معرفی و دانلود کتاب ساعت بیست و پنجم: راهکارهای عملی جهت مدیریت زمان در محیط کار و خانه

عکس جلد کتاب ساعت بیست و پنجم: راهکارهای عملی جهت مدیریت زمان در محیط کار و خانه
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ساعت بیست و پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ساعت بیست و پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ساعت بیست و پنجم: راهکارهای عملی جهت مدیریت زمان در محیط کار و خانه

زمان بزرگترین دارایی‌ست که نه می‌توانید آن را پس‌انداز کنید و نه برگردانید. رویا طاهری و ساسان قرمزی در کتاب ساعت بیست و پنجم، با ارائه‌ی راهکارهایی طلایی به شما کمک می‌کنند تا با برنامه‌ریزی و مدیریت زمان از فرصت‌های زندگی خود نهایت بهره را ببرید و به موفقیت برسید.

درباره‌ی کتاب ساعت بیست و پنجم:

آیا می‌دانید زمان از کی به وجود آمده است و یا تا کی ادامه دارد؟ به نظر می‌رسد زمان به شکلی که ما در حال حاضر آن را درک می‌کنیم، از لحظه‌ی انفجار بزرگ و با جدا شدن ذرات از هم به وجود آمده و شاید طول آن نیز تا اتصال دوباره ذرات به هم ادامه یابد. بهتر است قدری درباره آن تأمل کنید!

به راستی اهمیت واقعی زمان را چه کسی می‌داند؟ شاید ارزش اصلی زمان را تنها افرادی که فقط یک روز دیگر زنده‌اند، درک می‌کنند! آن‌هایی که می‌دانند با صرف زمان بسیار کمی، چه کارهای مفیدی را می‌توانستند به انجام برسانند و نرساندند! چه زمان‌های زیادی را صرف کارهای بیهوده و بی‌ثمری کرده‌اند، در حالی که می‌توانستند چنین نکنند!

از آن جا که ارزش زمان به اندازه‌ی ارزش عمر انسان است و اتلافش به منزله اتلاف عمر آدمی‌ست نویسندگان این کتاب تصمیم گرفتند با ارائه‌ی توصیه‌ها و راهکارهای مناسب مانع از هدر رفتن عمر و وقت افراد شوند. اگر ارزش زمان را دریابید و تلاش در جهت استفاده‌ی بهینه از آن نمایید، هرگز آن روز فرا نخواهد رسید که خود را سرزنش کنید، چرا که به بهترین شکل ممکن زمان در دست خود را مدیریت نموده و نتایج و پیامدهای قابل تحسین و چشمگیری را از آن خود کرده‌اید.

چه بسا افرادی هستند که مسیر رسیدن به اهداف خود را آنقدر پر فراز و نشیب و طولانی می‌انگارند که انگیزه خود را در بدو کار از دست داده و از ادامه مسیر منصرف می‌گردند، در صورتی که همین افراد با مدیریت زمان خود می‌توانند سختی‌های راه را برای خود هموار نموده و به هدف خود راحت‌تر از آنچه که تصور می‌کردند دست یابند.

قطعاً در زندگی خود افرادی را دیده‌ایم که با داشتن برنامه‌ریزی و مدیریت زمان به موفقیت‌های بزرگی در زندگی دست یافته‌اند و برخی دیگر به دلیل عدم برنامه‌ریزی و مدیریت زمان، با شکست‌هایی مواجه شده‌اند که البته تمام این موارد در نهایت به خود افراد و ارزشی که برای وقت و زمانشان تعیین کرده‌اند، برمی‌گردد. بارها دیده شده که افرادی با داشتن محدودیت زمانی بسیار در زندگی و کسب و کار چه توفیق‌هایی را نصیب خود نموده‌اند و برخی دیگر با وجود در اختیار داشتن وقت و زمان بسیار به آن نتایجی که می‌خواسته‌اند هرگز نرسیده‌اند.

و در آخر توانایی شما در مدیریت زمان از اصلی‌ترین عوامل شکست یا موفقیتتان است؛ زمان را نه می‌توانید پس‌انداز کنید و نه می‌توانید برگردانید پس باید ارزش آن را در زندگی حفظ کنید و بیهوده از دستش ندهید. جهت دستیابی و رسیدن به اهداف بزرگ مسیری وجود دارد که بیشترین طول این مسیر را زمان در برگرفته است! پس بیایید با مدیریت زمان این راه طولانی را برای خود کوتاه نماییم.

کتاب ساعت بیست و پنجم برای چه کسانی مناسب است؟

شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که برای انجام امور زندگیتان وقت کم بیاورید و دلیلش را هم ندانید. اگر می‌خواهید زمان خود را مدیریت کنید و مسیری رو به پیشرفت داشته باشید پس حتما این کتاب را مطالعه کنید.

در بخشی از کتاب ساعت بیست و پنجم می‌خوانیم:

این مرحله چهارمین مرحله از فرایند مدیریت زمان است. این یک فرایند استمراری است و با مطالعه یک کتاب یا شرکت در یک سمینار به اتمام نمی‌رسد. مدیریت زمان باید به منزله بخش پیوسته‌ای از زندگی روزمره به حساب آید. فرایند مدیریت زمان را باید مانند یک دایره نگریست، زیرا نقطه پایانی ندارد. ما باید به طور مداوم و مکرر موارد اتلاف وقت را تحلیل و بررسی نموده، پیشرفتمان را بازبینی کرده و راه‌های تازه برای مهار اتلاف وقت بیابیم. باید به طور مستمر به ارزیابی مجدد هدف‌های مان، بپردازیم. مدیران باید بدانند ضعف مدیریت همچون سایر عادات بد به سختی برطرف می‌شود و به راحتی ممکن است به روش‌های اتلاف وقت پیشین برگشت کنند مگر آن که آخرین مرحله از فرایند مدیریت زمان را عملی سازند، یعنی تحلیل مجدد و پیگیری مداوم.

بنابراین می‌توان گفت مدیریت زمان یک فرایند مداوم از تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل دوباره و برنامه ریزی دوباره است.

پرهزینه‌ترین مخارج ما زمان است.

به گفته‌ی مردم شناسان، انسان‌های شکارگر و گردآوری کنندگان خوراک در عصر سنگ، فقط با تکیه بر 15 ساعت کار در هفته می‌توانستند زنده بمانند و به زندگی خود ادامه دهند. اما برای اینکه انسان‌ها پی ببرند با صرف زمان بیشتر می‌توانند به نتایج بزرگ‌تری برسند، می‌بایست زمانی طولانی سپری شود. با پیشرفت تمدن، بر طول ساعات کار انسان در هفته نیز افزوده می‌شد. کشاورز در مقایسه با شکار گر یا گردآوری کننده‌ی خوراک، می‌بایست ساعات بیشتری کار می‌کرد تا زنده می‌ماند آن هم تماماً برای شخم زدن زمین، کاشت و داشت و برداشت محصول، اما از فواید جنبی این تغییر، رسیدن به یک سبک زندگی توأم با ثبات و آسایش بیشتر بود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: تعریف مدیریت زمان
فصل دوم: عوامل اتلاف‌کننده‌ی زمان
فصل سوم: تلاش کمتر نتیجه بیشتر (80/20)
فصل چهارم: زندگی و مدیریت زمان
فصل پنجم: نقش فناوری اطلاعات در مدیریت زمان
فصل ششم: کنترل آشفتگی‌ها و امور دفتری روزانه
فصل هفتم: بحران‌ و مدیریت زمان
فصل هشتم: تکنیک‌هایی برای مدیریت زمان
فصل نهم: ارتباط مؤثر و مدیریت زمان
فصل دهم: مدیریت زمان و هدف‌گذاری
فصل یازده: پیشگیری از تعلل و طفره روی
فصل دوازده: از جستجوی وسایلتان لذت ببرید
فصل سیزدهم: شناخت مشکلات مدیریت زمان (پرسش‌نامه‌ها)
فصل چهاردهم: مدیریت جلسات
فصل پانزدهم: نگاهی سریع به کنترل زمان
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ساعت بیست و پنجم: راهکارهای عملی جهت مدیریت زمان در محیط کار و خانه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات فرنام
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-7608-44-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ساعت بیست و پنجم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ساعت بیست و پنجم

برای دریافت کتاب ساعت بیست و پنجم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.