معرفی و دانلود کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد: چگونه زندگی و آزادی را در بند اعدامی‌ها یافتم

عکس جلد کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد: چگونه زندگی و آزادی را در بند اعدامی‌ها یافتم
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد: چگونه زندگی و آزادی را در بند اعدامی‌ها یافتم

کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد ماجرای زندگی مردی را روایت می‌کند که به مدت سی‌سال در بند اعدامی‌ها به جرم نکرده در انتظار محکومیت به سر برد. آنتونی ری هینتون شرح زندگی‌اش را در این کتاب به کمک لارا لاو هاردین به تصویر کشیده است. این کتاب در سال 2019 برنده جایزه کریستوفر شده و جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز بوده است.

درباره کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد:

آنتونی ری هینتون (Anthony Ray Hinton) 29 ساله بود که به جرم قتل و سرقت دستگیر شد و به مدت سی‌سال برای آزادی خود و دیدن دوباره نور خورشید جنگید. او این زمان را در بند اعدامی‌ها گذراند و در آن دوران که با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کرد، توانست ایمان و امید خود را بازیابد. کتاب خورشید حتماً می‌تابد (The sun does shine) داستان شگفت‌انگیز دوران زندانی شدن او را به بهترین نحو روایت کرده و باعث شده ایمان انسان‌ها به نیک بودن ذات بشریت تقویت گردد.

داستان زندگی او برای هرکسی دردناک اما شنیدن آن لازم است؛ چراکه به‌خوبی سیستم عدالت کیفری، تبعیض نژادی حاکم در آمریکا و تأثیر آن بر رفتار آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد. هینتون پس از آزادی به سخنرانی حرفه‌ای تبدیل شد و تأثیر شگرفی بر روی مخاطبین خود گذاشت. توانایی منحصربه‌فرد او در تلفیق شوخی، احساسات عمیق و قصه‌گویی باعث شده تا بتواند با موفقیت مسیر دردناک زندگی‌اش را طی کرده و پیام خود را به بهترین نحو به گوش دیگران برساند.

این داستان درواقع پیام بخشش، دوستی و پیروزی را منتقل می‌کند و نشان می‌دهد انسان با وجود همه رنج‌ها می‌تواند امیدوار و بخشنده باقی بماند و هیچ‌وقت ایمانش را از دست ندهد. آنتونی ری هینتون سرانجام در سوم آوریل سال 2015 بعد از سی‌سال تحمل سختی‌های سلول انفرادی از زندان آلاباما، آزاد شد. او یکی از طولانی‌ترین دوره‌های محکومیت را در آمریکا گذراند و در نهایت بی‌گناه شناخته شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد:

- این داستانی الهام‌بخش است. (نیویورک‌تایمز - روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی)

- یک داستان شگفت‌انگیز و دلچسب که ایمان ما را به‌خوبی به ذات بشریت بازمی‌گرداند. (اسقف اعظم دزموند توتو)

- خورشید حتماً می‌تابد می‌تواند تأثیرگذارترین کتابی باشد که به چشم می‌خورد. (Houston Style Magazine)

- خواندن این کتاب بسیار توصیه می‌شود. به‌خصوص برای مجموعه کتاب‌های صوتی و کتابخانه‌های شخصی و عمومی. (Midwest Book Review)

- داستانی دلخراش اما درعین‌حال امیدوارکننده درباره حقیقت، عدالت و نیاز به اصلاح عدالت کیفری. (Kirkus Review - مجله نقد کتاب آمریکایی)

- این خاطرات قدرتمند گواهی بر مردی است که در برابر همه احتمالات زنده مانده و نشان داد که روح انسان تا چه اندازه می‌تواند قدرتمند باشد. (The Malestrom)

- در این کتاب هینتون کابوس سه دهه خود را بازگو می‌کند. در انتظار اعدام به جرم جنایاتی که مرتکب نشده است... زندگی هینتون یکی از تجربیات الهام‌بخش است که او به طرز شگفت‌انگیزی در نثری کاملاً صادقانه بازگو می‌کند. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

- این کتاب شرح ماجراجویی پردردسر، متحرک و سرانجام متعالی در طی دهه‌هایی است که هینتون زیر تهدید به مرگ زندگی می‌کرد درحالی‌که یک سیستم ناعادلانه که حاضر به پذیرفتن اشتباهات خود نبود، او را بارها ناامید کرد. (بوکلیست)

- توانایی هینتون در بیان بی‌عدالتی‌هایی که با چنین متانت و خونسردی با آن‌ها روبرو است، بزرگ‌ترین استعداد او است. (هاروارد کریمزن - روزنامهٔ دانشجویی روزانهٔ دانشگاه هاروارد)

جوایز و افتخارات کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد:

- برنده جایزه کریستوفر در سال 2019
- نامزد جایزه صلح ادبی دیتون برای داستان‌نویسی در سال 2019
- نامزد جایزه «Goodreads Choice» در بخش زندگی‌نامه در سال 2018
- نامزد جایزه «NAACP» برای داستان‌نویسی در سال 2019
- جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز
- برگزیده کتاب‌های تابستانی باشگاه کتاب‌خوانی اپرا در سال 2018

کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های زندگی‌نامه‌ای علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد می‌شنویم:

در زندان زمان جور دیگری می‌گذرد. بعضی اوقات همه چیز روی دور کند است و هر ساعت مثل سه ساعت، هر روز مثل یک ماه، هر ماه مثل یک سال و هرسال مثل ده سال می‌گذرد. در بند عمومی زمان یعنی شمردن روزهای باقی‌مانده تا آزادی. هر روزی که می‌گذرد خوشحال می‌شوی که توانسته‌ای یک روز دیگر دوام بیاوری و یک روز دیگر هم به رفتن و به آزادی نزدیک شوی. اما در بند اعدامی‌ها اوضاع فرق می‌کند. تنها روزشماری‌ات برای روز اعدام است و وقتی روزش را بدانی، زمان برایت سریع‌تر از قبل هم می‌گذرد. آن‌قدر سریع می‌گذرد که انگار کسی فیلم زندگی‌ات را روی دور تند گذاشته است و هر روز مثل یک ساعت، هر ساعت مثل یک دقیقه و هر دقیقه مثل یک ثانیه می‌گذرد.

زمان در بند عمومی مفهوم عجیب و پیچیده‌ای است. اما در بند اعدامی‌ها حتی از آن هم پیچیده‌تر است. همه می‌دانستند فقط از دو راه می‌توانیم از بند اعدامی‌ها بیرون برویم. یا در تابوت یا وقتی‌که قانون آزادمان کرده باشد. من آماده نبودم با تابوت از آن جا بروم. پس شروع کردم به دعاکردن برای وکیل جدیدم و آشکار شدن حقیقت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
50 دقیقه
بخش یک: جرم مستوجب اعدام
39 دقیقه
بخش دو: همۀ امریکایی‌ها
36 دقیقه
بخش سه: رانندگی آزمایشی دو ساله
35 دقیقه
بخش چهار: قاتل سردخانه
17 دقیقه
بخش پنج: جرمِ از پیش برنامه‌ریزی شده
32 دقیقه
بخش شش: همۀ حقیقت
30 دقیقه
بخش هفت: محکومیت، محکومیت، محکومیت
29 دقیقه
بخش هشت: دهانت را بسته نگه‌دار
38 دقیقه
بخش نه: فرجام‌خواهی
39 دقیقه
بخش ده: جوخۀ مرگ
30 دقیقه
بخش یازده: در انتظار مرگ
32 دقیقه
بخش دوازده: ملکۀ انگستان
34 دقیقه
بخش سیزده: هیولایی در کار نیست
31 دقیقه
بخش چهارده: عشق زبانی‌ست بیگانه
33 دقیقه
بخش پانزده: برو به کوه‌ها بگو
24 دقیقه
بخش شانزده: بازرسی
21 دقیقه
بخش هفده: بهترین وکیل خدا
26 دقیقه
بخش هجده: آزمایش گلوله‌ها
65 دقیقه
بخش نوزده: صندلی‌های خالی
32 دقیقه
بخش بیست: اختلاف نظر
28 دقیقه
بخش بیست و یک: شما را پنج‌شنبه‌ خواهند کشت
20 دقیقه
بخش بیست و دو: عدالت برای همه
20 دقیقه
بخش بیست و سه: خورشید حتما می‌تا‌بد
18 دقیقه
بخش بیست و چهار: روی میله‌ها بزنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد: چگونه زندگی و آزادی را در بند اعدامی‌ها یافتم
نویسنده،
مترجمفاطمه سه سلطانی
گویندهرامین خسروتاش
ناشر صوتیانتشارات مهرگان خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد

Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۱۱/۵
مطالب این‌کتاب تداعی دوباره‌ای است از شعر زندگی محبس بی دیواریست وتو محکوم به حبس ابدی،، عدالت ستم معتدلیست که درون رگ قانون‌جاریست، متأسفانه در این دنیا سر خیلی از بیگناهان پای دار رفته ونعمت زندگی از آن‌ها گرفته شده است وبعدها فهمیده‌اند که بیگناه بوده اند، شایدبایدبگوییم این زندانی از معدود خوش زندانیهای شانسی بوده که جوانیش را بیگناه در بند اعدامیها بوده و اگر وکیل زبردستی پیدا نمیکرد او هم در اتاق‌گاز جان میباخت واین سرگذشتی بسیار غم انگیز است.
Belal Muhammadi
۱۴۰۰/۷/۱
بسیار عالی و تاثیرگذار است، تا جایی کە بارها اشک از چشمان آدم سرازیر میکند، یکی از بهترین کتابهاییست کە تابحال خواندەام
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد

برای دریافت کتاب صوتی خورشید حتما می‌تابد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.