معرفی و دانلود کتاب صوتی سرزمین نوچ

عکس جلد کتاب صوتی سرزمین نوچ
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرزمین نوچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرزمین نوچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرزمین نوچ

کتاب صوتی سرزمین نوچ نوشته‌ی کیوان ارزاقی، از مهاجرت و تمام شیرینی‌ها و تلخی‌هایش می‌گوید. از خدافظی‌ها در فرودگاه و دل کندن از خانواده و وطن تا سفر به سرزمینی که برای یک زندگی ایده‌آل انتخاب شده است. روایتی ناب از یک زن و شوهر ایرانی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند اما همه چیز آنطور که باید پیش نمی‌رود.

درباره کتاب صوتی سرزمین نوچ:

زن و مردی ایرانی را تصور کنید که با آرزوهای فراوان و ساختن آرمان شهری برای خود در آن سوی دنیا، به کشور آمریکا مهاجرت می‌کنند و این سرآغاز داستان کتاب صوتی سرزمین نوچ است؛ رمانی که در زمان انتشار خود در سال 1391، جایزه جلال آل احمد، گام اول و نامزدی کتاب فصل را از آن خود کرد؛ کتابی 22 فصلی که 20 بخش آن در آمریکا می‌گذرد و دو فصل دیگر آن فلش‌بک‌هایی به گذشته و فضای نوستالژیک ایران دارد.

داستان از زبان آرش به صورت اول شخص روایت می‌شود و می‌توان از نگاه او با جزئیات و فرهنگ دو کشور آشنا شد، بدون آنکه درگیر سیاه نمایی و سوگیری‌های غیرمنطقی شود. همچنین درگیری‌ها و احساسات درونی او با چنین شیوه‌ای به خوبی برای شما آشکار می‌شود.

در رمان سرزمین نوچ، صنم همسر آرش برخلاف او از همان ابتدا شوق بیشتری برای رفتن به آمریکا دارد و راحت‌تر از همسرش قبول می‌کند که کم کم با فرهنگ و زندگی غربی ارتباط برقرار کند اما در تمام طول داستان متوجه شک و تردید آرش می‌شوید که غرق در خاطرات است و این موضوع به رابطه آن‌ها نیز ضربه می‌زند.

شما در این کتاب با تفاوت‌های فرهنگی، آداب و رسوم‌های متفاوت دو کشور، مسئله هویت و دوگانه سنت و تجدد روبه‌رو خواهید شد و پرسش انتخاب بین ماندن و رفتن در طول داستان با شما همراه خواهد بود.

کیوان ارزاقی را بیشتر بشناسیم:

نوشتن رمان سرزمین نوچ کیوان ارزاقی را وارد دنیای نویسندگی کرد. او که دوسال درگیر نوشتن این کتاب بود، سرانجام در سال 1391 آن را منتشر کرد و با اقبال خوبی نیز همراه شد. ارزاقی پیش از آنکه به طور رسمی به نوشتن رمان رو بیاورد، در برنامه‌های تلویزیونی همچون صد برگ و رادیو هفت به عنوان نویسنده فعالیت کرده و با مطبوعات متفاوتی همچون سینما و ادبیات، همشهری داستان، رودکی، کرگدن، روایت و... همکاری داشته است.

پس از نوشتن سرزمین نوچ که کمتر از یک سال به چاپ دوم رسید، زندگی منفی، بی‌نازنین و شورآب رمان‌های بعدی او هستند که همگی در سبک رئالیسم اجتماعی نوشته شده و موضوعات اجتماعی سوژه اصلی کارهایش بوده‌اند.

کتاب صوتی سرزمین نوچ دومین کتاب ایرانی به شمار می‌رود که برای فروش در سایت آمازون قرار گرفت. از دیگر فعالیت‌های کارنامه ادبی ارزاقی می‌توان به داور دومین دوره جشنواره داستان کوتاه بهاران و دریافت مقام اول جشنواره ادبی «هزار و یک شب» برای داستان «تاریک همچون سیاه شب» اشاره کرد.

این نویسنده موفق ایرانی معتقد است در ادبیات و سینما آن‏طور که باید به مهاجرت پرداخته نشده و به همین خاطر سعی می‌کند در رمان‌های دیگرش، همچنان رگه‌هایی از مهاجرت را در دل داستان بگنجاند. البته زندگی چندین ساله‌ی کیوان ارزاقی در آمریکا نیز بر فضای ذهنی او بی‌تاثیر نیست.

همچنین او در یکی از مصاحبه‌های خود گفته که باتوجه به شرایط خاورمیانه در چندسال اخیر و رفتن بسیاری از ایرانیان و حتی تک تک نزدیکان و دوستان‌مان، مهاجرت مسئله کم اهمیتی نیست و بر روی زندگی همه ما تاثیر گذاشته است.

با ادبیات مهاجرت بیشتر آشنا شویم:

مهاجرت از پدیده‌های عجیب و پیچیده‌ای است که ابعاد مختلفی دارد و گاه با اجبار و گاه با اختیار افراد صورت می‌گیرد. درواقع در مهاجرت با یک فضای سومی آشنا می‌شوید که بر روی مرز دو فرهنگ متفاوت و مبدا و مقصد قرار دارد و باید در این بین فرد مهاجر برای خود هویتی را انتخاب کند. در چنین دنیایی نویسنده برای نوشتن از مهاجرت مفاهیم جدیدی را به کار می‌برد که همگی در حوزه ادبیات بینافرهنگی قرار می‌گیرد.

طبق تعریفی که محمد شریفی در فرهنگ ادبیات فارسی ارائه کرده، ادبیات مهاجرت آثار خلاقه ادبی است که ایرانیان مهاجر در خارج از مرزهای کشور آن‌ها را تالیف کرده‌اند.

از نوشته‌های ایرانی که مهاجرت موضوع اصلی آن‌ها بوده است، می‌توان به این آثار اشاره کرد:

- داستان‌ کوتاه «میرزا» از بزرگ علوی
- داستان «همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها» اثر رضا قاسمی
- کتاب شالی به درازی جاده ابریشم نوشته‌ی مهستی شاهرخی
- رمان «پاییز فصل آخر سال است» نوشته‌ی نسیم مرعشی
- کتاب «عطر سنبل عطر کاج» از فیروزه جزایری دوما
- رمان «چه کسی باور می‌کند، رستم» اثر روح‌انگیز شریفیان
- مجموعه داستان «فردا می‌بینمت» نوشته‌ی سودابه اشرافی
- مجموعه داستان «خاکستری» از مهرنوش مزارعی
- مجموعه داستان «پنجره» نوشته‌‌ی خسرو دوامی

کتاب صوتی سرزمین نوچ به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی هستید و مسئله مهاجرت و واکاوی روایت‌های مختلف آن یکی از دغدغه‌های شماست، این کتاب صوتی برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی سرزمین نوچ می‌شنویم:

«آرش تو بمیری اصلا باورم نمیشه که اینجایی.» عماد این را می‌گوید و با انگشت بلندش سیخونکی به پهلو می‌زند. می‌خندم و خودم را به طرف در ماشین می‌کشم. «نکن پسر! تو هنوز یادته که من قلقلکی‌ام؟» زل می‌زند به صورتم؛ انگار هنوز باورش نشده. «خود خودشه همون پسر دراز قلقلکی، پسر کی فکرش رو می‌کرد که از تگزاس سر دربیاری؟ بقل هفت‌تیرکش‌ها، به خدا تو یه لاکی من واقعی هستی؛ باید باهم بریم لاس‌وگاس.»

«از اینجا چقدر راهه؟»، کجا وگاس؟، «آره دیگه»، با ماشین؟ هایی می‌کنم و شیشه عینک آفتابی‌ام را با لبه پیراهنم تمیز می‌کنم. آفتاب تیز چشمم را می‌زند. «راه دیگه‌ای هم داریم؟» عماد با صدای بلند می‌خندد، شیشه‌ی ماشین را پایین می‌دهد، دست چپ را از ماشین بیرون می‌برد و مثل گاوچران‌ها در هوا تکان می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
23 دقیقه
فصل اول
15 دقیقه
فصل دوم
9 دقیقه
فصل سوم
14 دقیقه
فصل چهارم
23 دقیقه
فصل پنجم
21 دقیقه
فصل ششم
26 دقیقه
فصل هفتم
19 دقیقه
فصل هشتم
41 دقیقه
فصل نهم
38 دقیقه
فصل دهم
33 دقیقه
فصل یازدهم
32 دقیقه
فصل دوازدهم
25 دقیقه
فصل سیزدهم
14 دقیقه
فصل چهاردهم
12 دقیقه
فصل پانزدهم
31 دقیقه
فصل شانزدهم
24 دقیقه
فصل هفدهم
18 دقیقه
فصل هجدهم
30 دقیقه
فصل نوزدهم
24 دقیقه
فصل بیستم
10 دقیقه
فصل بیست و یکم
27 دقیقه
فصل بیست و دوم
12 دقیقه
فصل بیست و سوم
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرزمین نوچ
نویسنده
گویندهمحسن خدری
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرزمین نوچ

Samira Noorishirazi
۱۳۹۹/۸/۵
محتوای داستان بسیار ضعیف و خواست متوسط است
مجید احمدیان
۱۳۹۹/۹/۵
خیلی ملموس بودوواقعیت امروزما
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرزمین نوچ

برای دریافت کتاب صوتی سرزمین نوچ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.