معرفی و دانلود کتاب صوتی هنری مهربونه

عکس جلد کتاب صوتی هنری مهربونه
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنری مهربونه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنری مهربونه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنری مهربونه

کتاب صوتی هنری مهربونه نوشته‌ی لیندا رایدن، قصه پسر کوچولویی را به تصویر می‌کشد که برای انجام تکالیف مدرسه خود به مشکل می‌خورد و از ناتوانی‌اش در این کار ناامید می‌شود اما دوستانش به او کمک می‌کنند تا راه‌حلی بیابد.

موضوع کتاب صوتی هنری مهربونه (Henry Is Kind) چیست؟

خانم اسنودن معلم هِنری است. یک روز صبح که به کلاس می‌رود از شاگردانش درخواست می‌کند تا روی زمین بنشینند و چشمانشان را ببندند.

بچه‌ها به حرف معلمشان گوش کرده و این کار را انجام می‌دهند و منتظر سخنان خانم اسنودن می‌مانند. معلم به آن‌ها می‌گوید در خیال خود به کسی که به او علاقه دارند فکر کنند و حرف‌های قشنگ و زیبا بزنند.

بعد از این تمرین، خانم اسنودن درباره اثرات مثبت افکار خوب و مهربانی در ذهن کودکان به آن‌ها می‌گوید. او از تأثیر ابراز محبت در حال خوب خودشان و طرف مقابل برای آنان حرف می‌زند.

معلم از شاگردانش درخواست می‌کند که برای هفته بعدی تمرینی را انجام دهند. او از آنان می‌خواهد که یک کار محبت‌آمیز بکنند و نقاشی آن را کشیده و جلسه بعد با خود به کلاس بیاورند.

هفته بعد، هم‌کلاسی‌های هِنری با نقاشی از یک کار خوبی که کرده بودند سر کلاس حاضر شدند. یکی از آن‌ها زباله‌های روی زمین را جمع کرده و دیگری برای همسایه‌شان روزنامه برده بود و... اما هِنری هیچ نقاشی‌ای با خود به همراه نداشت.

او از شدت ناراحتی بابت این موضوع، به گریه افتاد. هِنری فکر می‌کرد پسر مهربانی نیست و نمی‌داند چگونه یک کار مهربانانه انجام دهد، اما هم‌کلاسی‌هایش، به او کمک می‌کنند تا ناراحتی‌اش از بین برود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنری مهربونه:

- این کتاب‌های جذاب و فریبنده پر از روش‌های عملی قدرتمند برای بچه‌ها و والدین آن‌ها است. (Rick Hanson)

- «هنری مهربونه» درخشان، سرگرم‌کننده، جذاب و فوق‌العاده است زیرا بچه‌ها آن را دوست دارند. این اثر یک روش آسان به معلمان و والدین ارائه می‌دهد تا به کودکان در درک و لذت بردن از مهربانی کمک کنند. این کتاب حتی برای بزرگسالان نیز دوست‌داشتنی است. (Sharon Salzberg)

- لیندی رایدن نویسنده، معلم و در کل یک فرد شگفت‌انگیز است. رویکرد او به ذهن‌آگاهی، این کار را برای همه قابل دستیابی می‌کند و من او را یک متخصص در زمینه یادگیری عاطفی - اجتماعی و ذهن‌آگاهی می‌دانم. کتاب‌های او منبع فوق‌العاده‌ای برای والدین، معلمان و دانش‌آموزان است. (Wanda H. Legrand)

کتاب صوتی هنری مهربونه برای چه کسانی مناسب است؟

تمرینی که لیندا رایدن (Linda Ryden) در این داستان دوست‌داشتنی از زبان معلم به بچه‌ها می‌دهد، از اساسی‌ترین تمرین‌ها برای ذهن‌آگاهی محسوب می‌شود. این اثر به کودکان 3 تا 7 ساله از اثرات و اهمیت افکار مثبت و اعمال مهربانانه سخن می‌گوید. همچنین بچه‌ها یاد می‌گیرند که کار محبت‌آمیز لزوماً یک عمل بسیار بزرگ نیست، بلکه می‌تواند تنها برداشتن یک زباله از روی زمین، تیز کردن مداد هم‌کلاسی و... باشد.

در بخشی از کتاب صوتی هنری مهربونه می‌شنویم:

هنری روش رو به سمت کلاس برگردوند و لبخندِ محوی زد.
یُب گفت که هنری بهش یاد داده چه جوری کشتیِ کاغذی بسازه.
الیس هم یادآوری کرد که وقتی تازه به این مدرسه اومده بود، هنری ازش دعوت کرد که باهاش بسکتبال بازی کنه.
هنری که کمی شگفت‌زده شده بود با شک و تردید گفت:
"من اجازه می‌دم که خواهرم با مکعب روبیکم بازی کنه، این هم یک نوع مهربونیه؟"
خانم اسنودن: "معلومه که مهربونیه. مثل اینکه تو تکلیفِ مهربونی رو به درستی انجام دادی. حالا بهم بگو وقتی اون کارها رو می‌کردی چه حسی داشتی؟"

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۲ دقیقه
هنری مهربونه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنری مهربونه
نویسنده
مترجمارشام طهماسبی زاده
گویندهغزل قنبرزاده، نرگس داغمه چی، مبینا آقاجانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنری مهربونه

مینا غلامی
۱۴۰۰/۲/۲۷
به زبان ساده محبت کردن رو به بچه‌ها آموزش می‌ده، کتاب خوبیه، ممنون
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنری مهربونه

برای دریافت کتاب صوتی هنری مهربونه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.