معرفی و دانلود کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب

عکس جلد کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب
قیمت:
47000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب

روایتی از تقابل جنگ و آرمان‌گرایی! سیامک ایثاری در کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب داستان مرد جوانی را روایت می‌کند که در هنگامه‌ی جنگ به شهر خود برگشته و با مشاهده ویرانی و خرابی آن به یاد گذشته و خاطراتش می‌افتد؛ گذشته‌ای که هیچ‌وقت رهایش نمی‌کند.

درباره کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب:

مجاهدین خلق، چریک‌های فدایی خلق، جبهه ملی یا حزب توده؟ با کدام یک از این اصطلاحات آشنایی دارید؟ اگر جزو کسانی باشید که چند سال بعد از انقلاب اسلامی به دنیا آمده باشید، به‌احتمال زیاد خیلی با مفهوم این کلمات آشنا نیستید. شاید تمام آن‌ها را مخالفتی بر ضد محمدرضا پهلوی به شمار بیاورید و خیلی از تفاوت‌هایشان آگاهی نداشته باشید.

چیزی که همیشه یک مفهوم را در انسان نهادینه می‌کند و باعث می‌شود یک آرمان را به طور کامل درک کنید، چیزی جز قصه و روایت نیست. روایت‌هایی از بازگشت همیشه برای مخاطبان قابل‌لمس به نظر می‌رسند. داستان‌هایی درباره کسانی که بعد از مدت طولانی دوباره به وطن / معشوق / خانواده خود بازگشته‌ا‌ند. بازگشتی که بعد از مدت‌های طولانی باشد، همیشه احساسات متناقضی را در انسان بیدار می‌کند.

تمام بازگشت‌ها نوعی اندوه در دل خود دارند که حتی در بهترین لحظات هم پیدا است. مثل بازگشت آرمان‌گرایانی که با کوله‌باری از خاطرات به سرزمین خود بازمی‌گردند. کتاب شکری، پسر یعقوب یکی از همین روایت‌هاست از شخصی که به سرزمینش و آدم‌های آن برگشته اما با تلی از خانه‌های سوخته، ویرانی‌ها و آدم‌های جنگ‌زده روبه‌رو شده است.

شکری که بعد از مدت‌های طولانی به وطن بازگشته، حالا شاهد ماجراهایی است که همه در گذشته‌ای نه‌چندان دور ریشه دارند. سیامک ایثاری که پیش‌ از این رمان «موعود» را نوشته بود، حالا در دومین رمان خود بازهم از جنوب و جنگ نوشته است. لحن تلخ و گزنده‌ای که او برای روایت سرنوشت شخصیت‌هایش انتخاب کرده، احساس همدلی عمیقی به مخاطب منتقل می‌کند.

شکری یک چریک فدایی خلق با مرام کمونیستی است که در عملیات‌های گوناگون حضور داشته است. او حالا بعد از انقلاب به ایران و زادگاهش دزفول برگشته و در میان جنگ ایران و عراق به دنبال بازمانده‌ای از زندگی گذشته خود، آرمان‌ها و جوانی از دست رفته‌اش می‌گردد. او که شاهد انهدام این شهر زیبای جنوبی و میراث باستانی آن است، از آرمان‌های چریکی‌اش سرخورده و ناامید شده است.

شخصیت اصلی این رمان مدام در تلاش است تا از گلوله و تفنگ فرار کند. اما ناخواسته به میان جنگی فکری / جسمی با خود کشیده می‌شود و مدام در تقلا با دنیای درونی خود و اطرافیانش است.

کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب پر از توصیفات شهری است؛ به‌طوری‌که با شنیدن آن حس می‌کنید در حال قدم‌زدن در شهر دزفول هستید. استفاده از گویش دزفولی و کلمات محلی به همراه غذاها و ادویه‌های مخصوص جنوبی مواردی هستند که شما را در میان یک جغرافیای جذاب قدیمی پرت می‌کنند. شاید داستان کتاب بسیار ساده یا قابل حدس به نظر برسد، اما با جزئیات بسیار زیبایش مخاطب را تا پایان داستان همراه خود می‌سازد.

کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌هایی با موضوع جنگ ایران و تاریخ معاصر علاقه دارید، شنیدن این رمان می‌تواند برایتان جذاب باشد.

در بخشی از کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب می‌شنویم:

برای تور کردن یک خبرکش خیانتکار، کسی که دسیسه‌های حرفه‌ای‌اش را امری الوهی و نمودی از مشیت خداوند متعال از همه‌جا بی‌خبر جلوه می‌دهد، بهترین ترفند کدام است و اصلاً از کجا باید آغاز کرد؟ و آنچه را که ناتمام رها شده بود، دوباره دنبال کرد و تا جویدن خرخره‌اش ادامه داد؟ خردک امیدی در دل پرخون تشکیلات پیدا شده بود.

امیر بعضی شب‌ها در مجالس پرس موشکی‌ها و روضه‌خوانی در محله‌های قلعه و کرناسیان و کنار رودخانه رؤیت شده بود. سمپاتی گزارش کرده بود فردی را شبیه عکس سیاه‌وسفید سوژهٔ موردنظر چند شب متوالی پای منبرهای مختلف دیده. طبق دستورالعمل احمد مائو و رفیق اعظم، اعضای غیر مخفی موظف شدند از سر غروب دوره بیفتند توی حسینیه‌ها و مساجد و تکایا تا بلکه نشانی از کفتر خرقه چری و احیاناً محل سکونتش پیدا کنند.

مایهٔ نگرانی دیگر سازمان، داماد شاطر موسی بود که مدام دوروبر شکری می‌پلکید و پوزه می‌کشید و انگار بوهایی برده بود. چند باری هم تلاش کرده بود مخفیانه شکری را تعقیب کند و از کاروبارش سر دربیاورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
29 دقیقه
فصل اول: سوزن، جولدوز، سنگ نمک
23 دقیقه
فصل دوم: مرغ از قفس پرید
20 دقیقه
فصل سوم: آسیاب‌های آبی
23 دقیقه
فصل چهارم: سن و سال بنده هفتاد است و شغلم روضه‌خوان
32 دقیقه
فصل پنجم: دکتر بهمن
27 دقیقه
فصل ششم: گوزن
23 دقیقه
فصل هفتم: میترا
24 دقیقه
فصل هشتم: زنگوله
32 دقیقه
فصل نهم: رعنا
25 دقیقه
فصل دهم: آنتون رگنر
26 دقیقه
فصل یازدهم: دشت عباس
31 دقیقه
فصل دوازدهم: شب در کنار رود دز و چهارده می یا داداش چپق من کو
21 دقیقه
فصل سیزدهم: یخچال
25 دقیقه
فصل چهاردهم: پل رومی
35 دقیقه
فصل پانزدهم: چگونه فولاد آب دیده شد؟
26 دقیقه
فصل شانزدهم: بمب رتورو
32 دقیقه
فصل هفدهم: مارچوبه
27 دقیقه
فصل هجدهم: کفتر پر قیچی
28 دقیقه
فصل نوزدهم: چراغ جادو
26 دقیقه
فصل بیستم: رفیق شُکری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شکری، پسر یعقوب
نویسنده
گویندهمحسن بوالحسنی
ناشر چاپینشر برج
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
47000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب

Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۱/۲۲
اجرای صوتی و صدای آقای بوالحسنی آنقدر فوق العاده است که نمیشه کتاب رو نصفه رها کرد... خود کتاب تا نیمه جذبم نکرد. شخصیت پردازی قوی نداره. اتفاقات پراکنده‌اند که اواخر منسجم تر می‌شوند. نقطه عطف کتاب روایت صحنه‌های جنگ است که گاهی تکان دهنده‌اند.
محمد فروهر
۱۴۰۱/۴/۷
از زحمات شما ممنونم.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب

برای دریافت کتاب صوتی شکری، پسر یعقوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.