معرفی و دانلود کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

عکس جلد کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول رمانی به قلم مهیار رساطلب است که وقایع آن در دوره‌ی حکومت احمدشاه قاجار می‌گذرد؛ یعنی زمانِ یکه‌تازی‌ خان‌ها و ارباب‌ها در تمام مملکت. در این اثر به روایتی داستانی با محوریتِ پیشکار جوان یکی از همین اربابان گوش خواهید سپرد...

درباره کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول:

تاریخ معاصر ایران عرصه‌ی رویدادهایی بس شگفت و تکان‌دهنده بوده است. در این میان، خصوصاً عهد قاجار، بیش از هر برهه‌ی دیگری نام بزرگ و رخدادهای دگرگون‌کننده به چشم دیده. ایرانِ این دوره به راستی ایرانی پر هرج‌ومرج بوده است؛ در عرصه‌ی خارجی دخالت کشورهای بیگانه از قبیل روسیه و بریتانیا، و در عرصه‌ی داخلی سیادت خان‌ها و اربابان بر خیل عظیمی از مردمانِ عمدتاً روستانشین، دو عاملِ اصلی در جهت تضعیف هرچه بیشتر دولت مرکزی بودند. در این بین باید به ظهور اندیشه‌های جدید نیز اشاره داشت؛ اندیشه‌هایی با خاستگاه عمدتاً غربی که باب گفتمان‌هایی جدید را در فرهنگ ایرانی گشودند؛ از جمله گفتمان‌هایی آزادی‌محور که در ترکیب با خروش مردم ستمدیده، به انقلاب مشروطه منجر گشتند.

باری، دوره‌ای که وصف آن رفت تاکنون موضوع پژوهش‌های تاریخی فراوانی بوده است. با این حال در حوزه‌ی هنر و ادبیات، ما آنچنان که باید و شاید به ظرفیت‌های تاریخ معاصر توجه نداشته‌ایم. رمان بلور، دخت ایرانی در راستای جبران همین نقیصه به نگارش درآمده است. مهیار رساطلب با انتخاب برهه‌ای از تاریخ ایران در زمان حکمرانیِ احمدشاه قاجار برای روایت داستان خود، از پتانسیل‌های بالقوه‌ی تاریخ برای بدل شدن به اثری ادبی نهایت بهره را برده و اینگونه رمانی شنیدنی، پرکشش و بسار جذاب را به رشته‌ی تحریر درآورده است.

قهرمان این داستان پسر جوانی است که همراه پدر به کار کشت پنبه در زمین اربابی فعال است. آرزوی او رفتن به بازار فروش پنبه به همراه پدر است. بی‌خبر از اینکه تحقق این آرزو با خود وقایعی بزرگ را به همراه خواهد داشت...

کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های تاریخی قطعاً کتاب حاضر را اثری مطابق با سلیقه‌ی خویش خواهند یافت.

در بخشی از کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول می‌شنویم:

تا غروب آن روز، ارسلان دو سه باری به خانه‌اش سر زد تا حال زخمی را جویا شود. زخمی که حالا می‌دانست نامش شهاب است، نفس می‌کشید ولی هنوز به‌هوش نیامده بود. رضا هم دست پر از کوه آمده بود و تمام آنچه را کدخدا می‌خواست، برای زخم با خود آورده بود. حسن هم به دستور خان، مثل یک طبیب دائماً احوالات مرد را بررسی می‌کرد. خورشید در حال رنگ باختن بود و اتمام کار آن روز را نوید می‌داد. رضا و بایرام هم ساعتی بود که برای کمک به رعیت پیوسته و در کیسه کردن پنبه‌ها کمک می‌کردند.

ارسلان دستور داد رعیت دست از کار بکشند و به خانه‌هایشان بازگردند. آخرین کسانی که مرخص می‌شدند، کسانی بودند که پنبه‌ها را کیسه می‌کردند و آنها را کوک می‌زدند. بالای سرشان نشست و به رضا خیره ماند. رضا حین کار کردن با ارسلان چشم در چشم شد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۳ دقیقه
فصل اول: ابتدا
۲۰ دقیقه
فصل دوم: ماهرخ
۹ دقیقه
فصل سوم: رضا
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش یک
۸۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش دو
۴۲ دقیقه
فصل چهارم: ارسلان - بخش سه
۳۶ دقیقه
فصل پنجم: رضا
۷ دقیقه
فصل ششم: ارسلان
۱۶ دقیقه
فصل هفتم: ارسلان
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: رضا
۷۲ دقیقه
فصل نهم: ارسلان
۱۴ دقیقه
فصل دهم: ماهرخ
۶۸ دقیقه
فصل یازدهم: ارسلان
۶۰ دقیقه
فصل دوازدهم: ارسلان
۶۰ دقیقه
فصل سیزدهم: حسن
۲۲ دقیقه
فصل چهاردهم: ماهرخ
۵۳ دقیقه
فصل پانزدهم: حسن
۳۷ دقیقه
فصل شانزدهم: رضا
۱۵ دقیقه
فصل هفدهم: حسن
۵۹ دقیقه
فصل هجدهم: رضا
۴۲ دقیقه
فصل نوزدهم: حسن
۳۰ دقیقه
فصل بیستم: ماهرخ
۶۴ دقیقه
فصل بیست و یکم: حسن
۲۰ دقیقه
فصل بیست و دوم: ماهرخ
۶۲ دقیقه
فصل بیست و سوم: حسن
۱۰۶ دقیقه
فصل بيست و چهارم: منور
۲۶ دقیقه
فصل بیست و پنجم: بلور
۲ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول
نویسنده
گویندهحامد خدادادی
ناشر چاپیانتشارات متخصصان
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

فاطمه رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
داستان را دوست داشتم اگرچه غمگین شدم ولی شادی وغم وعشق باهم بود اگرچه وقایع داستان دیر شروع شد و اوایل کمی خسته کننده شده بود ولی نشان میداد که زمان آبستن حوادث است واین ابهام وجود داشت حوادث در شرف وقوع از ناحیه اشغال گر است یا خان یا هردو یاهیچکدام و درگیری داخلیست؟ اگر در دل حوادث بصورت فلش بک و به گذشته برمی گشت شاید بهتر بود بهرحال داستان روایت تاریخی داشت گویندگی هم روان خوب بود و روایت زخم‌هایی که بر ایران عزیز واردشده چه سخن آشنایی در این داستان از زبان کلنل روس در ممان شنیدم ما اینجاییم تا امنیت شما را بر قرار کنیم چقدر مضحک اشغال و غارت و قتل و تجاوز برای امنیت برای آزادی برای دموکراسی ولی امروزه اینگونه سخنان از زبان کلنل‌ها و ژنرال‌ها زده نمیشود از زبان رسانه‌ها تراوش میشود به نظر میرسد این داستان‌های تاریخی مایه عبرتی است برای ما یک دیگر را دوست داشته باشیم و به رسمیت بشناسیم بشنویم فکر کنیم و خرد ورز باشیم قبل از اینکه در بحبوحه اشغال دنبال یکدیگر بگردیم و یکدیگر را در آغوش بگیریم همانطور که در داستان دیدیم هرچه سبوعیت دشمن بیشتر میشد مهربانی و همکاری هموطنان بیشتر میشد قطعا قسمت دوم این داستان هم خواندنی است.
سید حجت مشیری
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
با سلام
داستان بسیار روان و شیوا پرداخته شده که به راحتی میشه فضا و رویداد رو تجسم کرد و باهاش ارتباط گرفت، صدای و لحن گرم گوینده هم بسیار دلنشین و تاثیرگزار هست.
تاریخی بودن محتوای رمان و حال و هوایی که مخاطب رو درون اون قرار میده، از نظر بنده بسیار زیبا و خوشایند بود.
به نظر بنده این داستان
یه اشکال بزرگ داره، درسته که ممکن هست برا شخصی (بواسطه‌ی انسان بودن) اتفاقات تلخ و دردناکی رخ بده و ممکنه این اتفاق دردناک در مدت زمان کوتاهی و حتی ناگهانی بوجود بیاد (مثلا در یک زلزله یا تصادف همه چیز یک انسان از دست بره) ولی در این داستان این حجم از مصیبت اونم در یک بازه‌ی چند ماهه، کمی دور از انتظاره، درسته که نباید پایان همه داستان‌ها خوش باشه و قهرمان‌ها لزوما نجات پیدا کنند و زنده بمونن، ولی این که داستان از واقعیت‌ها فاصله بگیره بیشتر جنبه‌ی تخیل پیدا میکنه تا رویدادهای تاریخی.
سپاس از توجه شما
علیرضا علیزاده
۱۴۰۱/۱۱/۸
ای بد نبود ولی نمیدونم چرا نویسندگان امروزی داستانهای تاریخی رو طوری مینویسند که انگار دختر و پسر یا زن و شوهر امروزی رو با همان حالت کلام بردی صد سال عقب، آخه یک ذره تحقیق در مورد گفتمان روستاییان آن زمان و یا خوندن داستانهای قدیم بد نیست. ضمنا یک مقدار داستان رو هالیودی کرده بود و خیلی تخیلی بود و خالی از واقعیتهای آن زمان. همچنین برای رسیدن به نقطه پایان جلد اول و آغاز بلور در جلد دوم، اتفاقات رو خیلی الکی ترتیب داده بود. اما در جلد دوم داستان بهتر پیش میره.
یاس م
۱۴۰۱/۸/۲۰
باسلام واحترام من کتاب‌هایی که در مورد گذشته اقوام ایرانی باشد را بسیار دوست دارم وکتاب‌های زیادی در این زمینه خواندم باید بگویم این کتاب بی نظیر وبهترین بود متن بسیارعالی وروان وهمچنین روایتگری بسیار عالی ونویسنده محترم دراین کتاب درایت، غیرت، جوانمردی، جسارت وشجاعت ایرانیان را به طرز زیبا وافتخار آفرینی به رخ کشیده وافسوس که وطن عزیزمان میدان چپاول وغارتگری اجانب شدصمیمانه سپاسگزار چنین اثر فاخری هستم وبی صبرانه منتظر فصل بعدی می‌باشم باتشکرفراوان
فرزاد مقدم
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
بسیار عالی و متنی شیوا و نکته جالب و متفاوت آن این بود که کارکترهای ابر قهرمان که همیشه پیروز باشن و عمر جاودان دارن و هیچ حادثه‌ای اونا را از پا در نمیاره در این کتاب نیست و شخصیتها واقعی دارن و میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد.
سعیدبیدرام
۱۴۰۱/۹/۲۹
با درود و خسته نباشید. خیلی عالی بود در عین حالی که آدم تاسف میخوره بابت این همه سختی که در این دوران مردم داشتند. و باتشکر از صدای گرم و گیرایه آقای خدادای
ماندانا گرد
۱۴۰۱/۵/۱۴
داستان خوبی بود روای عالی... کل مجموعه کاری بی نقص ارایه دادن
رمان در زمان اشغال روسیه هست و اطلاعات خوبی از اون برهه تاریخی به ما میده
شیرین ب
۱۴۰۱/۴/۹
جلد اول کمی خسته کننده بود و اینکه داستان هیچ اشاره‌ای ب ترک زبان بودن شخصیت‌ها نداشت. ولی جلد دوم بسیار زیبا بود ط‌وری ک دوست نداشتم زمین بزارمش
امیره سیدفرجی
۱۴۰۱/۹/۱۲
با اینکه از نظر شکل وقایع، کمی اشکال منطقی دارد و نیز سبک نوشته برای نوجوانان مناسب است، ولی حتما یکبار گوش دهید
fardin shayesteh
۱۴۰۱/۴/۱۰
عالی بود نویسنده دقیقا برهه زمانی رو انتخاب کرده که مردم این کشور اطلاعات زیادی از وقایع آن زمان ندارن
عاطفه ساداتی
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
کتاب جالبی بود البته جلد دوم موضوع داستان جذابتر میشه اما نمیشه گفت داستان فوق العاده‌ای بود در مجموع خوب بود
زینب سپهری
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
کتابی به شدت تاثیر گذار، غمگین و عاشقانه، در جلد دوم شدت اندوه کتاب خیلی کمتر شده و زیبایی خود رو همچنان حفظ کرده.
Shahnaz Mahmoodi
۱۴۰۱/۶/۱
داستان بسیار دلنشین و دارم و در نهایت امیدوار کننده بود
صدای گوینده هم عالی
شراره حیدری
۱۴۰۱/۵/۱۰
بسیار زیبا و شنیدنی وارتباط خوبی با شنونده برقرار میکنه مرسی
نریمان نوروزی
۱۴۰۱/۱/۱۸
سلاموعرض داب ازتمام کسانیکه کوچکترین قدمی دراین راستا کشیده اندبسیارسپاسگذارم
مشاهده همه نظرات ۲۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول

برای دریافت کتاب صوتی بلور، دخت ایرانی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.