معرفی و دانلود کتاب صوتی گریز دلپذیر

عکس جلد کتاب صوتی گریز دلپذیر
قیمت:
36000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گریز دلپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گریز دلپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گریز دلپذیر

کتاب صوتی گریز دلپذیر جدیدترین اثر آنا گاوالدا، رمانى کم‌ حجم اما بسیار گیرا، به مرور روزهای کودکی چهار خواهر و برادر می‌پردازد که در بزرگسالی به بهانه‌ای کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا خاطرات، اشک‌ها و لبخندهای صادقانه و بی‌بهانه‌ی کودکی و آن آرامش و دل‌خوشى را دوباره زنده کنند.

آنا گاوالدا (Anna Gavalda) رمان‌نویس فرانسوی، یکی از نویسندگانی است که در چند سال اخیر توانسته به یکی از پرمخاطب‌ترین نویسندگان جهان تبدیل شود. اکثر داستان‌های وی رگه‌هایی عاشقانه دارند و در آن‌ها صحنه‌‌های پراحساسی ارائه شده است. نوشته‌های این نویسنده محبوب بیشتر بر خلاءهای عاطفی و نیازهای عاطفی انسان تاکید دارد.

رمان گریز دلپذیر (French leave) مجموعه‌ای از گفت‌وگوهای خیال‌پردازانه، سفری شادمانه به دنیای کودکی‌مان است که در کنار خواهر و برادرهایمان، آن زمان که هنوز قد نکشیده بودیم. ماجراجویی خواهر و برادرهایی که از مراسم عروسی یکی از اقوام خود می‌گریزند تا چند ساعت، به دور از زندگی روزمره و رنج همیشگی، دوباره آن آرامش که زندگی‌شان در نقش آدم‌های بالغ و بزرگسال از آن‌ها ربوده را، بازیابند. داستانی که وقتی آن را می‌خوانیم آرزو می‌کنیم ای کاش عضوی از آن‌ها بودیم.

گاوالدا در این کتاب هم با قلم شیوا و جمله‌های موجزش، بیانگر واقعیت‌ و رویدادها‌یی است که از نگاه ما دور مانده‌ یا به نظرمان بی‌اهمیت است، همان‌ اتفاق‌هایی که زیر بار روزمرگی مدفون شده‌اند. گاوالدا با شیفتگی به انسان‌ها نگاه می‌کند و به آن‌ها عشق می‌ورزد، گویی برای کسانی که کتاب خواندن هم دوست ندارند می‌نویسد. چارچوب داستانی این اثر نیز همانند آثار قبلی وی بر محور موقعیت و شخصیت است و باز هم لحظه‌های زندگی واقعی را ارج می‌نهد. آری، زندگی دل‌مشغولی همیشگی گاوالدا است. او از زیاده‌گویی بیش از هر چیز دیگری بیزار است بنابراین زبانِ خود را می‌آفریند تا از احساسات، دل‌تنگی‌ها و عواطف آدمی سخن داستانی دلنشین خلق کند.

در این کتاب همه درها به روی ما باز می‌شود تا در یک لحظه به دوران کودکی و نوجوانی و یا هر زمانی که دوست داریم، برگردیم و با لبخندها و اشک‌ها حسِ لذت‌بخشِ با هم بودن را دوباره تجربه کنیم. با هم بودنی که فکرِ از دست دادنش، احساس ناراحتی عجیبی در دل‌مان می‌افکند.

آنا گاوالدا در سال 1970 در بولین پاریس دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی و نوجوانی را در سختی و مشقت سپری کرد. گاوالدا در چهارده سالگی به خاله خود سپرده شد تا از او مراقبت کند. وی به دلیل این که خاله‌اش از توانایی مالی مناسبی برخوردار نبود مجبور بود در گل‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و... کار کند. تلخ کامی‌های او در دوران جوانی هم ادامه داشت و ازدواج ناموفق او را در پی داشت. گاوالدا در داستان‌هایش، زندگی روزمره انسان‌ها و تنهایی که انتظارشان را می‌کشد آشکار می‌کند.

گاوالدا آثار بسیاری را به رشته تحریر در آورد از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه شده است می‌توان به «من او را دوست داشتم»، «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد»، «پس پرده» و... اشاره کرد. آوانامه با همکاری انتشارات یوبان کتاب صوتی «گریز دلپذیر» را با صدای مریم پاک‌ذات تولید و منتشر کرده تا مخاطب را به دنیای پر رمز و راز و شیرین کودکی ببرد و دقایقی او را از دنیای پرتلاطم بزرگ‌سالی برهاند.

در بخشی از کتاب صوتی گریز دلپذیر می‌شنویم:

«آوازها با برگردان‌هایی در نوک زبان‌مان، پیغام‌های ذخیره شده‌مان، فیلم‌های پرفروشی که دوست داشتیم، خرس‌های چسب‌دار و صفحات موسیقی خش‌دار. کودکی‌مان، تنهایی‌مان، نخستین هیجانات و برنامه‌هایمان برای آینده، تمام ساعت‌هایی که در انتظار به سر بردیم و درهایی که بسته ماند. لوس‌بازی‌های باستر کیتون و...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
بخش اول
25 دقیقه
بخش دوم
32 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم
22 دقیقه
بخش پنجم
20 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
18 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گریز دلپذیر
نویسنده
مترجمنرگس خامه ای
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات یوبان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
36000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گریز دلپذیر

Mina Eshtiagh
۱۳۹۸/۱۲/۷
اولین کتابی که از آنا گاوالدا خوندم کتاب دوستش داشتم بود که واقعا بنظرم قشنگ بود و این دومین اثریه که از ایشون میخونم. چیزی که درمورد این ۲ رمان فهمیدم، اینه که سبک نوشتن آنا گاوالدا جوریه که شما با یه داستان با جزئیات زیاد و پایان تقریبا باز مواجه میشین‌. ولی من عاشق جزئیات و سادگی و مردمی بودن حس نوشته‌های آنا گاوالدام🥰درمورد صدای گوینده هم... اولش کردم خیلی بی‌حالن و صداشون یه جوریه ولی توانایی خوبی برای تغییر صدا با تغییر شخصیت‌ها و موقعیت‌ها دارن. سبک آنا گاوالدا رو اگه دوست دارین، کتابو بخرین.
سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۴/۲۸
متن کتاب بی‌نظیر... خیلی خیلی میزنه تو هدف، با متن کم مطلب. را رسونده... در مورد صدای راوی ابتدا حوصلم سرمیبرد اما بعداز مدتی حس کردم واقعا این صدا با شخصیت راوی در داستان خبلی جور شده بنظرم خوب اومد صدای کسی که در زندگیش به حالت پوچی رسیده بوده.... عالی بود عالی
ملیکا محمودی زاده
۱۳۹۹/۱/۱۳
اولین کتابیه که از آنا گاوالدا خوندم و عاشقش شدم. شخصیت‌ها به قدری خوب تعریف (و کمی تحلیل) میشن که حتی تو زندگی خودمون برای شناختن آدم‌ها به دردمون میخوره. و پایانش به نظرم فوق العاده بود چون کاملا زندگی واقعی رو نشون میداد. خوانش گوینده هم خیلی به دلم نشست
الهام ذوالقدر
۱۳۹۹/۴/۲۸
کتاب قشنگ و جذابیه.
صدای زیاد جالبی نداره متاسفانه. بی حس و حال و بدون انتقال احساس.
اصلا نتونستم غیر از فصل اول که به زور گوش دادم، بقیه‌اش رو گوش بدم.
کاش غیر صوتی ش رو هم بگذارید، خودمون بخونیم.
متشکرم
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۹/۱۸
داستانی زیبا با ذکر جزئیات از لحظه‌های گذرا و خاطره ساز.
درس این کتاب، در لحظه باشیم و قدر داشته هایمان را بدانیم است.
خوانش جذاب داستان را دوست داشتم.
مرسی از نویسنده و روایتگر و کتابراه و مترجم.
سولماز بویری
۱۳۹۸/۷/۱
گوینده عالیییی کتاب هم نکات جالب زیاد داشت یکیشون واسه‌من این بود که یک روز جنع شدن خواهر برادر هام کنار هم چقدر سخت میتونه باشه و اگه بشه مثل یه معجزه است... مثل یک هدیه است از طرف خدا.
Azar Mbd
۱۴۰۰/۱/۱۶
کتاب جالبی بود از اون تجربیات و فرصتهایی که همه مون دوست داریم حداقل یکبار تجربه‌اش کنیم به دور از زندگی روزمره مون و راوی هم که عالی و لحن دلچسب
Sepideh Khanehzar
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب خوبی بود تعریفشو شنیده بودم اما خیلی باب میل و سبک من نبود اما خوب بود صدای راوی به نظر منم به شخصیت داستان میامد
امین ژیان
۱۳۹۸/۳/۸
کاش خانم پاک ذات فقط بجای خودشان حرف میزنند و برای سایر شحصیتها از صدا پیشگان دیگری بهره میگردند.
درهر حال دست مریزاد
رها معتمد
۱۳۹۹/۳/۱۳
من عاشق تمامی کتاب‌های انا گاوالدا هستم واقعا فوق العاده است مخصوصا کتاب دوستش داشتم خیلی عالی
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۳/۱
کتاب نه خوب بود نه بد! صدای راوی رو دوست نداشتم. یکم بیحال بود و حس خوبی نمیداد.
سهران امیرسالاری
۱۴۰۰/۵/۶
کتابهای جوجومویز سبک سلیقه رو به سمت دیگری سوق میدهد
نفیسه احدی ازاد
۱۳۹۹/۱/۳۰
کتابی جالبی بود. اما در حد یکبار خواندن.
bahar kiarostami
۱۳۹۸/۴/۱۰
واقعا از صدای گوینده خوابم گرفت خیلی بی‌روح و یکنواخت.
آی نور پایدار
۱۳۹۹/۷/۲۷
کتاب خیلی بیان ساده و قشنگی داره
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گریز دلپذیر

برای دریافت کتاب صوتی گریز دلپذیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.