معرفی و دانلود کتاب خانم رئیس جمهور

عکس جلد کتاب خانم رئیس جمهور
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خانم رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خانم رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خانم رئیس جمهور

جنیفر پالمیری در کتاب خانم رئیس جمهور، از زبان هیلاری کلینتون موانع و مشکلاتی را که بر سر راه زنان آمریکایی برای دستیابی به مشاغل مهم دولتی و به‌ویژه ریاست جمهوری وجود دارد، مطرح کرده و نخستین رئیس‌جمهور زن ایالات متحده را برای حضور در این جایگاه راهنمایی می‌کند.

درباره کتاب خانم رئیس جمهور:

اگر هیلاری کلینتون روز هشتم نوامبر 2016 دونالد ترامپ را شکست می‌داد، نامش به عنوان اولین رئیس‌جمهور زن آمریکا در تاریخ ثبت می‌شد. زنی که پیش‌تر بانوی اول، سناتور و وزیر خارجه هم بوده و به عبارتی می‌توان گفت همه عمر حرفه‌ای خود را در قلب سیاست ایالات متحده گذرانده است. این دومین بار بود که برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی می‌کرد؛ در حالی که در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال 2008، مغلوب باراک اوباما شده بود.

با این حال و با وجود اینکه او این همه سال زیر ذره‌بین و در مقابل دوربین بوده، کمتر کسی در آمریکا مدعی است که هیلاری حقیقی را می‌شناسد و بسیاری از آمریکایی‌ها اساساً به او اعتماد ندارند.

حالا حدود سی سالی‌ست که هیلاری کلینتون مستقل از همسرش بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در عرصه‌ی سیاسی آمریکا حضور دارد و بیش از آنکه سیاست‌مداری موفق باشد، شکست‌ها، حاشیه‌ها و جنجال‌هایی فراموش‌نشدنی در کارنامه خود داشته است. هیلاری در جولای 1999 و در آخرین ماه‌های ریاست‌جمهوری بیل کلینتون اعلام کرد که قصد دارد برای انتخابات کنگره از نیویورک نامزد شود. این آغاز سفر سیاسی مستقل هیلاری و اولین باری بود که یک بانوی اول به سمتی انتخابی می‌رسید.

کتاب پیش رو برهانی است از زبان زنانی که سال‌های سال در دنیای قدرت و سیاست، قربانی قدرت‌طلبی مردان کشورشان بوده‌اند و حال در واپسین پله‌های باقی‌مانده تا انتخاب نخستین رئیس‌جمهور زن آمریکا، به دست زن‌ستیزترین کاندیدای تاریخ ریاست‌جمهوری خود درهم کوبیده می‌شوند.

کتاب خانم رئیس‌جمهور (Dear Madam President) خطاب به نخستین رئیس‌جمهور زن آمریکا نوشته شده است. نویسنده در این اثر از مشکلات و موانعی پرده برمی‌دارد که برای دست یافتن به پست‌های عالی دولتی و کسب قدرت در آمریکا بر سر راه زنان سایه می‌افکند. تمام رخدادهای مطرح شده در کتاب پیش رو در جریان مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون و هنگام رقابت او با دونالد ترامپ پیش می‌رود، روایت تمام نیروهایی که در برابر او به عنوان نخستین کاندیدای زن ریاست جمهوری قد عَلَم کردند تا او به نخستین رئیس‌جمهور زن آمریکا تبدیل نشود.

همه‌ی چالش‌ها و اسرار زندگی خانوادگی کلینتون مجدداً با اعلام کاندیداتوری هیلاری کلینتون آغاز می‌شود و تا روز سخنرانیِ پذریش شکست، همچون نیشتری بر جانش، او را شکنجه می‌دهد. قسمت‌های کوچکی از این لحظات تلخ و شیرین، تجربیات مهم و تصمیمات اثربخش در این کتاب برای نخستین رئیس‌جمهور زن آمریکا بازگو شده است.

نکوداشت‌های کتاب خانم رئیس جمهور:

- خانم رئیس‌جمهور کتابی است که هر پدر و مادری باید دختران و پسرانشان را به خواندن آن تشویق کند. (Cory Booker)
- اولین زن رئیس‌جمهور آمریکا باید این کتاب را روی میز خود نگه دارد و هر روز صبح آن را بخواند. (Nicolle Wallace)
- کتابی قدرتمند، خصوصی و گاه دردناک که برای هر زنی که تا به حال به رهبری فکر کرده باشد، نوشته شده است. (Madeleine Albright)
- خانم رئیس‌جمهور با بینشی جذاب و خوش‌بینی جسورانه، آینده‌ای جدید و قدرتمند را برای زنان متصور است. جنیفر پالمیری دیدگاه تازه و الهام‌بخشی ارائه می‌دهد و با زنان مصمم برای ایجاد تحول در جهان صحبت می‌کند. (Laurene Powell Jobs)

کتاب خانم رئیس جمهور برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب در حقیقت نامه‌ای برای تمامی زنان دنیاست. نه فقط اولین رئیس‌جمهور زن آمریکا بلکه همه زنانی که برای دستیابی به موقعیت و جایگاهی تلاش می‌کنند که تاکنون از آنِ مردان بوده یا در پی شغل‌های مهم و حساس دولتی هستند یا می‌خواهند رهبر قسمتی از ارکان اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... در جامعه خود باشند، باید این کتاب را مطالعه کنند.

با جنیفر پالمیری (Jennifer Palmieri) بیشتر آشنا شویم:

او در 15 نوامبر سال 1966 متولد شد. پالمیری مدیر ارتباطات کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری هیلاری کلینتون در سال 2016 بود. قبل از این سمت، او به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما به مدت دو سال خدمت می‌کرد.

او همچنین دبیر خبری ملی کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری جان ادواردز در سال 2004 و حزب دموکرات در سال 2002 بود. پالمیری به کرّات به عنوان مفسر سیاسی در برنامه‌های تلوزیونی و رادیویی حضور دارد. جنیفر و همسرش در مریلند سکونت دارند.

جملات برگزیده کتاب خانم رئیس جمهور:

- حتی وقتی شکست خورده‌اید هم خودتان را نبازید.
- با صدای بلند نظرتان را بگویید؛ نظر شما تعیین کننده و سرنوشت ساز است.
- در سرگذشت دیگران به دنبال نقش خود نگردید؛ حکایت زندگی خودتان را رقم بزنید.
- وقتی چیزهایی فراتر از باور اتفاق می‌افتد، تصورش را بکنید که چه غیر ممکن‌هایی ممکن می‌شود!
- خودتان را آماده کنید! زنی که از پله‌های نردبان ترقی بالا می‌رود، بهترین هدف برای حمله‌های مخالفان است.

در بخشی از کتاب خانم رئیس جمهور می‌خوانیم:

به خودم قبولانده بودم که هنوز هم شانسی برای پیروزی هیلاری باقی مانده، چون تنها در این صورت بود که می‌توانستم برای هدفی که بر مبنای فرضیه و احتمالات بنا شده بود، بجنگم. می‌خواستم هرچه در توان دارم برای تغییر دادن نتایج در بازشماری و مجمع گزینش‌شدگان خرج کنم؛ اما به راستی خودم هم امید چندانی نداشتم. جهانی که پس از آن انفجار، از صبح روز چهارشنبه مرا در بر گرفته، شاید ساخته و پرداخته ذهنم باشد، ولی حسی به من می‌گوید که دائمی است!

به هیلاری فکر می‌کنم که طوفانی را از سر گذرانده و حالا چقدر خراب و ویران است. او بیش از هرکسی خودش را برای این روز آماده کرده بود و اتفاقی که افتاد شاید کمتر از همه خود او را متعجب کرده بود. مگر نه اینکه این رقابت آنچنان که باید، دلخواه او نبود و با بی‌میلی و اکراه به آن قدم گذاشته بود.

ناراحتی و پریشانی‌اش در تمام این مدت آشکار بود و ما دائماً به او اطمینان می‌دادیم که همه چیز رو به راه است و نتیجه هم خوب خواهد بود. حالا او رنج می‌برد؛ به مراتب خیلی بیشتر از 2008 که در مقابل اوباما شکست خورده بود! البته نباید خودمان را به خاطر رنجی که او می‌برد و امید خوش بینانه‌ای که به او می‌دادیم سرزنش کنیم! چون در تمام مدتی که وانمود می‌کردیم همه چیز تحت کنترل است و از پس همه‌ی مشکلات بر می‌آییم، هیلاری واقعیت را می‌دانست. او از همه چیز خبر داشت و تمام نیروهای مرئی و نامرئی که در آسمان و زمین راهش را سد کرده بودند و در برابرش صف کشیده بودند، به خوبی حس می‌کرد.

همین که این فکر و خیال‌ها به سرم می‌زند، آن‌ها را پس می‌زنم. هنوز به این جهان جدید عادت نکرده‌ام و نمی‌توانم احساسات و هیجاناتم را سر و سامان بدهم. به خواهرم دانا فکر می‌کنم که در دالاس با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند و خواهرانم لیزا و بِث در کنارش هستند. میستی هم کم از خواهرانم ندارد. او بهترین دوست دانا در دالاس است که حالا مثل پرستاری دلسوز و متعهد در کنار اوست.

فهرست مطالب کتاب

سخن مترجم: حمایت از حقوق زنان در ایالات متحده آمریکا؛ از ادعا تا عمل!
پیشگفتار: خانم رئیس‌جمهور!
فصل اول: فردای آن روز
فصل دوم: در مقابل دشمنان خود سینه سپر کنید و به راهتان ادامه دهید
فصل سوم: داخل اتاق
فصل چهارم: کمتر سر تکان بدهید و بیشتر گریه کنید
فصل پنجم: در گردباد حوادث منطقی باشید و ندای قلبتان را هم نادیده نگیرید
فصل ششم: زخم‌هایی را که یادگار پیکارهای شماست، با افتخار بپذیرید
فصل هفتم: سرگذشت زندگی او
فصل هشتم: شکست‌ناپذیر
فصل نهم: به هم بپیوندید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خانم رئیس جمهور
نویسنده
مترجمفاطمه رضاپور
ناشر چاپینشر ستاک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات152
زبانفارسی
شابک978-600-8883-49-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خانم رئیس جمهور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خانم رئیس جمهور

برای دریافت کتاب خانم رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.