضیح نسبیت، خوبه اما خیلی مدون در مورد نظریه‌ها صحبت نکرده، خیلی چیزها رو هم بدون ابراز دلیل رها کرده
Peyman Niloo
۱۳۹۸/۱۲/۵
کتاب بیشتر در مورد زندگی نامه بوداما خوب در عین حال اموزنده هم بود کتاب خوبی و عالیه در کل
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
سلام
این کتاب در رابطه با زندگینامه دانشمند بزرگ اینشتین و کشف قانون نسبیت است. این که اینشتین از یک دانش آموز نه چندان خوب به دانشمندی بزرگ تبدیل میشود.
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۳/۲۳
اگه واقعا به فکر این هستین که به زبان ساده و با مثالهای ساده مفهوم نسبیت انیشتین رو بدونید این کتاب رو به علاقه مندان فیزیک پیشنهاد میکنم
محمد نوروزی
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
در این کتاب سعی شده با بررسی لحظه لحظه زندگی انیشتین - حتی زندگی شخصی وی- پرده از راز پنهان اکتشافات تاریخ ساز او برداشته شود
روح الله سادات
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
کتاب خوبیه ونشون میده دانشمندانی مثل انیشتن چطور تلاش کردند و ناامید نشدن تا تونستن با نظراتشون دنیا رو متحول کنن
فاطمه الیکایی
۱۳۹۸/۶/۹
صدای گوینده خیلی مناسب بود و به یک دید کلی از اینشتین و ویژگی‌های اخلاقی و فکری اون می‌رسیم ضمن اینکه به طور قابل فهمی نسبیت رو تعریف میکنه
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
کتاب خوبیه. ولی اگه عاشق مسائل فیزیک و کوانتوم هستید برید دنبالش وگرنه سیر کتاب طوریه که حوصله تونو سر میبره.
Rasool V
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
من امروز اتفاقی شروع کردم ب گوش دادنش بعد یه ساعت فهمیدم امروز تولد انیشتینه 😍😭
Aynaz Q
۱۳۹۸/۹/۴
جالب بود👌اما اگه گوینده‌ی متناسب تری میخوند بهتر بود🙄
Mahroo Taghipour
۱۳۹۸/۸/۲۷
زندگی انیشتین و کارهایی که انجام داده برام جالب بود واقعا. پیشنهاد میکنم حتما گوش بدید
Hadis Afarinesh
۱۳۹۸/۵/۱۴
تاثیر گذارترین دانشمند دو قرا اخیر. ممنون بابت کتاب صوتیشکااب عالیه.
princeton university
۱۳۹۷/۹/۲۲
سری مناسبی برای آشنایی با افراد موثر ونوابغ فیزیک
بهار اردشیری
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
این سری کتابها کوتاه روان و آموزنده هستند. من سری کاملش گوش دادم وراضی بودم
مشاهده همه نظرات ۳۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

برای دریافت کتاب صوتی اینشتین و نسبیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.