معرفی و دانلود کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون

عکس جلد کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون
قیمت:
5000 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون

کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون نوشته‌ی راسل فریدمن، داستانی جذاب و هیجان‌انگیز درباره‌ی رویدادی تاریخی است که با صدای زیبای مهدی صفری روایت می‌شود.

موضوع کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون (The Boston Tea Party) چیست؟

کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون روایتی جذاب و دل‌نشین از راسل فریدمن (Russell Freedman) است که دربردارنده‌ی تحقیقات دقیق و نقل قول‌هایی درباره‌ی تنش بین شهروندان بوستون و نمایندگان انگلیس بر سر مالیات‌های بحث‌برانگیز و غیرقابل قبول چای است. تنشی که باعث ریخته شدن صدها تن چای در دریا شد.

این کتاب صوتی رویدادی تاریخی را برای کودکان به تصویر می‌کشد. رویدادی که در 28 نوامبرِ سال 1773 در یکی از روزهای آمریکا رخ داد. زمانی که کشتی تجاری دارت­مَوث با 144 صندوقچه پر از چایِ ترکیبی به سوی بندرگاهِ شهر بوستون حرکت کرد، تمام مردم می‌دانستند که مشکل بزرگی به وجود خواهد آمد. مردم بر روی در و دیوارهای شهر اعلامیه‌هایی چسبانده بودند که در آن‌ها نوشته شده بود: «ای مردم شهر؛ دوستان، آشنایان، بدترینِ مَرَض‌­ها، چایِ نفرت‌انگیز به بندرگاه آمد.»

اگر می‌خواهید بدانید عاقبت مردم شهر و کشتی چای چه می‌شود، این کتاب صوتی را بشنوید.

کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 7 تا 10 سال که علاقه‌مند به داستان‌‌های تاریخی و هیجان‌انگیز هستند، مناسب خواهد بود.

در قسمتی از کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون می‌شنویم:

وقتی دو کشتیِ دیگه به اسم‌های اِلِنور و بیوِر به بوستون اومدن، فرمانده دستور داد تا بندرگاه رو کلاً تعطیل کنن تا چای وارد شهر نشه. از اون موقع به بعد، هیچ کدوم از کشتی‌ها بدون پرداختِ مالیات حق خروج از شهر رو نداشتن.

زمان رو به پایان بود. براساس قانون، کشتی‌ها فقط تا بیست روز بعد از رسیدن به بندرگاه فرصت داشتن تا بارشون رو خالی و مالیات رو پرداخت کنن. وگرنه باید بندرگاه رو ترک می‌کردن. بیست روز که گذشت، وقتِ پرداخت مالیات رسید. کشتیِ دارت‌مَوث هم تا جمعه، 17 دِسامبر، فرصت داشت و بعدش باید به زور بارش رو خالی می‌کرد.

کمی بعد، یک جلسه‌ی اعتراضیِ دیگه در روز 16 دسامبر، یک روز قبل از آخرین مهلتِ پرداخت مالیات‌ها، برپا شد. هوا سرد بود و بارون می‌بارید. مردم بوستون و شهر‌های اطراف، در کلیسای قدیمی جمع شده بودن. این بار تعداد افراد از قبل هم بیشتر بود و کلیسا جای کافی برای همه نداشت. تا به حال توی شهر بوستون این همه آدم یکجا جمع نشده بودن. اون‌هایی که نمی‌تونستن جایی برای نشستن پیدا کنن جلوی درِ کلیسا و بیرونش ایستادن و حتی توی خیابون، زیر بارون هم شلوغ شده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
مهمانی چای در بوستون

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مهمانی چای در بوستون
نویسنده
مترجمکارن اقوامی
گویندهمهدی صفری
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
5000 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون

Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۱/۲۴
این کتاب بخشی از یک کتاب دیگر است نمیشه به عنوان یک کتاب بهش نگاه کرد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون

برای دریافت کتاب صوتی مهمانی چای در بوستون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.