معرفی و دانلود کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید

عکس جلد کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید
قیمت:
55000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید

آیا شما هم اولین کاری که صبح‌ها پس از بیداری انجام می‌دهید، پیگیری اخبار از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا احیاناً رسانه‌های دیگر است؟ رولف دوبلی در کتاب خواندن اخبار را متوقف کنید به شما می‌گوید اخبار سمی‌ترین اطلاعاتی‌ست که می‌توانید دریافت کنید! اخبار بد به تمرکز و سلامت روان شما آسیب می‌رسانند و می‌تواند شما را به سوی رفتارهای نادرست سوق دهد.

درباره کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید:

متنی که پیش روی شماست به معرفی اثری پرداخته که یکی از مهم‌ترین مسائل، به‌ویژه در شرایط امروز را مورد بررسی قرار می‌دهد: کتاب خواندن اخبار را متوقف کنید (Stop reading the news) نوشته‌ی یکی از نام‌آشناترین متفکران و نویسندگان کتاب‌های خودیاری، رولف دوبلی (Rolf Dobelli).

دوبلی که پیش از این با کتاب‌های هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زیستن به مخاطبان خود ثابت کرده بود که آثارش از کلیشه‌های رایج کتب خودیاری فاصله دارد و تفکری فلسفی و انتقادی پشت نوشته‌هایش قرار گرفته است، این بار در این کتاب که سال 2019 منتشر شده، به سراغ موضوعی رفته که اتفاقاً در شرایط کنونی و دوران همه‌گیری ویروس کرونا حسابی می‌تواند به کارمان بیاید. نگارنده این اثر به ما اکیداً توصیه می‌کند که باید برای آرامش روانمان خود را از اخبار بد دور نگه داریم. اما چگونه می‌توان به توصیه‌ی آقای نویسنده گوش سپرد؟

حقیقت این است که عوض کردن کانال تلویزیون، خاموش کردن رادیو و یا دنبال نکردن صفحات اجتماعی که به اخبار می‌پردازند، اصلاً کار آسانی نیست. اخبار بد، چه در سطح کلان و چه در سطح فردی ما را رها نمی‌کنند. با این وجود، کتاب خواندن اخبار را متوقف کنید به ما نشان می‌دهد چگونه می‌توان از میان اخبار بد و شومی که هر لحظه ما را احاطه کرده، نوعی تعادل درونی برای خود ایجاد کرد.

شرایط همه‌گیری ویروس کرونا را در نظر بگیرید. اغلب ما هر لحظه در حال پیگیری منابع مختلف خبری هستیم تا در جریان آخرین اخبار در این باره قرار بگیریم. اما در حقیقت این همه تقلا و پیگیری چیزی جز کوهی از افسردگی برایمان ایجاد نمی‌کند. در این شرایط است که کتاب رولف دوبلی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. اگر از خود بپرسید ما از خواندن و مطالعه‌ی اخبار دقیقاً چه چیزی به دست می‌آوریم، پاسخی که به این سوال می‌دهید شما را قانع می‌کند که پیگیری اخبار را متوقف کنید. چرا که تنها یک پاسخ به پرسش بالا وجود دارد و آن پاسخ «هیچ چیز» است...

البته لازم به ذکر است نویسنده این کتاب را پیش از شیوع این ویروس نوشته و این کتاب نه تنها در این دوران بلکه در تمامی زمان‌های زندگی می‌تواند برای بالا بردن سطح سلامت روانتان به شما کمک کند. با به‌کاربستن توصیه‌های این اثر زندگیتان چنان تغییر خواهد کرد که خودتان باورتان نمی‌شود!

نکوداشت‌های کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید:

- رولف دوبلی یکی از بهترین ذهن‌های اروپا را دارد. (مت ریدلی، نویسنده)
- نویسنده‌ی این کتاب واضح، هوشمندانه و قانع‌کننده می‌نویسد. (Gerhard Schroder)
- کتابی ارزشمند برای آنکه جست‌وجو کنید چرا جذب اخبار بد می‌شوید. (The Courier Mail)

کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودیاری علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید یکی از بهترین آثار تألیف شده در این حوزه است.

با رولف دوبلی بیشتر آشنا شویم:

گرچه امروزه او را به عنوان نویسنده‌ی پرفروش کتاب‌های خودیاری می‌شناسیم، اما رولف دوبلی ابتدا فعالیت حرفه‌ای خود را با داستان‌نویسی و از سال 2002 آغاز کرد. اکنون اگر بخواهیم نویسندگان برجسته و پرفروش کتاب‌های حوزه‌ی موفقیت را نام ببریم، بدون تردید رولف دوبلی یکی از آن‌هاست. او آثار متعددی در این زمینه تألیف کرده که به زبان‌های گوناگون ترجمه شده‌اند و از پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها به شمار می‌روند. از میان این آثار می‌توان به هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زیستن اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید می‌شنویم:

اذعان به عدم ارتباط و اهمیت احتمالی اخبار چیز جدیدی نیست. در شاهکار تولستوی، آنا کارنینا، که در سال 1877 منتشر شده است، سرگئی ایوانوویچ می‌گوید: «روزنامه‌ها تنها با هدف جلب توجه و برانگیختن گفت وگو در مورد یک موضوع خاص، از هرنوع زیاده روی و مبالغه در خصوص آن فروگذار نمی‌کنند.»

مرتبط بودن و اهمیت خبری یک مسئله کاملا شخصی است. این امر از جانب دولت یا پاپ یا رئیس و یا روان کاوتان برای شما تعریف نشده است و ضمنا آن را با دیدگاه رسانه‌ها اشتباه نگیرید. برای رسانه‌ها آنچه مهم است هر چیزی است که توجه را به خود جلب می‌کند. این قلب این مدل کسب و کار و این صنعت است. خبرهایی که آن‌ها به ما عرضه می‌کنند بی اهمیت است، اما به عنوان اخبار با اهمیت فروخته می‌شوند و یک دوگانه ایجاد می‌شود؛ اخبار با اهمیت در برابر اخبار جدید". این نبرد اساسی امروز ما است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
بخش اول
19 دقیقه
بخش دوم
17 دقیقه
بخش سوم
18 دقیقه
بخش چهارم
4 دقیقه
بخش پنجم
15 دقیقه
بخش ششم
15 دقیقه
بخش هفتم
17 دقیقه
بخش هشتم
18 دقیقه
بخش نهم
19 دقیقه
بخش دهم
18 دقیقه
بخش یازدهم
19 دقیقه
بخش دوازدهم
17 دقیقه
بخش سیزدهم
15 دقیقه
بخش چهاردهم
15 دقیقه
بخش پانزدهم
18 دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید
نویسنده
مترجمگروه مترجمان
گویندهمحمد معصومی
ناشر صوتی رادیو مثبت
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید

جهانی
۱۴۰۱/۴/۱۴
خیلی خوب بود ولی اخراش زیاد کش دار شد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید

برای دریافت کتاب صوتی خواندن اخبار را متوقف کنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.