معرفی و دانلود PDF کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر

عکس جلد کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر

(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است. به علت بالا بودن حجم فایل، این کتاب تنها در نسخه ویندوز قابل مطالعه می باشد.)

یکی از مهمترین ترورهای تاریخ سیاسی کشور مربوط به ترور نافرجام محمد رضا شاه پهلوی در کاخ مرمر است که با وجود اهمیت بالای این واقعه خیلی مورد توجه محققان قرار نگرفته است، این موضوع در حالی است که این اتفاق یکی از تاثیر گذارترین موضوعات تاریخ معاصر ماست و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محمد رضاشاه پهلوی در طول دوران زندگی خود دو بار مورد سوء قصد قرار گرفت که در هردوی این سوء قصدها جان سالم به در برد با این تفاوت که به دنبال هر کدام از این سوء قصدها تاثیرات و نتایج متفاوتی را در پی داشت. ترور اول شاه سال 1327 روبروی درب دانشگاه تهران اتفاق افتاد که نتایج و تاثیرات زیادی مانند سرکوب بی محابای مخالفان مانند حزب توده را در پی داشت و واقعه دوم هم مربوط به سال 1344 بود که به نوبه خود اهمیت و تاثیرات زیادی را در دهه چهل به جا گذاشت.

به این مسئله باید توجه داشت که این حرکت علیه یک شخصیت سیاسی دسته دوم یا سوم نبود بلکه شخص اول یک نظام سیاسی که با  توجه به ماهیت دیکتاتوری آن کشور، اساس حیات و بقای کشور به آن شخص مربوط می شد می توان پی برد که اگر این ترور موفق می شد، چه اتفاقات غیر قابل پیش بینی می توانست رخ دهد. اما از آنجایی که در تاریخ «اگر» واژه ای بی معناست؛ سعی می شود به تاثیرات واقعی و عینی این حادثه در تاریخ معاصر توجه شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
برخورد ساواک با حادثه سوء قصد به شاه
احزاب، جمعیت های سیاسی و حادثه کاخ مرمر
شایعات در مورد حادثه کاخ مرمر
شخصیت های سیاسی رژیم شاه و ترور شاه
افکار عمومی و حادثه کاخ مرمر
موضع گیری های مجامع و شخصیت های سیاسی جهانی در مورد حادثه کاخ مرمر
جریان محاکمه متهمین حادثه 21 فروردین کاخ مرمر
پرویز نیکخواه
احمد منصوری
احمد کامرانی
فیروز شیروانلو
منصور پورکاشانی
اسفندیار نوائی
منوچهر مقدم سلیمی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر
ناشر چاپیانتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۵۱
زبانفارسی
شابک978-964-6844-22-7
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر

safar ali rostampour
۱۳۹۴/۷/۲۶
به نظر اینجانب نشر کتب علمی وادبی وآموزشی به ویژه ذر زمینه‌های زبان آموزی و تاریخی خدمت بزرگی است به مردم این سرزمین خداوند یاریتان دهد با سپاس فراوان رستمپور و دوستان
علی هدایتی
۱۳۹۸/۱/۱۹
روحت شاد مرد بزرگ
سید علی موسوی
۱۳۹۵/۴/۲
خدا بیامرزتش
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر

برای دریافت کتاب ترور شاه: ماجرای سوء قصد به شاه در کاخ مرمر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.