معرفی و دانلود کتاب صوتی زمستان 62

عکس جلد کتاب صوتی زمستان 62
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمستان 62 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمستان 62 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زمستان 62

اسماعیل فصیح در کتاب صوتی زمستان 62، داستان مردی را به تصویر می‌کشد که در میانه جنگ ایران و عراق به خوزستان سفر می‌کند تا فرزند مفقود کارگرش را بیابد. او در این مسیر با چند شخص دیگر همراه می‌شود و مقاومت مردم جنوب و سختی‌های جنگ را به خوبی لمس می‌کند.

درباره کتاب صوتی زمستان 62:

یکی از بهترین رمان‌های ایرانی که از زاویه‌ای جدید به جنگ ایران و عراق پرداخته و بسیاری از طرفداران و منتقدان اسماعیل فصیح آن را بهترین اثر این نویسنده می‌دانند، کتاب زمستان 62 است. اثری ماندگار که به خوبی توانسته مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز دشمنان را نشان دهد و به انتقاد از جنگ و آسیب‌های آن نیز بپردازد.

رمان زمستان 62 که تاکنون به زبان‌های آلمانی و عربی ترجمه شده، از یک فضاسازی و شخصیت پردازی دقیق برخوردار است. همچنین نویسنده به خوبی توانسته ویژگی‌ها و محیط شهر اهواز را توصیف کند و برای اولین بار طبقه متوسط و روشنفکر شهری آن دوران را وارد فضای داستانی کند و در نهایت نیز پایانی اعجاب انگیز و جذاب برای این کتاب در نظر بگیرد.

اسماعیل فصیح در کتاب حاضر از شخصیت محبوب و همیشگی خود یعنی جلال آریان استفاده کرده است؛ فردی که در واقعیت به فصیح شباهت دارد و به نوعی همزاد او به شمار می‌رود.

خلاصه کتاب صوتی زمستان 62:

جلال آریان مهندس و کارمند بازنشسته شرکت نفت بار دیگر وارد ماجرایی جذاب و جالب شده و این بار قرار است با ماشین شخصی خود به شهر اهواز سفر کند تا فرزند خدمتکارش به نام ادریس آل مطرود را که در هیاهوی جنگ گم شده، پیدا کند. در این مسیر نیز دکتری جوان به نام منصور فرجام که به تازگی از آمریکا به ایران آمده، با او همسفر می‌شود تا بتواند در شرکت نفت این شهر یک مرکز کامپیوتری راه‌اندازی کند.

جلال و منصور وقتی وارد فضای جنگی خوزستان می‌شوند و مشکلات متعدد را می‌بینند، متوجه می‌شوند که به سختی می‌توانند به اهداف شخصی خود دست یابند. در این بین شخصیت دیگری به نام مریم جزایری نیز وارد داستان زمستان 62 می‌شود؛ فردی که شوهرش پیش از انقلاب رئیس حزب رستاخیز خوزستان بوده و در هیاهوی ابتدای پیروزی انقلاب اعدام می‌شود.

کتاب صوتی زمستان 62 برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران و هشت سال جنگ تحمیلی از شنیدن این رمان لذت خواهند برد و با روایتی جدید و جالب از این برهه تاریخی روبه‌رو خواهند شد.

اسماعیل فصیح را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و مترجمی ایرانی بود که در سال 1313 در شهر تهران متولد شد و در دهه 60 و 70 شمسی یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین نویسندگان ایرانی به شمار می‌رفت.

اسماعیل فصیح (Esmail Fassih) در جوانی پس از چندین سال تلاش و کار توانست برای ادامه تحصیل به آمریکا برود. او ابتدا رشته شیمی را خواند و پس از فارغ التحصیلی به سراغ رشته ادبیات انگلیسی رفت. او اوایل دهه چهل به ایران بازگشت و با کمک صادق چوبک در شرکت نفت ملی ایران استخدام شد و در کنار آن در دانشکده نفت آبادان نیز تدریس می‌کرد. سرانجام فصیح در سال 1388 به دلیل مشکل عروق مغزی درگذشت.

فصیح در طول زندگانی خود 25 اثر از خود به یادگار گذاشت که برخی از آن‌ها عبارتند از: «به ثریا در اغما، داستان جاوید، درد سیاوش، زمستان 62، دل کور، باده کهن، طشت خون، نامه‌ای به دنیا، خاک آشنا، کشته عشق و... »

در بخشی از کتاب صوتی زمستان 62 می‌شنویم:

مرگ مادر لاله در شب سرد و متشنج 22 بهمن اتفاق مى‌افتد و تشییع جنازه و خاک‌سپارى روز 22 بهمن انجام مى‌گیرد و چون روز تعطیلى است من هم همراه مریم مى‌روم و به منصور فرجام هم تلفن مى‌کنم و مى‌آید. شنیده‌ام بعضى موارد بیماران اوائل سرطان لنف را مى‌توانند با دارو و رژیم غذایى تا چند سال نگه دارند. مرگ خانم افسر جهانشاهى، دختر آقاى شایان، صنعتگر و کارخانه‌دار میلیاردر اهواز در اثر نبودن دارو و نبودن پول براى درمان مؤثرتر صورت گرفت.

به هر حال آن روز، تشییع جنازه این خانم تنها مانده از بیمارستان، بردن به غسالخانه، نماز میت، مراسم خاک‌سپارى، شیون‌ها و توى سر و سینه کوبیدن زن‌ها، و مخلفات، مى‌توانست برگردان هرروزه هر یک از صحنه‌هاى روزمره این ایام باشد. در این سال‌ها آنقدر در قبرستان‌ها شاهد کفن و دفن مرده و شهید بوده‌ام و آنقدر شیون‌ها و مشت توى سر و سینه‌زدن‌ها و زبان‌ گرفتن‌ها دیده و شنیده‌ام که دیگر تعجب نکنم... اما گریه‌ها و مشت مشت خاک قبر را توى فرق خود ریختن‌ها و سوز و گدازهاى لاله جوان درد دیگرى دارد. مریم و بدرى خانم جزایرى و ننه بوشهرى سه‌تایى نمى‌توانند جلوى او را بگیرند. خاک توى فرق خودش و سر زندگى خودش مى‌ریزد. من او را نگاه مى‌کنم. منصور فرجام را هم نگاه مى‌کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۰ دقیقه
داستان اول / یک
۱۴ دقیقه
دو
۳۲ دقیقه
سه
۱۲ دقیقه
چهار
۳۱ دقیقه
پنج
۱۵ دقیقه
شش
۷ دقیقه
هفت
۶ دقیقه
هشت
۱۹ دقیقه
نه
۲۳ دقیقه
ده
۱۹ دقیقه
یازده
۲۰ دقیقه
دوازده
۲۱ دقیقه
سیزده
۲۰ دقیقه
چهارده
۲۰ دقیقه
پانزده
۱۳ دقیقه
شانزده
۲۵ دقیقه
هفده
۱۲ دقیقه
هجده
۱۵ دقیقه
داستان دوم / نوزده
۶ دقیقه
بیست
۱۳ دقیقه
بیست و یک
۱۷ دقیقه
بیست و دو
۱۰ دقیقه
بیست و سه
۱۸ دقیقه
بیست و چهار
۲۵ دقیقه
بیست و پنج
۱۱ دقیقه
بیست و شش
۹ دقیقه
بیست و هفت
۱۷ دقیقه
بیست و هشت
۱۲ دقیقه
بیست و نه
۲۱ دقیقه
سی
۶ دقیقه
سی و یک
۱۱ دقیقه
سی و دو
۱۱ دقیقه
داستان سوم / سی و سه
۲۳ دقیقه
سی و چهار
۲۴ دقیقه
سی و پنج
۱۳ دقیقه
سی و شش
۶ دقیقه
سی و هفت
۱۹ دقیقه
سی و هشت
۲۷ دقیقه
سی و نه
۱۰ دقیقه
چهل
۲۵ دقیقه
چهل و یک
۱۹ دقیقه
چهل و دو
۱۳ دقیقه
چهل و سه
۲۵ دقیقه
چهل و چهار
۱۴ دقیقه
چهل و پنج
۱۵ دقیقه
چهل و شش
۱۴ دقیقه
چهل و هفت
۱۵ دقیقه
چهل و هشت
۱۱ دقیقه
چهل و نه
۲۳ دقیقه
پنجاه
۱۳ دقیقه
پنجاه و یک
۲۵ دقیقه
پنجاه و دو
۴۶ دقیقه
پنجاه و سه
۱۰ دقیقه
پنجاه و چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زمستان 62
نویسنده
گویندهمحسن بوالحسنی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زمستان 62

محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۹
با سلام به خوانندگان عزیز
کتاب زمستان 62 در یک کلام عالی است. کتاب اسماعیل فصیح با نثری روان و آموزنده از زندگی جوانی در دوران دفاع مقدس ایران به نظر من ابتدا باید کتاب شراب خام بعد "کتاب ثریا در اغما را خواند بعد از آن کتاب زمستان 62" برای شما کاملاً قابل فهم تر و زیبا تر می‌شود. اینجاست که کاملا
با شخصیت جناب جلال آریان آشنا شده اید و پیگیری داستان برای شما خیلی خیلی جذاب تر می‌شود. مطالعه این کتاب را به همه پیشنهاد میکنم میدان که از خواندن آن لذت خواهید برد.
با تشکر
Masoum Ghafari
۱۴۰۰/۷/۱۶
عالی بود، واقعا غافلگیرکننده بود، البته اوایل کتاب چندان جذبش نشدم، به نظرم نسبت به دیگر آثار اسماعیل فصیح مثل دل کور یا شراب خام معمولی می‌آمد. بیان کشدار روزمرگی‌ها تا حدی حوصله سر بر بود و شخصیت‌ها هم چندان جذاب نبودند، کاش بیشتر روی شخصیت منصور فرجام تکیه میکرد و بیشتر به آن پرداخته بود، به طور کلی اما خوب یا عالی بود، پایان درخشانی داشت. اجرا و صدا هم خوب بود.
Manochehr Beglo
۱۴۰۰/۹/۲۷
اصلا جالب نیست بسیار حوصله سر بر و کشدار.
پیشنهاد میکنم داستان جاوید از اسماعیل فصیح از دست ندهید
ایمان عسگری
۱۴۰۱/۹/۸
کتاب فوق العاده زیبا و احساسی و همچنین تاثیر گذاری بود
mahdi martel
۱۴۰۱/۴/۸
عجب زمستانی بوده این زمستان عجب کتابی بود این کتاب
جمشید مرادی
۱۴۰۰/۶/۳۰
یکی از بهترین رمانهای دفاع مقدس... باور پذیر وصادق
امید فرزین
۱۴۰۰/۳/۱۸
داستان عالی بود. گوینده خیلی بی حال. خیلی صدای هوا داشت
مریم م.م.ف
۱۴۰۰/۱۰/۵
خواندن این کتاب را پیشنهادمیکنم.
شقایق شفیع پور
۱۴۰۰/۵/۱۸
ساختار خوب و شخصیت پردازی جذابی داشت
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زمستان 62

برای دریافت کتاب صوتی زمستان 62 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.