معرفی و دانلود کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

عکس جلد کتاب صوتی شکوفه‌های عناب
قیمت:
41000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

کتاب صوتی شکوفه‌های عناب نوشته‌ی رضا جولایی، دربردارنده‌ی موضوعی تاریخی است که به توپ بستن مجلس در دوران محمدعلی‌شاه قاجار و قتل میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، روزنامه‌نگار آزادی‌خواه را از زبان چهار شخصیت متفاوت روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب:

داستان کتاب صوتی شکوفه‌های عناب روایت‌گر حوادث و رویدادهای دوران مشروطه در سال 1287 است. بریگاد قزاق در روز دوم تیرماه و در ساعات اولیه صبح، جهت دستگیری سران جنبش مشروطه حرکت می‌کنند که بین آن‌ها و سران این جنبش درگیری‌های بسیاری رخ می‌دهد. پس از پایان درگیری، مشروطه‌خواهان به ساختمان مجلس فرار می‌کنند که جریان با به توپ بسته شدن مجلس توسط قزاق‌ها به اتمام می‌رسد.

داستان این رویداد در این کتاب صوتی از زبان چند راوی بیان می‌شود. یک قزاق ایرانی، یک عکاس و تاجر ایرانی، یک قزاق روس و یک زن، که هر کدام از آن‌ها با لحن و بیانی ویژه داستان خود را روایت می‌کنند. داستان مملو از رفت و برگشت‌ها به زمان حال و گذشته است که هر کدام با فضاهای آشفته‌ی تاریخ ایران در زمان استبداد گره خورده‌اند.

شکوفه‌های عناب داستانی قوی با شخصیت‌پردازی جذاب است که قتل میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل و افرادی را که به گونه‌ای با این حادثه درگیر بودند، را برای شما به تصویر می‌کشد. در کنار این‌ها نویسنده قسمتی از اوضاع و احوال و روابط ایران و روسیه را به نمایش می‌گذارد.

شنیدن کتاب صوتی شکوفه‌های عناب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به علاقه‌مندان و دوستداران رمان و داستان‌هایی تاریخی ایران به شدت، پیشنهاد می‌شود. این کتاب برای اشخاصی که زمان بیشتری برای شنیدن و یا مطالعه کتاب دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی داستان و ادبیات فارسی زمان بیشتری صرف کنند، انتخاب مناسبی است.

رضا جولایی را بیشتر بشناسیم؟

رضا جولایی در سال 1329 در شهر تهران متولد شد. او کارش را از سال 1362 شروع کرد و بیشتر آثارش به صورت داستان کوتاه هستند. در تمامی داستان‌های او تاریخ، عنصر مشترک است که آن‌ها را به هم پیوند می‌زند. از دیگر آثار او می‌توان به یک پرونده کهنه، جامه به خوناب، شب ظلمانی یلدا، سوء قصد به ذات همایونی، حدیث دردکشان، تالار طرب‌خانه، جاودانگان، نسترن‌های صورتی، باران‌های سبز و سیماب و کیمیای جان و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی شکوفه‌های عناب می‌شنویم:

نمی‌دانم چه ساعتی به خواب می‌روم. وقتی بیدار می‌شوم ماه غروب کرده و ستاره‌ها دیگر پیدا نیستند. بلند می‌شوم، آهسته از پله‌های چوبی پایین می‌روم و کوره‌راه پشت قهوه‌خانه را در پیش می‌گیرم. خنکای سحر… چه حالت غریبی دارد این لحظه از پگاه، پیش از دمیدن خورشید. همه‌جا آرام است و گویی جهان چشم فرو بسته. جیرجیرک‌ها خاموش شده‌اند، صدای مرغ حق را نمی‌شنوم، بالای سرم دیگر از آن چراغانی عظیم خبری نیست. جهان رنگ دیگری گرفته. نسیمی از جنگل‌های دوردست می‌وزد. من زنده‌ام و یک روز دیگر را خواهم دید. حس می‌کنم لحظه‌به‌لحظه‌ی این روز را باید زندگی کنم و در عین حال از مرگ هراسی ندارم. هم‌اکنون حاضر به مُردن هستم. بی‌هیچ تأسفی. پس دیگر از هیچ کس هراس ندارم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
21 دقیقه
مذبح زر
18 دقیقه
حاشیه‌ی تاریک درختان
40 دقیقه
وادی بادها
44 دقیقه
زافترا
53 دقیقه
نقد بازار جهان
59 دقیقه
ماه غمگین
31 دقیقه
رقص در کوچه‌‌ی عاشقان ـ قسمت اول
35 دقیقه
رقص در کوچه‌ی عاشقان ـ قسمت دوم
42 دقیقه
رقص در کوچه‌ی عاشقان ـ قسمت سوم
27 دقیقه
رقص در کوچه‌‌ی عاشقان ـ قسمت چهارم
25 دقیقه
سایه‌ی تاک‌های خشکیده
30 دقیقه
از سردی دی فسرده
46 دقیقه
خارها در باد - قسمت اول
53 دقیقه
خارها در باد - قسمت دوم
46 دقیقه
رامانتیچنا - قسمت اول
30 دقیقه
رامانتیچنا - قسمت دوم
34 دقیقه
محبوبه‌ی نیلگون عماری - قسمت اول
22 دقیقه
محبوبه‌ی نیلگون عماری - قسمت دوم
56 دقیقه
خونابه‌ی شفق
47 دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت اول
42 دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت دوم
57 دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت سوم
44 دقیقه
آزادتر از نسیم و مهتاب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شکوفه‌های عناب
نویسنده
گویندهداریوش فرهنگ، گلاره عباسی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
41000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

Farnaz Gandomkar
۱۴۰۰/۵/۱
بنظرمن
اتصال داستان‌ها بهم دیگه خیلی حساب شده بود، همیشه میگفتن رضا جولایی خیلی نویسنده باسواد و خوبیه، من با گوش کردن این کتاب ترغیب شدم برم سراغ کتابهای دیگه‌شون. هرکسی یک داستان داشت! تلاش برای تغییر شرایط، سرنوشت متصل به زمانه، طمع، خیانت، خفقان، انجماد مردم در شرایط ورود روس‌ها به ایران و در
اینکه ایران انگاری هیچوقت آرامش آزادی بیان نبوده خیلی خوب توصیف شده.
و جدا از همه صدای آقای فرهنگ، واااااااای کاش بیشتر کتاب صوتی بیرون بدن! بینظیرررررره. خیلی خوب تیپ میگرفتن، روان و دلچسب. با خوانش آقای فرهنگ خخخخخخیلی کیف کردم.
حسین طوّافی
۱۴۰۱/۶/۱۶
از بهترین آثار رضاجولایی نویسنده بسیار خوب ایرانی است. سوای اجرای درخشان آقای فرهنگ اجرای خانم راوی که همراه ایشان برخی از اپیزودها را روایت کرده چندان دلپذیر نبود‌. رضا جولایی عزیز در این رمان کاری کرده کارستان که تنها از قلم زرین خود او بر‌می‌آید و بس... این رمان را حتما باید خواند و بعد برای درک بهتر و دریافت دقایق بیشتر کلامی با این صدای خوب و این اجرای نمایشی باید شنید.
Sisi82 Kiyan
۱۴۰۰/۷/۲۵
کتاب بسیار زیبایی بود از اون کتاب‌هایی که هیچ وقت از خاطرم پاک نخواهد شد... با تمام شخصیت‌های داستان زندگی کردم و با صدای زیبای آقای فرهنگ تمام صحنه‌های آن زمان مثل تصاویر فیلم از جلوی چشمانم گذشت... ممنون از نویسنده عزیز... واقعا دست مریزاد و خدا قوت
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۶/۷
رمان بدی نبود صدای راوی عالی بود ولی پایانش درست از کار درنیومده بود بعضی از شخصیتها معلوم نبود توی رمان چیکاره هستن اخرش چی شدن، درکل شنیدنش به کسای که تاریخی دوس دارن پیشنهاد میکنم%
★★★★☆۴از۵ستاره
مهسا .ر
۱۴۰۰/۱۲/۸
محشر بود، کل داستان و شخصیت‌ها واعجازی که نویسنده انجام داده و روایت بی نظیر داستان همه و همه شاهکاری خلق کرده بود که ماندگاره و اررش بارها و بارها گوش کردن رو داره
Mahsa Malekmarzban
۱۴۰۰/۱/۷
صدای گرم آقای فرهنگ و جان‌بخشی‌اش به داستان شنیدنی و روحنواز آقای جولایی ما را با خود به عمق تاریخ برد... تجربه‌ای ناب، ممتاز و فراموش‌ناشدنی
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
به نظرم برای گوش دادن/خواندن این کتاب باید حتما یه پیش فرض از جهانگیرخان صوراسرافیل داشته باشین.
خوانش آقای داریوش فرهنگ فوق العاده بود. دستمریزاد.
Kamyar J
۱۴۰۰/۱/۲
فوق العاده بود! یکی از بهترین رمان‌هایی بود که تا به حال خواندم. نثر فوق العاده همراه با مضمونی عمیق تجربه فوق العاده‌ای را نصیب خواننده می‌کند.
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
زیبا بود…اینکه وقایع رو از نگاه شخصیت‌های مختلف نوشته بود خلاقانه و عالی بود. در آخر داستان غمی بزرگ بر دلم نشست از تکرار مکرر تاریخ!
فاطمه حسینی مقدم
۱۴۰۱/۶/۱۵
صدای آقای فرهنگ عالی بود اما خانم عباسی زیاد جالب نبودن داستان هم خوب بود و سبک نویسنده رو دوست داشتم.
ساناز حاجی نژاد
۱۴۰۱/۱۲/۲۶
دوستانی که دارن نظر می‌نویسن بهتره بگن که داستان‌ها مجزا هست و بیشتر متن ادبی هست تا داستان!
زهرا محسنی
۱۴۰۰/۱۲/۸
بنظرم خانوم عباسی اصلا نتونستن حس خوبی منتقل کنن🥺. اما صدای جناب ارجمند عالی بود👌🏽
احمد پورقاسم شادهی
۱۴۰۰/۴/۹
کتاب خوب با صدای عالی داریپش ارجمند. یکی از بهترین رمانهای تاریخی است
فرناز فولادیها
۱۴۰۱/۶/۲۲
فضای دلچسب تاریخی‌ای داشت به علاقمندان تاریخ پیشنهاد میکنم
بهروز شفیعی
۱۴۰۰/۹/۴
یکی از بهترین کتاب‌های ایرانی. لذت بردم واقعا
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

برای دریافت کتاب صوتی شکوفه‌های عناب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.