معرفی و دانلود کتاب وطنم ایران

عکس جلد کتاب وطنم ایران
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب وطنم ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب وطنم ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وطنم ایران

سید علی گرامیان در کتاب وطنم ایران سعی بر این دارد تا با نگاهی تاریخی به ادوار مختلف ایران، مباحث و معضلات اقتصادی کشور عزیزمان را در جهان امروز مورد بحث و بررسی قرار دهد.

ایران در نقطه‌ای از زمین قرار گرفته که شرق را به غرب وصل می‌کند و شمال را به جنوب، از یک سو کشورهای شمالی از آذربایجان گرفته تا ارمنستان و گرجستان و روسیه و ترکمنستان و تاجیکستان و قرقیزستان و ازبکستان و افغانستان را به آب‌های گرم خلیج فارس و دریای عمان وصل می‌کند و از سوی دیگر غرب آسیا را به شرق اروپا متصل می‌سازد. به همین دلیل است که روسیه تزاری، گلوگاه تنفسی خود را در این می‌دانست که به‌ هر ‌ترتیب شده، ایران را ببلعد تا خود را به آب‌های بین‌المللی متصل سازد و پطر کبیر تزار روسیه این را وصیت کرده بود و متأسفانه در جنگ‌های بین ایران و روس در زمان قاجاریه با عهدنامه ترکمانچای و گلستان، هفده شهر را از ایران جدا کرده و از این راه به بعضی اهداف خود دست یافت.

کشورهای پرتغال و هلند و انگلستان نیز به خاطر دستیابی به شرق آسیا از طریق ایران، به انواع توطئه‌ها و مزاحمت‌ها علیه ایران دست زدند تا سرانجام انگلیس با شیطنت‌های خود، افغانستان و جزیره بزرگ و ثروتمند بحرین را از ایران جدا کرد.

جایگاه ویژه و استراتژیک ایران از نظر طبیعی و جغرافیایی باعث شده است تا همواره از طرف قدرت‌های طماع مورد مزاحمت و آزار قرار گیرد، از هجوم اسکندر مقدونی و اعراب گرفته تا حمله چنگیز و تیمور و اخیراً حمله صدام عفلقی با هم ‌دستی جهان استکبار اعم از شرق و غرب، اما هر بار با ایستادگی خود و پایداری فرهنگ خود، استوار و پا برجای مانده است.

در بخشی از کتاب وطنم ایران می‌خوانیم:

یکنواختی هر چه باشد خسته ‌کننده است، اگر همه کوه باشد، اگر همه صحرا باشد، اگر همه جنگل باشد، اگر همه صاف و بی‌درخت باشد، اگر همه سبزه‌زار باشد، اگر بیابان و کویر باشد؛ خسته کننده می‌شود، زیبایی در تنوع و تفاوت است. آدمیان ضمن اشتراکات وجودی که دارند؛ همه متفاوت‌اند و متنوع، تنوع و تفاوت را دوست می‌دارند و ایران از معدود کشورهایی است با تنوع بسیار، هوایش گوناگون است، سردسیر، گرمسیر و معتدل، معمولاً بین سردترین ایالت تا گرم‌ترین آن‌ها چهل درجه تفاوت وجود دارد، در حالی‌ که در اردبیل و خلخال از سرما لحاف بر سر خود می‌کشند، در آبادان و اهواز به کولر پناه می‌برند. هم محصولات گرمسیری در آن به‌ دست می‌آید، هم سردسیری و هم محصولات مناطق معتدله، همه مطبوع و خوشمزه هستند و اگر با کودهای شیمیایی و دست ‌بردهای دیگر طعم و مزه آن‌ها تغییر نیابد، غذایش مطبوع است و میوه‌هایش خوش طعم و آبش گوارا.

در گیلان و مازندران تا چشم کار می‌کند، سبزه‌زار است و در دشت کویر و کویر لوت تا چشم کار می‌کند، خشک است و نمک‌زار و هر دو زیبا و چشم‌نواز هستند. ایران هم کوه دارد و هم دریا، هم جنگل دارد و هم صحرا، هم سبزه‌زار دارد و هم کویر، هم گرما دارد و هم سرما، هم رودخانه دارد و هم دریاچه. این است که طبیعت ایران هیچ‌گاه خسته ‌کننده نیست و نخواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
وطنم ایران: تو را دوست دارم
ایران
ویژگی ‌های ایران
ایران قلب زمین و چهار راه جهان
مرزهای ایران
چرا ایران را دوست دارم
وطن کجاست؟
ایران در گذر تاریخ
اشکانیان
ساسانیان
آیین زرتشت
ظهور اسلام
رسول اکرم
ایران بعد از اسلام
خوی و خصلت مردم ایران
کشور‌ گشایی
علت ظهور و سقوط حکومت ‌ها
ضرورت زمامدار
اما اکنون
آباد کن ایران را
مهر وطن
«چو ایران نباشد تن من مباد»
آیین وطن داری
«فرزند ایران! به وطن برگرد»
فرزند وطن! چرا از وطن می‌گریزی؟ خائن را بیرون کن.
«عشق ایران»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب وطنم ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۴
زبانفارسی
شابک978-964-468-706-8
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب وطنم ایران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب وطنم ایران

برای دریافت کتاب وطنم ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.