معرفی و دانلود کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت

عکس جلد کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت
قیمت:
15000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت

مهدی حاجی وند در کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت به بیان، توضیح و تشریح واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی و وابسته با دو مبحث خصوصی‌سازی و توزیع سهام عدالت پرداخته است.

با گذشت بیش از 17 سال از تاسیس سازمان خصوصی‌‌سازی و نیز گذر بیش از یک دهه از ابلاغ اصل 44 قانون اساسی در کشور به نظر می‌رسد شمار زیادی از مردم جامعه به ویژه تصمیم‌گیران اقتصادی با برخی مفاهیم مرتبط با سیاست خصوصی‌سازی و طرح توزیع سهام عدالت غریب و ناآشنا هستند. البته این موضوع وقتی پررنگ‌تر می‌شود که با وجود تدابیری همچون تصویب‌نامه سازمان‌دهی فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغاتی برای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و نیز نظام‌نامه فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغاتی برای بسترسازی، بهبود و شفافیت امر واگذاری که بر فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در خصوص واگذاری‌های دولت تاکید دارند باز هم خصوصی‌سازی، واگذاری‌های دولت و سهام عدالت، واژگان و مفاهیم ناآشنایی برای مردم، خبرنگاران و برخی تصمیم‌گیران اقتصادی کشور است.

کتاب دانش‌نامه خصوصی‌سازی و سهام عدالت به دلیل اینکه بخش قابل توجهی از واگذاری‌ سهام دولتی در کشور از مجرای بازار سرمایه صورت می‌گیرد، سعی بر این داشته تا شما را با بعضی از موضوعات، معانی و واژگان مشترک بین بازار سرمایه و قوانین و مقررات مربوط با خصوصی‌سازی و سهام عدالت آشنا کند.

مهدی حاجی وند با هدف فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درباره‌ی اجرای سیاست خصوصی‌سازی و سهام عدالت، مجموعه قوانین و مقررات اجرایی اصل 44 قانون اساسی و همچنین مجموعه قوانین، مقررات و مصوبات مرتبط با طرح توزیع سهام عدالت را مبنای انتخاب واژگان این کتاب قرار داده است تا در پی آن افرادی که این مجموعه قوانین را مورد بررسی قرار می‌دهند و یا اینکه خبر، گزارش، تحلیل و... را در این زمینه مورد مطالعه قرار می‌دهند، در صورتی که با واژگان ناآشنایی در این خصوص مواجه شدند، از اثر حاضر به‌ عنوان مرجعی کامل برای یافتن توضیحاتی مختصر و مفید استفاده کنند. همچنین حاجی وند در این کتاب تلاش کرده تا به صورت مختصر در خصوص این سازمان‌ها و رسالت‌های آن‌ها در راستای اجرای خصوصی‌سازی و سهام عدالت توضیحاتی ارائه دهد.

در بخشی از کتاب دانش‌نامه خصوصی‌سازی و سهام عدالت می‌خوانیم:

همه شرکت‌ها در طی چرخه حیات خود در مقاطعی از زمان به دلایل مختلف نیاز به منابع مالی بیشتری نسبت به آنچه که در اختیار دارند پیدا می‌کنند. از این رو یکی از روش‌هایی که بر اساس آن شرکت‌ها می‌توانند به این منابع مالی جدید دست پیدا کنند، افزایش سرمایه است.

بنابراین می‌توان گفت افزایش سرمایه یکی از روش‌های تامین مالی شرکت‌ها است که بر اساس آن شرکت‌ها برای اینکه بتوانند فعالیت‌های خود را توسعه دهند و قدرت رقابت خود را حفظ و یا افزایش دهند اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند.

در برخی از مواقع نیز این کار به منظور اصلاح و بهبود ساختار مالی شرکت صورت می‌گیرد. این تامین منابع مالی جدید می‌تواند به شکل‌های مختلفی صورت پذیرد. به‌عنوان مثال هنگامی که یک شرکت در بورس اوراق بهادار بخواهد سرمایه خود را افزایش دهد باید تعدادی سهام جدید منتشر کند و به سهامداران بفروشد تا مبلغ مورد نیاز برای افزایش سرمایه را تامین کند.

تفاوت اصلی بین انواع روش‌های افزایش سرمایه در محل تامین این منابع جدید است. معمولا روند افزایش سرمایه در شرکت‌ها به این شکل است که در مرحله اول هیئت مدیره شرکت پیشنهاد خود را به همراه دلایل کافی در خصوص افزایش سرمایه به سهامداران شرکت ارائه می‌کند.

این پیشنهاد در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مورد رای‌گیری سهامداران شرکت قرار می‌گیرد. سپس در صورت تصویب این پیشنهاد در مجمع و پس از ارائه مجوز از سوی بورس، افزایش سرمایه شرکت انجام می‌شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات232
زبانفارسی
شابک978-600-497-014-3
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد، کتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت

برای دریافت کتاب دانش نامه خصوصی سازی و سهام عدالت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.