معرفی و دانلود کتاب حدیث کساء

عکس جلد کتاب حدیث کساء
قیمت:
۷۲۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حدیث کساء و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حدیث کساء و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حدیث کساء

کتاب حدیث کساء ترجمه‌ی روان و ساده‌ی این احادیث را برای نوجوانان دربردارد. احادیث ذکر شده در فضیلت پنج تن یعنی پیامبر (ص)، امام علی (ع)، فاطمه (س)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) است.

درباره‌ی کتاب حدیث کساء:

زمانی که این احادیث به حضرت محمد (ص) نازل می‌شد ایشان در منزل همسرشان یعنی ام سلمه بودند و در هنگام نزول، ایشان روی خود و خاندانشان را با پارچه‌ای که کساء نامیده می‌شد، پوشاند. به همین جهت این احادیث کساء نامیده می‌شود.

کتاب حدیث کساء مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای نوجوانان علاقه‌مند به احادیث مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب حدیث کساء می‌خوانیم:

فَاَقْبَلَ عَلِی نَحْوَ الْکساَّءِ وَقالَ السَّلامُ عَلَیک یا رَسُولَ اللَّهِ اَتَاْذَنُ لی اَنْ اَکونَ مَعَکمْ تَحْتَ الْکساَّءِ قالَ لَهُ وَعَلَیک السَّلامُ یا اَخی یا وَصِیی وَخَلیفَتی وَصاحِبَ لِواَّئی قَدْ اَذِنْتُ لَک

پس علی نیز به سوی کسا شد و گفت سلام بر تو‌ای فرستاده‌ی خدا آیا اجازه‌ام می‌دهی که من هم با شما در زیر کسا باشم و پیامبر خدا فرمود سلام بر تو باد ای برادر و وصی من و جانشین و پرچمدار من اجازه‌ات می‌دهم.

قالَ اِنّی اَجِدُ فی بَدَنی ضُعْفاً فَقُلْتُ لَهُ اُعیذُک بِاللَّهِ یا اَبَتاهُ مِنَ الضُّعْفِ فَقَالَ یا فاطِمَةُ ایتینی بِالْکساَّءِ الْیمانی فَغَطّینی بِهِ

و فرمود در بدنم ضعفی احساس می‌کنم گفتم پناه می‌دهم تو را به خدا ای پدر جان از ضعف فرمود ای فاطمه آن کسایِ یمانی بیاور بیاور و مرا بدان بپوشان.

فَاَتَیتُهُ بِالْکساَّءِ الْیمانی فَغَطَّیتُهُ بِهِ وَصِرْتُ اَنْظُرُ اِلَیهِ وَاِذا وَجْهُهُ یتَلاَلَؤُ کاَنَّهُ الْبَدْرُ فی لَیلَۀِ تَمامِهِ وَکمالِهِ فَما کانَتْ اِلاّ ساعَۀً وَاِذا بِوَلَدِی الْحَسَنِ قَدْ اَقْبَلَ

و من برایش کسای یمانی آوردم و او را بدان پوشاندم و همچنان او را نگاه می‌کردم در آن حال چهره‌اش می‌درخشید همانند ماهِ بدر ماهِ تمام و کامل پس ساعتی نگذشت که دیدم فرزندم حسن وارد شد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حدیث کساء
مترجممقصود نعیمی ذاکر
ناشر چاپینشر لک لک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰
زبانفارسی
شابک978-622-6668-40-8
موضوع کتابکتاب‌های حدیث، کتاب مذهبی انقلاب دفاع مقدس نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۷۲۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حدیث کساء

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب حدیث کساء

برای دریافت کتاب حدیث کساء و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.