معرفی و دانلود کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک

عکس جلد کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک

کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک داستانی کوتاه از نویسنده‌ی زن بریتانیایی، ماریا اج وردت است. این کتاب درباره خانواده‌ای است که روزی مطابق معمولِ همیشه، مهیای رفتن به کلیسای محل می‌شوند، بی‌خبر از آنکه اتفاقات جالب توجهی در انتظارشان است. این اثر منتخبی از «مجموعه داستان‌های کوتاه از زنان بزرگ جهان» است.

درباره کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک:

داستان کوتاه همواره یک گونه‌ی ادبی‌ پرطرفدار در همه‌ی جهان بوده است. محبوبیت این ژانر ادبی، خصوصاٌ این روزها، به سبب رشد روزافزون جنبه‌های زائد در زندگی بسیاری از انسان‌ها و در نتیجه، کمبود وقت همیشگی ایشان، از گذشته نیز بیشتر شده است؛ چرا که اغلب داستان‌های کوتاه را می‌توان در یک نشست مطالعه نمود، در حالی که مطالعه و یا گوش سپردن به رمان و داستان‌های بلند، زمان‌بر و برای بعضی نیز، کمی ملال‌انگیز است.

سپینود دلبر حساس در کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک (The Limerick Gloves)، با صدای گرم خود یک داستان کوتاه فوق‌العاده جذاب و شنیدنی را برایتان خوانده است. نویسنده‌ی این اثر، ماریا اج وردت (Maria Edgeworth)، از نخستین زنان نویسنده‌ی انگلیسی‌زبان بود که رئالیسیم را وارد حیطه‌ی ادبیات کودک و نوجوان کرد. او که از اواخر قرن هجده کار نوشتن را آغاز کرد و در طول قرن نوزدهم هنر خود را به کمال رساند، امروزه به عنوان نویسنده‌ای بزرگ و پراهمیت شناخته می‌شود. داستان دستکش‌های لیمریک از آثار درخشانِ کارنامه‌اش به شمار می‌رود؛ اثری اگرچه کم‌حجم، اما بسیار زیبا و تأثیرگذار.

اج وردت در این داستان راوی زندگی آقای هیل، متولی کلیسای شهر هرفورد است. او که مردی بشاش و کمی عجیب و غریب است، روزی از سر اتفاق کاشف نقشه‌ای خبیثانه می‌شود که «دشمن» برای نابودی کلیسای شهر او کشیده است. بیشتر حجم داستان، اختصاص یافته به شرح کوشش‌های آقای هیل در دفاع از شهر، و البته کوشش‌های دخترش برای دلبری کردن!

زبان طنز این اثر یکی از نکات برجسته‌ی آن است؛ طنزی که نمونه‌اش را در کار دیگر نویسنده‌ی بزرگ انگلیسی، جین آستین نیز می‌بینیم. علاوه بر این، تیپ‌سازیِ هنرمندانه نیز یکی دیگر از نکات قابلِ توجهِ مشهود در این اثر است. گفتنی است که این کتاب صوتی داستانی برگزیده از کتابی با عنوانِ «داستان‌های کوتاه از زنان بزرگ جهان» می‌باشد.

کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه کلاسیک از گوش سپردن به این اثر نهایت لذت را خواهند برد.

با ماریا اج وردت بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده‌ی پرکار انگلیسی - ایرلندی بود، که هم در زمینه‌ی ادبیات بزرگسال و هم در حیطه‌ی ادبیات کودک و نوجوان، فعالیت‌هایی درخور داشت. تاریخ‌نگاران ادبی، امروزه در بررسی تکامل رمان در اروپا، سهمی قابل توجه برای نوشته‌های او قائلند. ماریا اج وردت در سال 1767 به دنیا آمد و در سال 1849 بدرود حیات گفت.

در بخشی از کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک می‌شنویم:

در این هنگام فیبی در فکر فرو رفته بود و افسرده، قدم‌زنان به سمت خانه می‌رفت. او سعی می‌کرد بفهمد چرا پدرش در اولین نگاه باید از این مرد بدش بیاید. فقط به خاطر اینکه ایرلندی است؟ و چرا مادرش انقدر درباره سگ بزرگشان که سال گذشته بیرون در دباغی گم شد صحبت می‌کرد، و همینطور درباره حفره‌ی زیر پایه‌ی ساختمان کلیسا. او از خودش می‌پرسید: «آخه تمام اینها چه ربطی به دستکش‌های لیمریک من داره؟». اما هرچه بیشتر فکر می‌کرد، کمتر ارتباط بین اینها را درک می‌کرد. زیرا در اولین دیدار از او بدش نیامد؛ آن هم فقط به خاطر اینکه ایرلندی است و نمی‌توانست بپذیرد که این دلیل قابل قبولی است. او به متواری شدن سگ پدرش و طرح و نقشه‌ی انفجار ساختمان کلیسای هرفورد و این گونه موضوع‌ها می‌اندیشید، که مقابل خرابه‌ی خانه‌ی زن بیچاره‌ای رسید که چندین ماه قبل خانه‌اش در آتش سوخته بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
7 دقیقه
قسمت اول
8 دقیقه
قسمت دوم
8 دقیقه
قسمت سوم
10 دقیقه
قسمت چهارم
11 دقیقه
قسمت پنجم
10 دقیقه
قسمت ششم
6 دقیقه
قسمت هفتم
11 دقیقه
قسمت هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دستکش‌های لیمریک
نویسنده
مترجممرضیه حسین مردی
گویندهسپینود دلبر حساس
ناشر چاپینشر رادمهر
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک

برای دریافت کتاب صوتی دستکش‌های لیمریک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.