معرفی و دانلود رایگان PDF کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم

عکس جلد کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم

در کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم نوشته وحیده شاه حسینی و فاطمه نوری راد، به دو عنصر مهم در جذابیت فیلم‌ها، یعنی تکنیک و زبان خلاقانه‌ی سینما پرداخته شده است.

درباره کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم:

به طور کلی فیلم‌ها بر دید کلی ما نسبت به دنیای پیرامونمان تاثیر می‌گذارند. می‌توان گفت بیشتر اطلاعاتی که از جهان داریم را از رسانه‌ها دریافت نموده‌ایم و اطلاعاتمان در نتیجه‌ی کسب تجربه‌های عینی و ملموس نیست. به همین دلیل است که تاثیر رسانه بر جوامع و افکار عمومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه در اغلب که موارد آنچه که در واقعیت جریان دارد با چیزی که در رسانه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود تضاد دارد و بیشتر اوقات دور از انصاف و عدالت است.

یکی از پیامدهای اجتناب ناپذیر زندگی در عصر مدرن تاثیر رسانه بر مردم و علاقه‌ی خواسته یا ناخواسته‌ی آن‌ها به این تاثیر پذیری است. فیلم‌ها یکی مهم‌ترین ابزارهای سرگرم‌کننده افراد به شمار می‌روند و حتی می‌توانند بستری را فراهم کنند که آن‌ها با صرف هزینه‌های کمتر تجربه‌های بیشتری کسب کنند.

کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم به شما کمک می‌کند تا نسبت به رسانه‌ها و فیلم‌ها تفکری منسجم داشته باشید و صرفا دریافت کننده پیام و جنبه‌های بصری آن‌ها باشید و نگذارید تاثیرات عمیق بر روند زندگی و تفکرات شما بگذارند. به عبارتی شما کنترل رسانه‌ها را در دست بگیرید و نگذارید آن‌ها شما را کنترل کنند. این اثر متعلق به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا «پلیس فتا» می‌باشد و کلیه کتاب‌های منتشر شده در آن با هدف افزایش سواد فضای مجازی در بین کاربران با حمایت پلیس فتا تهیه شده‌اند.

کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم مناسب چه کسانی است؟

این اثر در پروژه صیانت از کودکان و خانواده در اینترنت به سفارش معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات با همکاری پلیس فتا ناجا تهیه شده و مطالعه آن به علاقه‌مندان هنر سینما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم می‌خوانیم:

یکی از سؤالاتی که پاسخ دادن به آن می‌تواند نگاه ما را به فیلم ژرف تر کند این است که در فیلم مدنظر، از چه عناصر خلاقانه و تکنیک‌هایی برای جلب توجه ما استفاده شده است؟

به کارگیری تکنیک‌ها و عناصر تولید هر فیلمی می‌تواند موجب شود در سطح عاطفی تحت تأثیر قرار گیریم. سازندگان فیلم به واسطە استفاده از این عناصر و تکنیک‌ها فضایی را خلق می‌کنند که می‌توانیم پیام را تجربه و حس کنیم. برای مثال فیلم‌های ترسناک، حس ترس را در ما ایجاد می‌کند و می‌توانیم با تجربە شخصیت‌های فیلم همذات پنداری کنیم. این عناصر فنی درواقع دستور زبان فیلم‌هاست. مواردی مثل تدوین، ترکیب بندی، زاویە دید، زاویە دوربین، رنگ پردازی، نورپردازی، شکل، حرکت، صداگذاری و جلوه‌های ویژه، به شناخت محتوای فیلم‌ها و فهم پیام رسانه‌ای آن‌ها کمک می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول، بازنمایی و کلیشه‌سازی در فیلم‌ها
فصل دوم، تحیل عناصر فنی فیلم و فیلمنامه
فصل سوم، چگونه درباره فیلم‌ها انتقادی بیندیشیم؟
فصل چهارم، کنترل من دست کیست؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات عترت نو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۹
زبانفارسی
شابک978-600-6094-55-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش فیلم سازی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم

H
۱۴۰۱/۵/۲۹
نویسنده خیلی ساده و راحت توضیح داده که چگونه فیلم‌ها را نقد کنیم.
کوتاه و مفید بود و به کسانی که به هنر‌های نمایشی علاقه دارند توصیه میکنم
رو هم رفته خوب بود😊
جواد رازقندی
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
این کتاب دلیل خوبی هستش که در مورد فیلم‌های که در دنیا ساخت شده و میبینم درست و غلط صحنه‌های فیلم رو تشخیص بدم و ممنونه از اپ کتاب راه
اسدالله
۱۴۰۱/۶/۲۱
نویسنده‌ی این داستان خیلی کوتاه و ساده توضیح داده برای کسایی خوبه که فیلم میسازند در جمع عالییییییییی
مهرس می
۱۴۰۱/۴/۲۱
من عاشق فیلم برداری و عکاسی هستم و این کتاب رو برای تقویت خودم تو مهارت‌هایی که دوست دارم خوندم خوبه
Reza Ghorghani
۱۴۰۱/۱/۱۶
برای آشنایی با‌ سواد رسانه‌ای مطالعه این کتاب را توصیه می‌کنم.
hassan kabiri
۱۴۰۱/۱/۲۵
عالی است تشکر و من ازین کتاب مطالبی ارزشمند را آموختم
سمیرا زمانی
۱۴۰۱/۵/۱۹
آموزش ساده و راحت برای فیلم
Hamzeh Kaseb
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
کتاب مفید و کاربردی
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم

برای دریافت کتاب آنچه باید درباره فیلم‌ها بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.