معرفی و دانلود کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ)

عکس جلد کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ)
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ)

کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ) به قلم بهرام باقری، داستانی بلند در باب چهار مفهوم مهم است، مفاهمی که از ابتدای خلقت، انسان همیشه ذهنش درگیر آن بوده و هست.

قداست قلم و نوشتن به حدی‌ست که خداوند متعال به آن سوگند یاد می‌کند. بزرگ‌ترین تحولات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... در جوامع بشری وابسته به نحوه‌ی نوشتن اهل قلم است، نویسنده می‌نویسد تا شما بخوانید، لذا هر صاحب قلمی باید نهایت دقت را داشته باشد که چه می‌نویسد، مخاطبش کیست و نیاز او چیست.

یکی از مهم‌ترین اصول نوشتن، هنجارشناسی و تعهد و وفاداری به مبنا و ریشه‌های آن هنجارهاست. هنجارهایی که در قید و بند هیچ چیزی به جز انسانیت نیست. پس، نویسنده‌ متعهد، کسی است که در راه خدمت به ارزش‌ها و هنجارهای انسانی قدم برداشته و برای مصلحت از ارزش‌های اثرش نکاهد.

رمان خورده فلسفه هرگز یک کتاب نیست. بلکه دل نوشته‌ای است که بهرام باقری را کمی از صحبت در خلوت با خویشتن رهانیده. این کتاب ادعایی در فلسفه ندارد؛ چرا که باقری خود را فیلسوف نمی‌داند. اما در هنگام تحریر این داستان، بسیار تحت تأثیر کتاب‌های پنج رساله و چهار رساله‌ی افلاطون بوده است. تا جایی که در بعضی از قسمت‌ها، این تأثیر به تقلید نیز تنزل کرده است.

در بخشی از کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ) می‌خوانیم:

بیاین ساده‌تر نگاه کنیم... عشق دوس داشتن خیلی زیاده، به حدی که گاهی عاشق حاضر میشه به خاطر معشوق جونش رو هم فدا کنه!

امانوئل حرف کتی را قطع کرد و گفت:

وایسا... ! جونش رو فدا کنه؟! این چیزیه که من توی زندگیم راجع به عشق‌های شدید زیاد شنیدم ولی درک نمی‌کنم که کسی جونش رو به خاطر عشقش به اصطلاح فدا می‌کنه چطور می‌تونه به معشوقش امیدوار باقی بمونه؟ دیگه وجود نداره که امیدوار باشه و البته دیگه وجود نداره که بخواد از عشقش لذت ببره یا اونو به دست بیاره حتی.

بهمن دخالت کرد و گفت:

نمی‌خوام و البته احتمالاً نمی‌تونم نظرتو رو در رابطه با زندگی بعد از مرگ عوض کنم. امشبم زمانی واسه این کار نیست ولی چیزی که تو میگی با تصور من از عشق متفاوته. من عشق رو مقدس‌تر از این می‌دونم که در قبال ورزیدنش چیزی طلب بشه... مثلاً به قول تو لذتی طلب بشه. در ضمن عاشق بودن مطمئنم که با به دست آوردن معشوق یعنی مالکیت معشوق هیچ ارتباطی نداره.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-451-526-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ)

برای دریافت کتاب خرده فلسفه (عشق، عصبانیت، ترس و مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.