معرفی و دانلود کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است

عکس جلد کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است

کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است نوشته اولین شارپ، یک راهنمای کامل برای کودکان پیش‌دبستانی جهت یادگیری بازی‌های آموزشی است. این اثر به والدین می‌آموزد که چگونه با وسایل ابتدایی و ساده بازی‌های متنوعی را برای رشد فرزندشان خلق کنند.

آیا تجارب کودک قبل از ورود به دبستان در رشد هوش و پیشرفت تحصیلی وی مؤثر است؟ این سؤالی است که بسیاری از والدین از روانشناسان و علمای تعلیم و تربیت می‌پرسند. کتاب تفکر، بازی کودک است (Thinking is child's play) که بر اساس آزمایش‌های «پیاژه» روانشناس مشهور سوئیسی به رشته‌ی تحریر درآمده است، به این سؤال پاسخ مثبت می‌دهد.

تجارب کودکان قبل از دبستان (یک تا شش سالگی) در بازی آن‌ها خلاصه می‌شود و می‌توان بازی را جدی‌ترین کار یا تجربه‌ی کودکان به حساب آورد. اولین شارپ (Evelyn Sharp) در این کتاب به بررسی بازی و انواع آن در سال‌های مختلف نمی‌پردازد، بلکه کوشش کرده است تا تجارب لازم برای پرورش ذهن کودک را برای والدین و مربیان به صورت بازی‌های آموزشی ارائه دهد. بدیهی است این بازی‌ها با بازی‌های سنتی و معمول بین کودکان در کشورهای مختلف متفاوت است. بازی‌های این کتاب که برای کودکان چهار تا شش و نیم ساله در دو سطح ساده و مشکل ساخته شده‌اند، تجاربی را فراهم می‌سازند که کودکان در زندگی قبل از دبستان خود به آن‌ها یا نظایر آن‌ها نیازمند هستند و موجب می‌شوند تا آنان آمادگی‌های لازم را برای یادگیری مهارت‌های درسی در دبستان کسب کنند.

انجام دادن بازی‌های پیشنهاد شده در این کتاب نیز هدف تربیتی مهمی را دربردارد و لازم است بازی‌ها با حوصله‌ی فراوان و به طور منظم از طرف والدین یا مربیان اجرا شوند.

اجرای دقیق این بازی‌ها فرصت گرانبهایی را برای پرورش تفکر تحلیلی در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا در نتیجه، زمینه‌ی غنی‌ای در یادگیری علوم و ریاضیات برای آن‌ها فراهم آید. هر چند از این بازی‌ها به عنوان آزمون نام برده شده است، ولی نباید تصور شود که می‌توان آن‌ها را مانند آزمون‌های ترازشده برای سنجش هوش کودکان به کار برد. با وجود این، می‌توان از این آزمون‌ها به عنوان وسیله‌ی سنجش پیشرفت ذهنی هر کودک در مقام مقایسه با خود او استفاده کرد.

درست هنگامی که کودک شما طبیعتاً مشتاق کاوش و کشف دنیای خود است، باید برای او این امکان را فراهم آورید تا برای یادگیری فراتر برانگیخته شود. زمانی که اشیای ساده‌ای را در اختیار او قرار می‌دهید بسیار بهتر می‌تواند روش‌های استدلال عقلی را بیاموزد تا هنگامی که به او روش ساده شمارش اعداد را می‌آموزید.

بازی‌های مختلفی را می‌توان از مقوا، کارتن، نوار کاغذی، قوطی‌های غذای اطفال، کارت‌های بازی، بشقاب‌های کاغذی، نخ و قرقره به وجود آورد.

پژوهش‌های اخیر در مورد تفکر و فرآیندهای یادگیری کودکان همگی مبتنی بر تجارب ژان پیاژه هستند. این پژوهش‌ها، روش‌ها و تکنیک‌های انگیزش طبیعی را به گونه‌ای برای رشد ذهنی کودک شما قبل از ورود به دبستان طرح‌ریزی کرده‌اند تا او از هر گونه فشار یا سخت‌گیری آزاد باشد.

اولین شارپ در ایالت اوکلاهامای آمریکا مشغول تدریس ریاضی است. او خطاب به والدین بیان می‌کند: «شما به عنوان والدین نفوذ بیشتری در رشد ذهنی کودک دارید تا یک معلم خوب. در زمانی که کودک شما پا به دبستان می‌گذارد شالوده‌ی آموزش و پرورش او خوب یا بد، قبلاً ریخته شده است.»

شارپ برای آن دسته از پدران و مادرانی که فرزند خردسال دارند، این کتاب ارزشمند را به نگارش درآورده است. او در بخش اول، پایه‌های تحقیقات مرتبط با تفکر کودکان را ارائه کرده و در بخش دوم از این تحقیقات در جهت به وجود آوردن بازی‌هایی که والدین بتوانند با فرزندان خود انجام دهند، استفاده کرده است. این بازی‌ها هم برای کودکان و هم برای والدین بسیار جالب و سرگرم‌کننده خواهند بود.

این گونه بازی‌ها از سویی بینش کافی از چگونگی تفکر کودکان را در اختیار پدران و مادران قرار می‌دهد و از سوی دیگر به فرایندهای تفکر خود کودکان، کمک خواهند کرد. کتاب پیش روی شما برای تعداد زیادی از بزرگسالان و کودکان شادی‌آور خواهد بود.

شنیدن کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای والدینی که کودک خردسال دارند، بسیار کمک‌کننده خواهد بود. همچنین برای استادان و دانشجویان رشته‌های علوم تربیتی و روانشناسی نیز نکات مفید و آموزنده‌ای دارد.

در بخشی از کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است می‌شنویم:

بگذارید نظرتان را به مطلب مهمی جلب کنم که سنین مورد تجربه پیاژه که برای کشور سوئیس مناسب بود، در این کشور (امریکا) نمی‌تواند صادق باشد. بسیاری از محققان امریکایی معتقدند که مهارت طبقه‌بندی و سایر مهارت‌های ذهنی به همان اندازه که به سن بستگی دارند، به تجارب کودک در زندگی او مربوط می‌شوند. اگر کودک به طور منظم در معرض تجارب مختلف طبقه‌بندی قرار گرفته باشد، ممکن است که زودتر به این مرحله‌ها پا بگذارد.

ترتیب دادن، مستلزم قرار دادن اشیا برحسب نظم به‌خصوصی می‌باشد. از آنجایی که این مفهوم بر اساس مقایسه به وجود می‌آید، لذا برای کودکان مشکل‌تر از طبقه‌بندی کردن می‌باشد. علت این است که در مورد طبقه‌بندی، کودک باید تصمیم بگیرد که آیا شیء خاصیت معینی را دارد یا نه، مثلاً آیا قرمز است یا خیر؟

در یک آزمایش جالب توجه پیاژه دو رشته ریسمان تهیه کرد و از کودک خواست تا لباس‌های معینی، از سری لباس‌های عروسک‌ها را روی آن آویزان کند (مانند شلوار، پیراهن و غیره) سپس از کودک خواست تا از میان انبوه لباس‌هایی که در طرف دیگر اطاق ریخته بود، لباسی را که به هر کدام از لباس‌هایی که از لباس‌های آویزان شده‌ی روی بند شباهت داشت، انتخاب کرده و روی بند دیگری به همان ترتیب آویزان نماید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
5 دقیقه
مقدمه‌ی مترجمان
5 دقیقه
مقدمه‌ای بر چاپ سوم
2 دقیقه
مقدمه‌ای بر چاپ ششم
2 دقیقه
دیباچه
3 دقیقه
پیش‏گفتار
10 دقیقه
بخش اول - نظریه‌های پیاژه درباره ی هوش کودکان - فصل اول
14 دقیقه
بخش اول - فصل دوم - قسمت اول
18 دقیقه
بخش اول - فصل دوم - قسمت دوم
18 دقیقه
بخش اول - فصل سوم
21 دقیقه
بخش اول - فصل چهارم
23 دقیقه
بخش اول - فصل پنجم
8 دقیقه
نتایج تحقیقات ساپس
7 دقیقه
بخش دوم - راهنمای باز‌‏ی‌های پیشنهاد شده از طرف پیاژه
18 دقیقه
بازی‌های مقدماتی
20 دقیقه
بازی نهم
21 دقیقه
بازی شانزدهم
19 دقیقه
بازی‌های مشکل‌تر
18 دقیقه
بازی هشتم
18 دقیقه
بازی چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تفکر، بازی کودک است
نویسنده
مترجمقاسم قاضی، نعمت کدیور
گویندهشهره روحی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است

طاهره جلالی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب خیلی خوب و مفیدی بود. مخصوصا اینکه مفاهیم خیلی ساده توضیح داده شده بود و برای افرادی که پیش زمینه‌ای ندارند مفید بود. فقط لینکه جلد کتاب سفیده و رنگ آیکون‌ها هم سفید. من به سختی علامت تغییر سرعت رو هر سری پیدا میکردم‌.
عادل آتشین
۱۴۰۱/۴/۱۹
در زمینه‌ی تفکر کودک یکی از کتابهای لازم است ولی نسخه متنی بازیهای بیشتری داره ولی صوتی اومده بازیارو گلچین و اونا که استاندارد ارزشی آموزشی دارن اینجا ب طنین آوا دراورده، ممنون عالیههه👍
زهرا سلمانی
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
عالی بود واقعا لذت بردم
زهرا فروزان
۱۴۰۱/۶/۱۶
خوبه عالی و کاربردی
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است

برای دریافت کتاب صوتی تفکر، بازی کودک است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.