معرفی و دانلود کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین: چگونه شرکت‌های ژاپنی نوآوری را محقق می‌سازند

عکس جلد کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین: چگونه شرکت‌های ژاپنی نوآوری را محقق می‌سازند
قیمت:
27000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین: چگونه شرکت‌های ژاپنی نوآوری را محقق می‌سازند

ایکوجیرو نوناکا استاد سرشناس مدیریت و علوم اجتماعی در کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین، چکیده‌ی راهبردهای خود درباره‌ی چگونگی تولید و مدیریت دانش در سازمان‌ها را شرح داده است. این اثر از این جهت حائز اهمیت و شنیدنی است که به قلم یکی از متخصصین حوزه‌ی مدیریت دانش به رشته‌ی تحریر درآمده است.

درباره کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین:

ایکوجیرو نوناکا (Ikujiro Nonaka) نامی آشنا برای دانش‌پژوهان حوزه‌ی مدیریت و استراتژی است. تخصص او و آنچه مایه‌ی شهرت جهانی‌اش شده، نظریاتش در حوزه‌ی نسبتاً جدیدی به نام مدیریت دانش است. او در کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین (The Knowledge Creating Company) کوشیده تا نشان دهد که تحقق نوآوری در شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون چگونه ممکن می‌گردد؛ البته توجه او در بررسی و تحلیل خود بر شرکت‌های دانش‌ آفرین ژاپنی است که به لحاظ کارآمدی و خلاقیت در تمام جهان سرآمدند.

کتاب شرکت‌های دانش‌ آفرین اگرچه حجمی اندک دارد، با این حال، تقریباً به تمام مسائل مهمی که پیرامون موضوع بحث وجود دارد پرداخته است. نوناکا ابتدا تعریفی کلی از دانش ارائه می‌دهد و به مقایسه‌ی دیدگاه‌ها در جوامع مدرن و پیشامدرن درباره‌ی ماهیت، ارزش و جایگاه دانش در نظام اجتماعی می‌پردازد. سپس درباره‌ی مفهومی به نام دانش نهفته توضیح می‌دهد که به باور او، هدف هر شرکت و سازمانی باید دستیابی به آن باشد. در ادامه نیز در قالب مدل‌هایی آزموده‌شده، استراتژی‌هایی را توضیح می‌دهد که هدفشان خلق و سپس، به خدمت گرفتن دانش است.

یکی دیگر از بحث‌های قابل توجه ایکوجیرو نوناکا در کتاب شرکت‌های دانش‌ آفرین، مربوط می‌شود به موضوع پردامنه‌ی پیوند میان دانش و قدرت. به باور این نویسنده‌ی ژاپنی، بر خلاف اعتقاد رایج، هر دانشی لزوماً به تولید قدرت منتهی نمی‌شود؛ بلکه فقط آن دانشی قدرت را در پی خود خواهد آورد که معطوف به امور انضمامی یا به تعبیری ساده‌تر، به «عمل و تجربه» باشد. تشخیص این شکل از دانش یکی از مهم‌ترین آموزه‌هایی است که از این کتاب فرا خواهید گرفت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی شرکت‌ های دانش‌آفرین:

- بهترین کتاب در زمینه‌ی مدیریت سازمانی. (Karl E. Weick)
- حاوی طرز تفکری به غایت نوآورانه. (Eleanor Westney)
- نویسنده در این کتاب بسیار فراتر از شعارهای رایج رفته است. (Michael E. Porter)

کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که در کادر مدیریتی سازمان‌های گوناگون قرار دارند، می‌توانند خود را مخاطب این کتاب بدانند.

با ایکوجیرو نوناکا بیشتر آشنا شویم:

او متولد سال 1935 است و هم‌اکنون در آستانه‌ی 90 سالگی نیز، یکی از فعال‌ترین استراتژیست‌های دنیا به شمار می‌رود. او در گذشته استاد دانشکده‌ علوم، وابسته به موسسه علوم و فن‌‌آوری ژاپن بوده، و پیش از آن نیز مدیریت موسسه پژوهش‌های نوآورانه‌‌ی دانشگاه هیتوتسوباشی در توکیو را بر عهده داشته است.

عمده‌ی شهرت نوناکا بابت ایده‌هایش درباره‌ی بحث دانش‌آفرینی و رابطه‌ی آن با مدیریت سازمان‌هاست. از میان آثار ترجمه‌شده از او، می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «مدیریت جریان، شرکت‌های دانش‌ آفرین، خلق و مدیریت دانش.»

در بخشی از کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین می‌شنویم:

تبدیل دانش نهفته به دانش آشکار به معنی یافتن راهی برای بیان ناگفته‌هاست. متأسفانه یکی از قدرتمندترین ابزارهای مدیریت برای انجام چنین کاری، بیش از همه مورد غفلت قرار می‌گیرد؛ گنجینه‌ی زبان تمثیل و نمادگرایی که مدیران به منظور برونی‌سازی بینش‌ها و شهودهای خود می‌توانند آنها را مورد استفاده قرار دهند.

در شرکت‌های ژاپنی این زبان مهیج و گاهی به شدت شاعرانه، مخصوصاً در توسعه‌ی محصولات جدید تجلی می‌یابد. در سال 1978، مدیریت عالی شرکت هوندا، توسعه‌ی اتومبیلی با مفهومی جدید را با شعار «بیایید شرط‌بندی کنیم» آغاز کرد. این عبارت، اعتقاد مدیران ارشد هوندا مبنی بر قدیمی شدن مدل‌های سیویک و آکورد هوندا را بیان می‌کرد. مدیران دریافتند که با ورود نسل جدید پش از جنگ به بازار اتومبیل، نسل جدیدی از طراحان محصول وارد عرصه‌ی فعالیت شده‌اند که به دلیل جوان بودن ایده‌های نوینی راجع به یک اتومبیل خوب داشتند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
دیباچه
3 دقیقه
پیشگفتار مترجم
9 دقیقه
مقدمه
6 دقیقه
مارپیچ دانش
9 دقیقه
الگوهای خلق دانش در سازمان
13 دقیقه
حرکت از استعاره به سمت مدل
24 دقیقه
حرکت از بی‌نظمی به سمت مفهوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین: چگونه شرکت‌های ژاپنی نوآوری را محقق می‌سازند
نویسنده
مترجمامید مهدیه
گویندهشرگان انورزاده
ناشر چاپیانتشارات دفتر پژوهش‌‌های فرهنگی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
27000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین

برای دریافت کتاب صوتی شرکت‌های دانش‌ آفرین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.