معرفی و دانلود کتاب صوتی کیمیا خاتون

عکس جلد کتاب صوتی کیمیا خاتون
قیمت:
۵۱۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیا خاتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیا خاتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیا خاتون

کتاب صوتی کیمیا خاتون اثر سعیده قدس به روایت زندگی جذاب دخترخوانده‌ی مولانا جلال‌الدین بلخی می‌پردازد و هم‌چنین شما را با زوایای دیگری از زندگی عارفان بزرگی مانند شمس و مولانا آشنا می‌کند.

سرنوشت کیمیا خاتون که علی‌رغم تأثیرات شگرف آن بر زندگی دو اسطوره‌ی جهان عرفان، شمس تبریزی و مولانا جلال الدین بلخی، در لابه‌لای سطور تاریخ به عمد یا غیرعمد فراموش شده بود، اینک با پرداختی رمانتیک در فضایی شاعرانه جان گرفته و سعیده قدس ضمنِ سعی در وفاداری به واقعیات تاریخی ماجرا و حال و هوای زمان و مکان قصه، سعی می‌کند تا خیال‌پردازانه یکی از پیچیده‌ترین و اسرارآمیزترین روابط عاشقانه که در زمان خود، قونیه را به آشوب کشید و شمس نیز خود در جای جای مقالات به آن اشاره نموده است به تصویر کشیده و جان و جلا بخشد زیرا که منابع موجود هیچ کجا در این رابطه کشف معما نکرده‌اند.

لازم به ذکر است که شرح این ماجرای جذاب بهانه‌ای برای ارائه‌ی جهان‌بینی نویسنده است که به زعم خودش نگرشی دیگر به عوالم عشق‌بازیدن با جان‌جانان است و هر چند بخش اول کتاب آکنده از پردازش‌های طبیعت‌گرایانه و روان‌شناختی دختری نوجوان به نام کیمیا است، اما از نیمه‌های بخش دوم جنبه‌های شهودی اثر اوج گرفته تا جایی که در صفحات پایانی حال و هوای داستان کاملاً به صورت سورئالیستی است.

سعیده قدس از مؤسسان مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) است. او نویسنده چندین کتاب نیز بوده‌است. وی در فهرستی که روزنامه‌ی وال استریت ژورنال برای ۵۰ زن برتر سال ۲۰۰۸ معرفی کرد و با رتبه ۴۵ یکی از معرفی‌شدگان بود. همچنین او نویسنده‌ی رمان تاریخی موفق «کیمیا خاتون» است که از سال نشر ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۱، بیست و پنج بار تجدید چاپ شده‌است.

سعیده قدس درباره کتاب کیمیا خاتون می‌گوید:

نوشتن این کتاب یک حادثه بود؛ من در مولتان پاکستان به مکانی برخوردم که به اعتقاد اهالی آنجا این مکان محل دفن شمس تبریزی است و مزاری برای شمس تبریزی ساخته بودند اما بنا به گفته خانم آنه ماری شیمل شمس مزاری ندارد و چاهی در ترکیه وجود دارد که به اعتقاد ایشان مقام شادت شمس در این نقطه است. این دو روایت مختلف با این همه بعد مسافتی که از ترکیه تا پاکستان وجود دارد من را وا داشت تا درباره شمس و زندگی او مطالعه‌ای را آغاز کنم.

در اثنای تحقیق ضمن این که دنبال چیز دیگری بودم، ناگهان مساله دیگری ذهن من را به خود متوجه کرد و آن زندگی یک بانوی ایرانی بود. من متوجه شدم به بخش دیگری از زندگی شمس و مولانا علاقه‌مند شده بودم و آن هم زندگی کیمیا خاتون بود، او من را صدا می‌کرد و ناچار بودم که دنبال این صدا بروم. این بود که به تحقیق درباره زندگی این بانو که نقش مهمی در زندگی شمس و مولانا داشته پرداختم. کیمیا خاتون من رویکرد فمینیستی ندارد. از داستان شمس و مولانا بهره تاریخی برده‌ام و قصدم تحلیل زندگی شمس یا مولانا نبوده، بلکه به عشقی که در آن خانه و در آن زمان بوده، پرداخته‌ام.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیا خاتون می‌شنویم:

هنوز مادرم تنها مشاورم بود. بی‌آنکه نیازی به توضیح زیادتر ببینم، از او پرسیدم: مادر! اگر با یکی قهر کرده باشیم و بعد گناهش را بخشیده باشیم و بخواهیم با او آشتی کنیم، باید چه کار کنیم؟ مادرم کمی فکر کرد و با لبخندی پروقار و بزرگ منشانه گفت: تا ببینیم کی هست! گفتم کسی که نمی‌خواهم اسمش را بگویم. ابن بار لبخندی پر معنی‌تر صورت پف کرده‌اش را که دانسته بودم عارضه‌ی آخرین روزهای بارداری است‌، روشن کرد و با تکان سر گفت: بستگی به اهمیت آن دوست و موضوع دارد... اگر خیلی مهم باشد پیش ما اکدشانی‌ها رسم است که طره‌ای از گیسوانمان را با رشته‌ای طلا یا نقره می‌‌بافیم و برایش می‌فرستیم.

در راه احساس غریبی داشتم. دلم می‌خواست زار بزنم. فکر می‌کردم همه، به خصوص بهاءالدین و کرامانا بدجوری نگاهم می‌کنند. از علاءالدین که مقصر اصلی بد حالی‌ام بود و همه اتفاقات زیر سر او بود نفرت داشتم و ابدا نگاهش نمی‌کردم. وقتی می‌دیدم زنجره‌ها (جیرجیرک‌ها) به جایم زار می‌زنند و آسمان غروب را در طول راه می‌انبازند، لذت غمگینانه‌ای می‌بردم. صدا، صدای حال من بود: بی‌معنی و مبهم و غم‌انگیز و بی‌آغاز و فرجام.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
نمونه 5
۱۰ دقیقه
فصل اول - قسمت اول: ناکجایی
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش سوم
۳۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش چهارم
۳۷ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش سوم
۲۶ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش چهارم
۲۹ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش پنجم
۳۱ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش ششم
۳۳ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش هفتم
۳۴ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش هشتم
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش نهم
۲۷ دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم: طعم تازه نجس بودن
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش دوم
۳۴ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش سوم
۳۲ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش چهارم
۱۶ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش پنجم
۳۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش پنجم
۲۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم: طوفان
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم: آب زنید راه را... - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم: آب زنید راه را... - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم: کیمیا و سعادت - بخش اول
۳۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم: کیمیا و سعادت - بخش دوم
۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت پنجم: آنان که خاک را ...
۲۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت ششم: شب وصل
۳۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش دوم
۳۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش سوم
۸ دقیقه
فصل سوم: نوزایی این عشق

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کیمیا خاتون
نویسنده
گویندهپروین محمدیان
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۵۱۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کیمیا خاتون

سمیرا نصیرپور
۱۳۹۹/۷/۲۱
از نظر من این کتاب فقط از دیدگاه شخصی که از اصل روابط بین مولانا و شمس اطلاع نداشته نوشته شده. و نشون میده که دیگران از بیرون چه فکری میکردن. درباره کیمیا و اینکه چه شد هم نه من و نه هیچکس دیگه‌ای اطلاع دقیقی نداره. فقط این رو میتونم با اطمینان بگم که ملت عشق زبان گویاتر و قابل باورتری داشت. این از کتاب انگار زبان دختری خام و خیال پرداز گفته شده. گذشته از همه اینها هرجا که توجه بیش از حدی وجود داشته باشه حسادت دیگران رو برمی انگیزه و همچنین مشکلاتی که بعدش پیش میاد. در تاریخ مسائلی که بر سر حسادت بوجود اومده بسیار زیاده. در مورد شمس هم واقعا این کتاب لفظ بدی از قبیل پیر پینه پوش و... رو بکار برده که انگار نویسنده هیچ اطلاعی از مثنوی مولانا و غژلیات شمس ندارن. فقط یک مثنوی هفتاد من رو که بخونن متوجه میشن که تصورشون راجع به شمس اشتباهه. شمس فقط یک نفر رو تونست پیدا کنه تا گنجایش داشته باشه که شمس عقایدش رو بهش آموزش بده و اون مولانا بود. و در نهایت فکر میکنم همه قبول دارن که من وجود ندارد و همه اوست.
سیوان رحیمی
۱۳۹۷/۲/۱۲
گویا این کتاب جهت تخریب شخصیت والای شمس نوشتە شدە است، پیشنهاد ازدواج شمس ازکیمیا را بی‌شرمانە توصیف نمودە، گویا نویسندە از فرهنگ و اداب و رسوم ان زمانە هیچ گونە اطلاعی نداشتە، در عصر ما ازدواج مردی 60 سالە با دختری 20 امری قبح و زشتی از دیدە ما بودە، چرا؟ چون ذائقە و مزاج و فرهنگ مردم عصر کنونی یا اینگونە اقتضا نمودە، ولی ازدواج پیشنهاد چنین ازدواجی در عصر شمس و مولانا نا هنجار و امری غیر متعارف نبودە، بەهرحال فکر نمی‌کنم با عینک و جهان بینی امروزی، نسبت بە وقایع دیروز (یا همان عصر شمس) قضاوت کردن و بی‌شرمانە توصیف نمودن اداب و فرهنگ ان زمان، منصفانە باشد.
گر خطا گفتم اصلاحش تو کن،،، ، مصلحی تو‌ای سلطان سُخن
اعظم جهانشاهی
۱۳۹۹/۱/۲۳
سلام من کتاب ملت عشق رو خواندم کتاب بسیار زیبایی بود و دوست داشتم در مورد کیمیا بیشتر بدانم به خاطر همین کتاب کیمیا خاتون رو خواندم
از کتاب ملت عشق یاد گرفتم که نباید کسی رو قضاوت کرد و همیشه در خوب گوش دادن هست که می‌شود به واقعیت چیزی رسید و خیلی مسایل دیگه که من رو به فکر کردن انداخت در کل کتاب
بسیار اموزنده بود و همچنین نویسنده با سند تاریخی مطالب رو بیان می‌کند و قابل قبول هست
اما هدف نویسنده رو از این کتاب نفهمیدم نمیخواهم‌ قضاوت کنم قلم ایشون بسیار زیبا بود ولی‌ای کاش با اشخاصی که وجه تاریخی و عرفانی خاصی برای ما دارن و جز اسطوره‌های ادبی ما هستن اینگونه شخصیت پردازی نمی‌کردن
در کل اگر شخصیت‌های کتاب خیالی بودن به دوستانم توصیه خواندنش را میکردم ولی الان نه....
نغمه P
۱۳۹۸/۱۱/۷
متاسفانه این کتاب کاملاا زاییده خیال نویسنده هست و خیلی از نکات ان در تضاد با مطالب کتاب ملت عشق هست. و در خیلی موارد در مورد شمس تبریزی با ادبیات توهین امیز صحبت کرده هست. در کتاب ملت عشق کیمیا دختر خوانده مولانا هست که روح زن اول مولانا را می‌بیند ولی در این کتاب کیمیا دختر کراخاتون هست. در کتاب ملت عشق کیمیا چون دختر معمولی نبود عاشق شمس میشود به علت شخصیت عرفانی شمس. کاشکی نویسنده ۴ تا کتاب در خصوص مولانا و شمس مطالعه کرده بود در ضمن اینگونه کتابها بیشتر باید به ابعاد مباحثه بین شمس و مولانا بپردازد نه اینکه از ریزه کاری‌های حرم مولانا داستان سرایی کند. به نظر میآید نویسنده مطالعه‌ای چندان زیاد در خصوص مولانا و شمس نداشته است. و نباید این قدر توهین امیز در مورد شخصیت شمس صحبت کند
صبا ارژنگی
۱۳۹۸/۳/۱۰
من این کتاب رو هنوز نخوندم، ولی بعد از ملت عشق عاشق شخصیت شمس شدم، تو نظرات و دیدگاه‌ها هم متوجه شدم نویسنده کاملا شخصیت شمس رو تخریب کرده و متناقض با ملت عشق بوده، ولی آنچه که از کیمیا میدونم اینکه که نه دختر و نه دختر خونده مولانا بوده پدر کیمیا برای قدرت عجیبی که کیمیا داشته (دیدن روح مردگان) و همچنین فراگیری قرآن پیش مولانا فرستاده، و این کیمیا بوده که عاشق شمس میشه و حتی پسر مولانا هم عاشق کیمیا بوده. شمس فقط با کیمیا ازدواج میکنه ولی حتی برای یکبار هم با کیمیا زناشویی نمیکنه.... . . اینارو تو کتاب ملت عشق خوندم، بنظرم نویسنده الیف قلمش خیلی بهتر از قلم هموطن ما باشه چون قصدش فقط تخریب شمس #جان بوده، خانم قدس آیا شما خصومت شخصی باایشون داشتین: -)
Faran H
۱۳۹۸/۲/۱۰
کتاب اگر حرف خاصی هم برای گفتن داشت آنقدر اسیر تکرار واژه‌ها بود که شنونده را به نشنیدن بیشتر تشویق میکرد. حوادثی ضد و نقیض و غیر منطقی. داستانی زیاده از حد با جزئیات غیر ضروری و بیانی بی‌کشش. ملت عشق را خواندم و مسحور از آن به امید تکمیل دانسته‌ها به سراغ این کتاب آمدم که خیلی پشیمان شدم. نمیدانم مثنوی و گفته‌های مولانا را باور کنیم یا توصیفات این کتاب را در مورد شمش و حوادث آن روزگاران. حتی اگر زاییده‌ی تخیل نویسنده هم بود میتوانست خیلی خیلی بهتر و تاثیرگذارتر باشد. در کل حرف تازه‌ای نشنیدم و با اینکه خودم عاشق شعر و ادبیات هستم توصیفات زیاده از حدّ هر فضا و تکرار آن در جای جای متن حوصله‌ام را سر برد...
unknown unknown
۱۳۹۸/۷/۲
نه مولانا خیلی عالی بوده نه شمس,هردو با وجود عرفان بالا طبیعتا وابستگی‌های مادی هم داشتن,مولانا به منتقد مثنوی فحش میده در صورتی که جایی میگه من هیچوقت درشت بار کسی نمیکنم!شمس پسر و زن مولانا و ازش میخوادو شراب!بنظرم هم این کتاب و هم ملت عشق نگاه فمینیستی‌ای دارن که تو کیمیا خاتون بیشتر حس میشه ولی تمایل برای ترویج افکار مولانائیسم سراسر ملت عشق و گرفته! الیف شافاک معتقده که عشق صوفیانی با تمایلات جنسی همراه نبوده ولی همزمان داره از بقای نسل و تولد صوفیان نوین همراهه!هردو کتاب تندرو و بی‌توجه به حقایق بودن متاسفانه!
مهناز فراحی
۱۴۰۰/۵/۱۴
سلام. من کتاب ملت عشق را چندین بار خواندم. درمورد شمس و مولانا تحقیقات زیادی کردم. کتاب ملت عشق جنبه‌ی رمان دارد و دخل و تصرف و تخیل نویسنده توی اصل داستان زندگی این دو بزرگوار دیده میشود. من احساس میکنم این کتاب برای تقابل با ملت عشق نوشته شده و تصمیم نویسنده بر سیاه نمایی و تخریب شخصیت واقعی حضرت مولانا و شمس بوده. به عزیزان مولانا دوست توصیه میکنم به جلسات درس و سخنرانی دکتر سروس درباره‌ی اشعار مولوی گوش کنید تا چهره‌ی اصلی و عرفانی این انسان عزیز و بزرگ را بهتر بشناسید. مولانا کسی نیست که چهره‌اش با بدگویی و دروغ پردازی بعضی افراد مخدوش شود. ممنون از همه‌ی عزیزان
Bahar Lallari
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
به نظرم کاربرای گرامی یه لطف به خودتون بکنید یه سرچ ناقابل در اینترنت و خواندن چند مقاله کوتاه از دیگر تاریخ دان‌ها یا نویسنده‌ها مشکلتون رو در مورد کتاب و نویسنده حل میکنه.
شمس و مولانا هر چقدر هم بزرگ انسان‌های والایی بودن حتما هنوز هم انسان بودن و دچار نسیان. و مطمئنا جزو ۱۴ معصوم هم نبودن.
یه
سرچ بفرمایید حداقل دیدگاهتون رو برای خودتون روشن کنید.
کتاب میخونیم که دید وسیع تری به این دنیا داشته باشیم ن همچنان متعصب و کور کورانه قضاوت کنیم.
جالب اینجاست که کتاب نویسنده ترک رو به عنوان منبع میشناسید.......
سارا وجدان
۱۳۹۹/۵/۱۷
اگر قبلن کتاب ملت عشق و یا پله پله تا ملاقات خدا رو خونده باشید، این کتاب کمی از نظر تاریخی و منش شخصیت‌های اصلی زندگی مولانا با دیدگاه شما متفاوت خواهد بود. با این وجود زندگی در اندرونی و حرم خانه‌ی والاترین فقیه شهری با جامعه‌ای شدیدن مذهبی و معنای زن بودن در چنین شرایطی به خوبی به تصویر کشیده و شده. داستان کمی کسل کننده کاملن واقعگراست و به روزمره گی‌های کیمیا میپردازه که ممکنه مناسب طبع خیلی‌ها هم نباشه. ولی در کل اگر دنبال دیدگاه متفاوتی از عصر زندگی مولانا هستید از این کتاب هم بدتون نخواهد اومد.
Marjan Ebrahimi s
۱۳۹۷/۸/۲۹
دوستان میگن کیمیا عادی نبوده مستندشون چیه؟ بهرام مشیری که الان تو یوتیوبم هست میگفتن که شمس کیمیا رو زده که مرده اول با عقل بیشتر جور درمیاد اما تجربه شخصی من اینه که خدا هرچه بیشتر در درون انسانی باشه مهربانی و عشقش به بقیه موجودات و متقابلش بیشتره و محاله که کیمیا رو زده باشه و کیمیا دوستش نداشته باشه و دوم غربیا یه فیلم ساختن که مولانا و شمس همجنسگرا بودن علتشم اینه که اینهمه عشق دو همجنسو درک نمیکنن بنظرم کسی معرفت از خدا و عشق و عرفان داشته باشه میفهمم که اینا همش شایعه و تهمت بوده...
فاطمه غواص نژاد
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
واقعا ما در جایگاهی نیستیم‌که بگیم این کتاب حقیقت رو گفته یا نه چیزی که من خوندم این بوده که نویسنده این کتاب بعد از کلی تحقیق این کتاب رو نوشته مثل جناب زرین کوب، چیزی که هست باید سه تا کتاب رو خوند هم کیمیا هم پله پله تا ملاقات خدا و چهل قانون عشق و بعد هرکس برا خودش قضاوت کنه، ممکه فردی برای من خوب و والا مقام باشه اما برای فرد دیگه خیر! شمس هم از این قانون جدا نیست! خلاصه که خود کتاب حدا از اینکه حقیقت هست یا خیر زیبا نوشته شده بود.
محدثه مقدمی
۱۴۰۱/۳/۲۱
به نظرم شاید شمس درست باشه که شمس بداخلاقی میکرده، اما حتما دلیلش اشتباهات خود کیمیا بوده، به خاطر سن کمش، همونطور که خود شمس به مولانا هم گفت مه اون بدون اجازه هرجایی بخواد میره، و همه اسرار بینشونم میره همه جا جار میزنه، و شمس چون خدا رو او وحود میمیا میدیده و به این نتیجه رسیده بوده که اشتباه به میکرده، خاطر اشتباهات کیمیا هم خودش عذیت میشده و‌هم‌ اونو اذیت میکرده وگرنه اون اوایل ازدواج خود میمیا هم کفته بود شمس عاشقش بود و خیلی محبت میکرد
sepide jlk
۱۳۹۷/۳/۱۱
کیمیا اصلا دختر کرا نبوده دختر خوانده‌ی مولانا بوده که برای یادگیری قران پدر کیمیا اونو پیش مولانا میاره و کیمیا اصلا دختر عادی نبوده و روح مردگانو میدیه و بعد از اینکه شمس به خانه‌ی مولانا میاد وکیمیا عاشق شمس میشه به دلیل حالت عرفانی که شمس داشته نباید تخریب شخصیت کرد چون شمس عارف بزرگی بوده کاش کسی واقعیتهارو مینوشت تا یک عالم بزرگی مثل شمس بهتر شناخته بشه 🙏🏻
آن شرلی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
اصلا تعجب نمیکنم از مردمی که از شخصیتهای تاریخی و حتی سلبریتیها و افراد مشهور خدا میسازند، که تاب شنیدن وقایع تاریخی رو نداشته باشند راجع به دو عارف. شمس و مولانا عارف بودند، معصوم که نبودند. امان از فرهنگ قدیس سازی ما ایرانیها. من برای نویسنده احترام زیادی قائل شدم که با وجود اینکه میدونسته این چی جماعت دوست دارند بشنوند با شهامت دست گذاشته روی اتفاقات تاریخی که کمتر کسی جرات مطرح کردنش رو داره. #مطالعه_کنیم
مشاهده همه نظرات ۹۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کیمیا خاتون

برای دریافت کتاب صوتی کیمیا خاتون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.