معرفی و دانلود PDF کتاب دوره رنسانس گیتار

عکس جلد کتاب دوره رنسانس گیتار
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوره رنسانس گیتار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوره رنسانس گیتار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوره رنسانس گیتار

فردریک نود در کتاب دوره رنسانس گیتار، در سه بخش پایه، متوسط و پیشرفته قطعات مهم و معروف موسیقی را تنظیم کرده که نیاز بسیاری از نوازندگان را برطرف خواهد نمود.

بسیاری از نوازنده‌های رشته موسیقی در خارج از کشور بیشتر یک سبک را به عنوان سبک تخصصی خود انتخاب می‌کنند اما نوازنده‌ها باید از همه‌ی سبک‌ها قطعه زده باشند تا حس و حال آن دوره را درک کنند. کتاب دوره رنسانس گیتار (The Renaissance guitar) به عنوان یک گنجینه ارزشمند است که فردریک نود (Frederick Noad) سعی کرده از قطعه‌های محبوب در آن استفاده کند.

زمانی که بخواهید قطعه‌های دوره‌ی رنسانس را با گیتار مدرن امروزی بنوازید باید در اکثر قطعات کوک سیم سوم را تغییر دهید تا انگشت‌گذاری آن آسان شود. این کتاب به نیاز بسیاری از نوازندگان که به تکنیک‌های اصلی تسلط پیدا کرده‌اند و می‌خواهند رپرتورآر خوب و جالبی را برای لذت بردن انتخاب کنند پاسخ می‌دهد.

تعداد زیادی قطعه برای گیتار وجود دارد. حتی می‌توان گفت که بسیار بیشتر از سازهای دیگر. اما کیفیت هر قطعه و انگشت‌گذاری آن‌ها بسیار متفاوت است به صورتی که قطعه بد و خسته کننده نیز در میان آنان بسیار دیده می‌شود.

پیدا کردن دلایل این کیفیت پایین خیلی سخت نیست اول اینکه چندین آهنگساز اصلی برای گیتار قطعه می‌نوشتند که اکثرا گیتاریست نبودند. دوم اینکه بسیاری از آهنگسازانی که برای گیتار قطعه می‌نوشتند آهنگسازان ضعیفی بودند که به جلوه‌های ویژه یا جذابیت فوق‌العاده برای جذب شنوندگان وابسته بودند و سوم اینکه ویراستاران به ندرت دانش کافی برای تشخیص یک قطعه خوب را داشتند و موسیقی‌ای که برای گیتار چاپ کرده بودند را اگر برای پیانو و ویولن منتشر می‌کردند کاملا ناکامی بود.

بدین ترتیب حتی برای یک هنرمند دشوار بود که موسیقی خوب پیدا کند اکثر نوازنده‌ها باید از شهرهای بزرگ که در آن شهرها کاتولوگ‌ها توسط ناشران عرضه می‌شد خرید می‌کردند و همیشه باید بسیاری از آنچه خریده بودند را دور می‌انداختند و در بسیاری از آن‌ها نوازنده بسته به سلیقه خود انگشت‌گذاری را تغییر داده بود.

در بخشی از کتاب دوره رنسانس گیتار می‌خوانیم:

در جمع‌آوری این قطعات برای گیتار من سعی کردم نسخه‌های قابل بخش و طبیعی را انتخاب کنیم در حالی که بعضی از قسمت را از نو نوشتم پایین‌ترین دوره لوت را باید به اکتاو منتقل کرد اما از آنجایی که کم استفاده می‌شود این مشکل جدی نیست و موسیقی برای گیتار چهار سیم و Vihauela هیچ‌گونه تغییری ندارد و Lyra - viol به راحتی بر روی گیتار بدون تغییر قرار می‌گیرد و موسیقی برای گیتار در حقیقت این نیست در روابط صحیح با سیم‌هایی آزاد است گیتاریست‌ها ممکن است بخواهند این موضوع را با قرار دادن یک کاپودر فرت سوم که منجر به همگرایی صحیح کلید و ارتباط صحیح باسیم‌های آزاد می‌شود حل کنند.

انتقال قطعه از یک ساز به ساز دیگر باعث می‌شود که موسیقی دشوار شود یا نواختن آن غیرممکن شود. انتخاب قطعات ممکن است شخصی باشد. بنابراین تعادل خاص بین کشورهای مبدا یا آهنگسازان فردی وجود ندارد و قطعه‌هایی که با کیفیت و برای من جذاب بود را انتخاب کردم و من تصور نمی‌کنم قطعه‌های این آهنگسازان عالی را بخواهد که اصلاح کنم به جز در مواردی که خطاهای تایپی وجود داشت توجه داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است یک آکورد در لوت به صورت آسان و طبیعی باشد ولی روی گیتار خیلی سخت باشد و من احساس می‌کنم قصد آهنگساز برای برخی از تکنیک‌ها، صرفه جویی نت‌ها باشد و این مشکل را می‌توان با کوک کردن نیم پرده پایین ترسیم سوم حل کرد ولی نوازندگان بی تجربه در مقابل این کار مقاومت می‌کنند با این حال دو قطعه پیشرفته و هیجان انگیز از Dowland, Mudarra برای مشکلات فنی آورده شده است و انگشت‌گذاری این قطعات برای سهولت در نوازندگی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
سرآغاز
مقدمه
موسیقی برروی vihuela
موسیقی بر روی گیتار
موسیقی بر روی Lute
موسیقی بر روی Lyra – viol و Bandore
فرم و استایل در اجرا
درباره موسیقی
قطعات متوسط
قطعه‌های پیشرفته

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوره رنسانس گیتار
نویسنده
مترجممهدی رضایی
ناشر چاپیانتشارات کنکاش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات116
زبانفارسی
شابک978-600-136-516-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش موسیقی
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوره رنسانس گیتار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوره رنسانس گیتار

برای دریافت کتاب دوره رنسانس گیتار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.