معرفی و دانلود کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

عکس جلد کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول رمانی به قلم مهیار رساطلب است که وقایع آن در دوره‌ی حکومت احمدشاه قاجار می‌گذرد؛ یعنی زمانِ یکه‌تازی‌ خان‌ها و ارباب‌ها در تمام مملکت. در این اثر به روایتی داستانی با محوریتِ پیشکار جوان یکی از همین اربابان گوش خواهید سپرد...

درباره کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول:

تاریخ معاصر ایران عرصه‌ی رویدادهایی بس شگفت و تکان‌دهنده بوده است. در این میان، خصوصاً عهد قاجار، بیش از هر برهه‌ی دیگری نام بزرگ و رخدادهای دگرگون‌کننده به چشم دیده. ایرانِ این دوره به راستی ایرانی پر هرج‌ومرج بوده است؛ در عرصه‌ی خارجی دخالت کشورهای بیگانه از قبیل روسیه و بریتانیا، و در عرصه‌ی داخلی سیادت خان‌ها و اربابان بر خیل عظیمی از مردمانِ عمدتاً روستانشین، دو عاملِ اصلی در جهت تضعیف هرچه بیشتر دولت مرکزی بودند. در این بین باید به ظهور اندیشه‌های جدید نیز اشاره داشت؛ اندیشه‌هایی با خاستگاه عمدتاً غربی که باب گفتمان‌هایی جدید را در فرهنگ ایرانی گشودند؛ از جمله گفتمان‌هایی آزادی‌محور که در ترکیب با خروش مردم ستمدیده، به انقلاب مشروطه منجر گشتند.

باری، دوره‌ای که وصف آن رفت تاکنون موضوع پژوهش‌های تاریخی فراوانی بوده است. با این حال در حوزه‌ی هنر و ادبیات، ما آنچنان که باید و شاید به ظرفیت‌های تاریخ معاصر توجه نداشته‌ایم. رمان بلور، دخت ایرانی در راستای جبران همین نقیصه به نگارش درآمده است. مهیار رساطلب با انتخاب برهه‌ای از تاریخ ایران در زمان حکمرانیِ احمدشاه قاجار برای روایت داستان خود، از پتانسیل‌های بالقوه‌ی تاریخ برای بدل شدن به اثری ادبی نهایت بهره را برده و اینگونه رمانی شنیدنی، پرکشش و بسار جذاب را به رشته‌ی تحریر درآورده است.

قهرمان این داستان پسر جوانی است که همراه پدر به کار کشت پنبه در زمین اربابی فعال است. آرزوی او رفتن به بازار فروش پنبه به همراه پدر است. بی‌خبر از اینکه تحقق این آرزو با خود وقایعی بزرگ را به همراه خواهد داشت...

کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های تاریخی قطعاً کتاب حاضر را اثری مطابق با سلیقه‌ی خویش خواهند یافت.

در بخشی از کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول می‌شنویم:

تا غروب آن روز، ارسلان دو سه باری به خانه‌اش سر زد تا حال زخمی را جویا شود. زخمی که حالا می‌دانست نامش شهاب است، نفس می‌کشید ولی هنوز به‌هوش نیامده بود. رضا هم دست پر از کوه آمده بود و تمام آنچه را کدخدا می‌خواست، برای زخم با خود آورده بود. حسن هم به دستور خان، مثل یک طبیب دائماً احوالات مرد را بررسی می‌کرد. خورشید در حال رنگ باختن بود و اتمام کار آن روز را نوید می‌داد. رضا و بایرام هم ساعتی بود که برای کمک به رعیت پیوسته و در کیسه کردن پنبه‌ها کمک می‌کردند.

ارسلان دستور داد رعیت دست از کار بکشند و به خانه‌هایشان بازگردند. آخرین کسانی که مرخص می‌شدند، کسانی بودند که پنبه‌ها را کیسه می‌کردند و آنها را کوک می‌زدند. بالای سرشان نشست و به رضا خیره ماند. رضا حین کار کردن با ارسلان چشم در چشم شد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۳ دقیقه
فصل اول: ابتدا
۲۰ دقیقه
فصل دوم: ماهرخ
۹ دقیقه
فصل سوم: رضا
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش یک
۸۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش دو
۴۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش سه
۳۶ دقیقه
فصل پنجم: رضا
۷ دقیقه
فصل ششم: ارسلان
۱۶ دقیقه
فصل هفتم: ارسلان
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: رضا
۷۲ دقیقه
فصل نهم: ارسلان
۱۴ دقیقه
فصل دهم: ماهرخ
۶۸ دقیقه
فصل یازدهم: ارسلان
۶۰ دقیقه
فصل دوازدهم: ارسلان
۶۰ دقیقه
فصل سیزدهم: حسن
۲۲ دقیقه
فصل چهاردهم: ماهرخ
۵۳ دقیقه
فصل پانزدهم: حسن
۳۷ دقیقه
فصل شانزدهم: رضا
۱۵ دقیقه
فصل هفدهم: حسن
۵۹ دقیقه
فصل هجدهم: رضا
۴۲ دقیقه
فصل نوزدهم: حسن
۳۰ دقیقه
فصل بیستم: ماهرخ
۶۴ دقیقه
فصل بیست و یکم: حسن
۲۰ دقیقه
فصل بیست و دوم: ماهرخ
۶۲ دقیقه
فصل بیست و سوم: حسن
۱۰۶ دقیقه
فصل بيست و چهارم: منور
۲۶ دقیقه
فصل بیست و پنجم: بلور
۲ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول
نویسنده
گویندهحامد خدادادی
ناشر چاپیانتشارات متخصصان
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

یاس م
۱۴۰۱/۱/۲۳
باسلام واحترام من کتاب‌هایی که در مورد گذشته اقوام ایرانی باشد را بسیار دوست دارم وکتاب‌های زیادی در این زمینه خواندم باید بگویم این کتاب بی نظیر وبهترین بود متن بسیارعالی وروان وهمچنین روایتگری بسیار عالی ونویسنده محترم دراین کناب درایت، غیرت، جوانمردی، جسارت وشجاعت ایرانیان را به طرز زیبا وافتخار آفرینی به رخ کشیده وافسوس که وطن عزیزمان میدان چپاول وغارتگری اجانب شدصمیمانه سپاسگزار چنین اثر فاخری هستم وبی صبرانه منتظر فصل بعدی می‌باشم باتشکرفراوان
نریمان نوروزی
۱۴۰۱/۱/۱۸
سلاموعرض داب ازتمام کسانیکه کوچکترین قدمی دراین راستا کشیده اندبسیارسپاسگذارم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

برای دریافت کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.