معرفی و دانلود کتاب توجه آگاهی در مدرسه

عکس جلد کتاب توجه آگاهی در مدرسه
قیمت:
5000 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب توجه آگاهی در مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب توجه آگاهی در مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب توجه آگاهی در مدرسه

کتاب توجه آگاهی در مدرسه نوشته‌ی اینگرید تیوفل، با تمرین‌هایی کاربردی و متنوع به ارتقاء سطح توجه و تمرکز در دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و دبستانی کمک می‌کند و به آن‌ها می‌آموزد که درک و توجهشان را بر روی خود متمرکز کرده تا بتوانند همه چیز را بیاموزند و بدون قضاوت عمل کنند.

درباره‌ی کتاب توجه آگاهی در مدرسه:

از جمله توانایی‌ها و ویژگی‌های انسان که می‌توان از آن نام برد، توجه آگاهی است؛ اما توجه آگاهی دقیقاً به چه معناست؟ به حضور کامل داشتن در زمان حال و آگاه بودن از همان لحظه و محیط اطراف، توجه آگاهی می‌گویند. این توانایی کاملاً یاد گرفتنی است و برای فراگیری آن نیازی به زحمت و تلاش فراوان نیست و تنها خواستن و انجام آن مهم است.

آگاهی از افکار و تجربیات درونی و قضاوت نکردن درباره‌ی آن‌ها، پذیرفتن افکار و تجربیات و در آخر زندگی مسالمت‌آمیز با وجود همه‌ی دغدغه‌ها از جمله مزایای فراوان توجه آگاهی است. شما یاد می‌گیرید که همه افکار و احساسات ناراحت کننده جزوی از زندگی‌تان هستند که راه عبور از آن‌ها، تنها درگیر شدن با آن‌ها نیست چرا که درگیری نتیجه‌ای جز غافل شدن از لحظه‌ی حال ندارد.

افرادی که ذهن آگاهی را تمرین می‌کنند قادر هستند تا بحران‌ها را به عنوان محرک‌هایی برای فرصت‌های جدید مورد توجه قرار دهند، زیرا ذهن آگاهی به شما می‌آموزد که مشکلات را به عنوان راه‌حل‌های بالقوه مشاهده کنید. همچنین شما را آگاه می‌سازد که چگونه همه شما از همدلی بهره‌مند می‌شوید. مطالعات علمی، تمرینات ذهن آگاهی را برای بهبود رفتار اجتماعی و افزایش پیش‌گیری از پرخاشگری در مدارس مؤثر دانسته است. همان طور که ورزش سلامت را بهبود می‌بخشد و ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند، تمرین ذهن آگاهی می‌تواند ذهن دانش‌آموزان را آموزش دهد و شخصیت آن‌ها را تقویت کند.

اینگرید تیوفل (Ingrid Teufel) بخش اول، کتاب توجه آگاهی در مدرسه (Youth start entrepreneurial challenges: practising mindfulness) را با چند تمرین منتخب شروع می‌کند که نمایانگر یک رویکرد بسیار جامع به ذهن آگاهی هستند. در گام بعدی، «چرخ ذهن آگاهی» و چندین تمرین مرتبط را معرفی و توضیح می‌دهد. پس از آن، گزیده‌ای از تمرین‌ها را ارائه خواهد کرد که به طور خاص با هر یک از پنج حس و همچنین با سطح آگاهی از بدن، «احساسات و روابط» و «تفکر» سروکار دارد. ​

بخش دوم این کتاب شامل تمام قالب‌هایی که شما نیاز دارید، و همچنین برگه اطلاعات (با دستورالعمل معلمان) و تکالیف برای دانش‌آموزان است. این موارد طیف کاملی از شیوه‌های ذهن آگاهی را پوشش می‌دهند.

در پایان کتاب، لیستی جامع از لینک‌‌ها با اطلاعات پس‌زمینه اضافی، قواعد علمی و مطالب مربوط به خودآگاهی و تعامل محترمانه مشاهده خواهید کرد. امید است از کشف این رویکرد و استفاده از آن برای تأمین نیاز های کودکان و نوجوانان با ابزارهای اساسی مهم برای توسعه فردی و اجتماعی‌شان، لذت ببرید.

کتاب توجه آگاهی در مدرسه مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر، بخشی از برنامه‌های آموزشی در کشورهای پیشرفته به شمار می‌رود که هدف آن افزایش تمرکز و توجه در دانش‌آموزان است و تمریناتی موثر دارد که معلمان دبستان و مربیان پیش‌دبستانی می‌توانند از آن بهره ببرند.

در بخشی از کتاب توجه آگاهی در مدرسه می‌خوانیم:

راه‌های مختلفی برای یکپارچه‌سازی توجه آگاهی در برنامه روزانه مدرسه وجود دارد. با این حال، دو جنبه کاملاً ضروری هستند: تمایل شما برای آشنا شدن با این رویکرد و توانایی شما در انتخاب تمرینات با توجه به نیازهای فردی خودتان. بهترین راه برای خلاصه کردن تأثیرات مثبت تمرین‌های ذهن آگاهی در درس‌های مدرسه، اشاره به این نکته است که این تمرین‌های هدف‌گیری شده به کودکان می‌آموزند که به طور کامل درک و توجه خود را بر روی خودشان متمرکز کنند، که به نوبه خود باعث می‌شود که آن‌ها یاد بگیرند و بدون قضاوت، عمل کنند.

«چرخ ذهن آگاهی» که بر ادراک حسی، آگاهی از بدن، احساسات و روابط تمرکز می‌کند، پایه مشترک همه مواد زیر است. ما این مفهوم را با اضافه کردن دو جنبه دیگر بسط داده‌ایم: تفکر (جلوتر) و عملکرد کل‌نگر و عمل ذهن آگاه. نتیجه آن چیزی است که ما آن را «گُلِ ذهن آگاهی» یا «ساعت ذهن آگاهی» می‌نامیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجمین
توجه آگاهی ​
توجه آگاهی ​در مدرسه: تاریخچه
تمرینات توجه آگاهی
محتوای این کتاب
تمرینات در مدرسه ​
ادراک بیرونی، اثر حسی
ادراک درونی، احساسات
سوالاتی برای کشف و جستجو ​
تمرکزی کوتاه
چرخ ذهن آگاهی
گُلِ ذهن آگاهی و ساعت ذهن آگاهی
ایستگاه‌ها در «ادراک بیرونی»
تمرینات دیدن
تمرینات شنیدن
تمرینات بوییدن
تمرینات چشیدن
تمرینات مربوط به لمس و احساس
ایستگاه‌ها در ادراک درونی
تمرین‌های آگاهی از بدن
تمرینات هیجانات و روابط
کاربرگ 1- سوالاتی برای کشف کردن
کاربرگ 2- چرخه ذهن آگاهی
کاربرگ 3- چرخه ذهن آگاهی را پر کنید
کار برگ 4- چرخه ذهن آگاهی برای من چه معنایی دارد؟
کاربرگ 5- درک دقیق یک موضوع با تمام حواس خود
کاربرگ 6- گُلِ ذهن آگاهی
کاربرگ 7- ساعت ذهن آگاهی
کاربرگ 8- ایستگاه علائم
کاربرگ 9- چند چهره (صورت) می‌بینید؟
کاربرگ 10- جستجوی کلمات «ذهن آگاه بودن»
کاربرگ 11- نسخه‌ی «خط بریل»
کاربرگ 12- آرامش پیشرونده ماهیچه‌ها
آرامش پیشرونده ماهیچه‌ها
کاربرگ 13- شکل‌های سایه با دست
کاربرگ 14- نسخه‌ای از کارت‌های اصطلاحات
کاربرگ 15- نسخه‌ی شکلک‌ها
کاربرگ 16- بازی با میمیک صورت
کاربرگ 17- محیط بدن
کاربرگ 18 - شعر نوشتن
کاربرگ 19- اطلاعات (داستان‌ها و تامل درباره آن‌ها)
دو گرگ
«استاد، چگونه خوشحال خواهم شد؟
کاربرگ 20- اطلاعات «دیسکوی انیشتین – یک بازی برای کودکان باهوش (ایدهآل برای تکرار)»
کاربرگ 21- راه رفتن با مراقبه و تمرکز ​
کاربرگ 22- ALI
پروژه ریچارد برنت «توجه آگاهی در مدرسه»
ذهن آگاهی برای آموزش مربیان ​
شفقت به خود – تمرینات و پیشنهادات
تمرینات عملی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب توجه آگاهی در مدرسه
نویسنده
مترجمفرناز سعدی، حسین هادی طرقی
ناشر چاپیانتشارات ضریح آفتاب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات72
زبانفارسی
شابک978-600-476-404-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب توجه آگاهی در مدرسه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب توجه آگاهی در مدرسه

برای دریافت کتاب توجه آگاهی در مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.