معرفی و دانلود کتاب صوتی عطیه برتر: رساله‌ای درباره‌ی عشق

عکس جلد کتاب صوتی عطیه برتر: رساله‌ای درباره‌ی عشق
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عطیه برتر: رساله‌ای درباره‌ی عشق

زندگی بدون عشق چیزی نیست جز ملالی به‌درازای عمر. پائولو کوئیلو کتاب صوتی عطیه برتر را پیرامون عشق روحانی و معنوی نوشته است و در آن تحلیلی تأثیرگذار از متنی برگرفته از رساله‌ی پولسِ قدیس ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی عطیه برتر

هِنری دراموند مبلّغ و مبشّر مسیحی اهل اسکاتلند بود که در قرن نوزدهم میلادی می‌زیست. دراموند در تحلیل خود از عشق، این حقیقت اساسی را برجسته می‌کرد که عشق همان خداست و خدا چیزی نیست جز عشق. بنابراین هر چیزی که عشق می‌ورزد از خدا زاده شده است. هنگامی که گفته‌های دراموند پیرامون عشق به گوش پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) رسید، او را به‌شدت تحت تأثیر خود قرار داد و نطفه‌ی نگارش کتاب صوتی عطیه برتر (The supreme gift) را در ذهن آن نویسنده‌ی نامدار برزیلی کاشت؛ کتابی که به ما کمک می‌کند عشق را در تمامی ابعاد زندگی روزمره‌ی خود بگنجانیم تا مبادا به قول حافظ، کار جهان سرآید و ما نقش مقصود را از کارگاه هستی نخوانده باشیم.

دراموند خطابه‌ی خود را درباره‌ی عشق از نامه‌ی پولس رسول به قرنتیان الهام گرفته است و آن را به 9 بخش تفکیک‌شده تقسیم می‌کند: صبر، مهربانی، سخاوت، فروتنی، نجابت، فداکاری، تحمل، اخلاص و بی‌گناهی. این‌ها ابعاد نه‌گانه‌ای هستند که به عقیده‌ی او فقدان هریک از آن‌ها عشق را دچار نقصان می‌کند. پائولو کوئیلو در کتاب صوتی عطیه برتر متن هِنری دراموند را مورد اقتباس قرار داده و کوشیده است بازنویسی الهام‌بخشی را از آن ارائه دهد.

ارائه دادن تعریف دقیق و یا حتی مثال و مصداق عینی و مشخصی برای عشق معنوی دشوار است. اما می‌توان چنین گفت که عشق معنوی به عشقی اشاره دارد که خط‌وربطی تنگاتنگ با یک پیوند معنوی عمیق برقرار کرده و به ما کمک می‌کند معنای زندگی را پیدا کنیم. گاه این عشق‌های روحانی خود به مثابه‌ی مقصد تلقی می‌شوند و گاهی صرفاً راهنمایی‌مان کنند و سپس ما را رهسپار ادامه‌ی مسیر می‌سازند. عنوان این کتاب صوتی، عطیه برتر، اشاره به مفهوم عشق معنوی دارد. کوئیلو بنا بر گفته‌های دراموند انسان را برخوردار از فضیلت اساسیِ ایمان، دانش و عشق می‌داند اما از این میان عشق را از سایر آنچه خداوند به انسان اعطا نموده، برتر می‌داند.

از آنجایی که این کتاب به‌عنوان یک خطابه نوشته شده و در اصل نیز ملهم از متنی‌ست که از رساله‌ی پولس قدیس اقتباس شده است، لحنی موعظه‌وار دارد. اگر بخواهیم این کتاب را با دیگر آثار پائولو کوئیلو مقایسه کنیم، این کتاب بیشتر یک مونولوگ یک‌سویه است در مقابل اثری مانند «دست‌نویس آکرا» که بیشتر گفت‌وگوی بین یک کشیش مصری و جمعیتی را به نمایش می‌گذارد که درمورد زندگی سؤال می‌پرسند.

پائولو کوئیلو در کتاب صوتی عطیه برتر چند نگاه متفاوت را پیرامون عشق به رشته‌ی تحریر درمی‌آورد و نشان می‌دهد اگر کسی خواهان عشق حقیقی و معنوی باشد می‌تواند تحت هر شرایطی آن را در ابعاد گوناگون زندگی خود جاری کند. ترجمه‌ی ایلیا حریری را از این اثر با صدای حسن همایی می‌شنوید. کتاب صوتی عطیه برتر به همت نشر صوتی نوین کتاب گویا و انتشارات مکتوب تهیه و منتشر شده است.

کتاب صوتی عطیه برتر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سبک آثار پائولو کوئیلو و یا کتاب‌هایی با مضامین فلسفی، روانشناسی، معنوی و مانند اینها علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی عطیه برتر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم

نیویورک تایمز درباره‌ی این نویسنده‌ی برزیلی می‌گوید «این جادوگر برزیلی باعث می‌شود کتاب‌ها به‌سرعت از کتاب‌فروشی‌ها ناپدید شوند.» پائولو کوئیلو که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان جهان است که از سال 1982 نویسندگی را آغاز کرد. هرچند در ابتدای کار شکست خورد، اما به نوشتن ادامه داد و موفق شد به یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان تبدیل شود. آثار این نویسنده که بیشتر در زمینه‌ی خودیاری، فلسفه و روان‌شناسی قرار می‌گیرند به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌اند.

بیشتر کتاب‌های کوئیلو به زبان فارسی نیز برگردان شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «کیمیاگر»، «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد»، «هیپی»، «کوه پنجم» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی عطیه برتر می‌شنویم

پنجمین عنصر، چیزی است که می‌تواند در این رنگین‌کمان عشق، غریب و بی‌فایده بنماید: ظرافت. این عشق میان انسان‌هاست. عشق به جامعه. بسیار می‌گویند که ظرافت احساسی کامل است. این حقیقت ندارد. ظرافت، عشق تجلی‌یافته در چیزهای کوچک است. عشق نمی‌تواند خشن یا ناسازگار باشد. نمی‌تواند رفتار نادرست داشته باشد. شاید پرحیاترین آدم جهان باشید. هیچ آماده‌ی رویارویی با دیگران نباشید. اما اگر اندکی عشق در قلبتان باشد، همواره درست عمل خواهید کرد. کارلاین گفته است: «روبرت برنز نجیب‌زاده‌تر از تمامی اشرافیت انگلستان است. چرا که می‌توانست به همه عشق بورزد. به موش. به نرگس. به تمام موجودات کوچک و بزرگی که خداوند آفریده. بدین ترتیب با این گذرنامه برنز می‌توانست با همه صحبت کند. به قصرها برود و در کومه‌ها بخوابد.» می‌دانید منظورش از نجیب‌زاده چیست؟ منظورش کسی است که به شیوه‌ای سزاوار رفتار می‌کند. این راز عشق است. کسی که عشق در قلب داشته باشد، نمی‌تواند رفتار زمخت داشته باشد. حال‌آنکه نجیب‌زادگان دروغین، کسانی که تنها افاده دارند، دستخوش احساسات خویش‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
بخش اول
12 دقیقه
بخش دوم
9 دقیقه
بخش سوم
15 دقیقه
بخش چهارم
20 دقیقه
بخش پنجم
17 دقیقه
بخش ششم
11 دقیقه
بخش هفتم
9 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عطیه برتر: رساله‌ای درباره‌ی عشق
نویسنده
مترجمایلیا حریری
گویندهحسن همایی
ناشر چاپی مکتوب
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عطیه برتر

Melika,s
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
اولا تشکر فراوان از کتابراه برای صوتی کردن این کتاب معنوی و جذاب.
صدای راوی خوب و مناسب و آرامش بخش برای مخاطب. این کتاب همان عشق ورای ایمان از همین نویسنده است، اما متنش بعضی جاها کمی فرق می‌کرد و در کل بعضی جاها از نظر من کامل تر بیان شده بود. در کل من از دو کتاب لذت بردم و نمیشه فقط به یکبار مطالعشون بسنده کرد. به نظر من این کتاب باید در زمان‌های مختلف و در هر مرحله از زندگی مرور شود.
Tara Khyri
۱۴۰۲/۱/۲۷
من میخوام کتاب چرا مردان زنان زیرک را دوست دارند را بخرم اما وقتی خرید میزنم دوتا رمز دوم همزمان برام میاد ولی نمیتونم باهیچکدوم خرید کنم. حس میکنم شرایط مشکوکیه. بررسی بشه لطفا
شیما مسجدی
۱۴۰۲/۱/۶
کتاب خوب و جالبی بود، خیلی ظریف و دقیق بیان کرده بود. قلم، روان و گیرا بود. خوانش و صدای خواننده هم خوب بود
رزا
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
خیلی دلنشین و قشنگ بود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عطیه برتر

برای دریافت کتاب صوتی عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.