معرفی و دانلود PDF کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی

عکس جلد کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی
قیمت:
۱۵۲۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی

داود صادقی در کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی به تحلیل مدیریت برنامه‌ریزی هوایی، مدیریت عملیات زمینی در شرکت‌های هوایی، مدیریت پروژه در شرکت‌های هوایی و مدیریت اقتصادی شرکت‌های هوایی می‌پردازد.

شرکت‌های هوایی در دنیای فعلی کاملا در یک محیط رقابتی و پویا فعالیت می‌کنند. مهم‌ترین دارایی این شرکت‌ها کارکنان‌شان است. استمرار و تداوم مزیت رقابتی شرکت‌های هوایی امروزی، در داشتن کارکنانی خردورز، آگاه، خلاق و نوآور است. بدیهی است چنین شرکت‌هایی برای حفظ مزیت رقابتی خود نیاز دارند تا کارکنان و مدیران خود را دائما مجهز به دانش نوین صنعت هوایی دنیا نمانید.

در سطح تحلیل ملی نیز، شرکت‌های موفق هوایی ایرانی، می‌بایست در فراگیری چنین دانش نوین جهانی و کسب آن به واسطه آموزش‌های ضمن خدمت و آکادمیک توام با به کارگیری تجربیات و مهارت‌ها در قالب اجرای وظایف، نقش‌ها، فعالیت‌ها و برقراری ارتباطات درون و برون سازمانی کوشش نمایند.

در حال حاضر علی رغم وجود شرکت‌های هوایی مختلف در ایران و همچنین صدور مجوزهای جدید، به نظر می‌رسد که مدیران و کارکنان این شرکت‌های نو ظهور از دانش کافی در اجرای وظایف محوله بهره‌مند نیستند. این موضوع، صرف نظر از اتلاف میلیاردها تومان هزینه‌های سالانه این شرکت‌ها که از محل چرخه جریانات نقدینگی اقتصاد ملی برداشت می‌شود، عدم رضایت ذینفعان استراتژیک این شرکت‌ها از جمله دولت، صاحبان سهام، هیأت‌های مدیره، مسافران و آژانس‌های هوایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

از طرف دیگر بسترها و زیر ساختارهای صنعت هوایی کشور در مقایسه با سایر کشورها در مراحل شکل‌گیری اولیه هستند. قانون‌زدایی از صنعت، خصوصی‌سازی، آزادسازی نرخ‌ها و سایر مواردی که شرکت‌های هوایی کشورهای دیگر جهان در سال‌های گذشته تجربه کرده‌اند، در ایران هنوز یا اتفاق نیفتاده و یا در شرف انجام است.

در بخشی از کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی (New knowledge in the aviation industry) می‌خوانید:

تا کنون، در مورد مشکلات ویژه‌ای که بخش‌های تعمیر و نگهداری، عملیات پرواز و عملیات زمینی با آن مواجه هستند، بحث کرده‌ایم. هر کدام از این موارد، مجموعه‌ای از الزامات را ارائه می‌دهد که طراح برنامه‌ریزی می‌بایست مورد ملاحظه قرار دهد. دپارتمان برنامه‌ریزی که معمولا و به طور عمومی ممکن است، در چارچوب ساختار اداره‌ی بازاریابی فعالیت کند و کل سیستم را تحت نظر داشته باشد، مسئولیت توسعه‌ی برنامه‌ریزی را نیز بر عهده دارد. این دپارتمان می‌بایست همه‌ی این فاکتورهایی که پیشاپیش به آن‌ها پرداختیم و نیز بسیاری از عوامل دیگر را مورد بررسی قرار دهد.

برای یک خط هوایی، هیچ چیز اساسی‌تر و مهم‌تر از طرح برنامه‌ریزی که به آن عمل کند نیست. تمام منابع تولیدی نظیر هواپیماها، پرسنل آموزش دیده و امکانات زمینی، مسئول اجرای برنامه‌ریزی به صورت ایمن و مستقل هستند. تمام منابع فروش نظیر ادارات فروش؛ ادارات رزرواسیون بلیط و بار؛ نمایندگان فروش؛ بازاریاب‌ها، و همه و همه، مسافران را به استفاده از جدول برنامه‌ریزی ترغیب می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مدیریت برنامه‌ریزی هوایی
فصل دوم: مدیریت عملیات زمینی، در شرکت‌های هوایی
فصل سوم: مدیریت پروژه در شرکت‌های هوایی
فصل چهارم: مدیریت اقتصادی شرکت‌های هوایی
فصل پنجم: مدیریت بازاریابی هوایی
فصل ششم: مدیریت مالی هوایی
فصل هفتم: مدیریت روان‌شناسی هوایی
فصل هشتم: تغییر سازمان و شرکت‌های هوایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نظری
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۰۴
زبانفارسی
شابک978-600-289-097-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های مهندسی هوافضا
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۲۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی

برای دریافت کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.