معرفی و دانلود کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)

عکس جلد کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)
قیمت:
۸۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)

کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) نوشته‌ی سالار اثنی عشری با تکیه بر افکار و اندیشه‌های فیلسوف بزرگ نیچه به زندگی افرادی می‌پردازد با توده‌ی مردم متفاوت هستند و نه دیگران قدر آن‌ها را می‌دانند و نه خود نسبت به ارزش وجودی خویشتن آگاه هستند.

به راستی انسان چیست؟ آیا انسان صرفاً موجودی دو پا است که بر این کره‌ی خاکی زندگی می‌کند؟ آیا فقط به گونه‌ی موجودیت باید استناد شود؟ آیا به راستی مرگ پایان زندگی است؟ و یا این‌که نوع دیگری از هستی را پیش رویمان می‌گشاید؟

سوالات بالا تنها گوشه‌ای از مطالبی است که سالار اثنی عشری در کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) به آن‌ می‌پردازد. در جای جای این کتاب ارزشمند ردپای فریدریش ویلهلم نیچه دیده می‌شود و بخش مهمی از کتاب نیز به شرح زندگی این فیلسوف بزرگ اختصاص یافته است. نویسنده‌ی کتاب حاضر تلاش می‌کند تا با استفاده از اندیشه‌های بزرگانی همچون نیچه، مولانا، سعدی و... به اشخاصی که رفتاری متغایر با عموم مردم دارند نزدیک‌تر شود و به آن‌ها در شناخت خود، جامعه و محیط پیرامون یاری برساند.

کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) در مورد افرادی نوشته شده که نه تنها قصد ترحم کردن به دیگران را ندارند، بلکه با نگرش متفاوت خود به دنبال برطرف کردن مشکلات جامعه و انسانیت هستند. این قبیل افراد برخلاف ظاهرسازان و کوته‌بینان از تنهایی وجود خویش نمی‌گریزند و اتفاقاً دنیایی را برای خود می‌سازند تا راحت‌تر بتوانند از تنهایی خویش بهره ببرند. در جامعه‌ی امروزی که اولویت زندگی بشریت مسائل مادی شده است، نمی‌توان به راحتی افرادی را یافت که به انسانیت تا این حد اهمیت بدهند.

مطالعه‌ی کتاب نیچه دوم نباشیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

خواندن این کتاب به تمامی افرادی که از تنهایی و درک نشدن از سوی افراد و جامعه در عذابند، افرادی که بی‌توقع مهربانند، بی‌منت محبت می‌کنند و به خود توجهی ندارند، توصیه می‌شود. کتاب نیچه دوم نباشیم به شما کمک می‌کند تا گوهر وجودی خویشتن را دریابید.

جملات برگزیده کتاب نیچه دوم نباشیم:

- من کسی را که بخواهد چیزی برتر از خود بیافریند و سپس نابود شود، دوست می‌دارم.

- انسان از آغاز وجود، خود را بسی کم شاد کرده است. برادران، گناه نخستین همین است و همین. هرچه بیشتر خود را شاد کنیم، آزردن دیگران و در اندیشه‌ی آزار بودن را بیشتر از یاد می‌بریم.

- آنکه در معرض حمله‌ی پر خروش و جنون‌آمیز عشق قرار دارد به مرحله‌ای می‌رسد که روحش مانند ظرفی پر شده است ولی هنوز باید قطره آب دیگری بدان افزوده شود، یعنی تن دادن به عاطفه. تنها این قطره‌ی کوچک لازم است تا ظرف لبریز شود.

- به راستی آن که بهنگام نمی‌زید چگونه بهنگام تواند مرد؟

در بخشی از کتاب نیچه دوم نباشیم می‌خوانیم:

زندگی از نظر کسانی پوچ است که اول از همه به خود اعتماد و اطمینان ندارند. افرادی که دست از زندگی کردن برداشته‌اند و فقط در حال گذران زندگی‌اند. کسانی که مفهوم عمیق زندگی را درک نکردند و خود را در وجود خویش غوطه‌ور نساختند. طبق متنی که در صفحه‌ی قبل از کتاب سه شنبه‌ها با موری آوردم، برای شناخت چیزی ابتدا باید با تمام وجود واردش شوی و کاملا احساسش کنی تا بتوانی مفهوم آن را درک کنی. اما وقتی ما معنای واقعی زندگی را درک نکرده‌ایم، چگونه می‌توانیم آن را به عنوان یک فرایند لذت بخش و پر از تجربه بپذیریم؟

پس راه نگاه درست به زندگی در این است که اول به خود رجوع کنیم، بعد به زندگی.

دست از ظاهرسازی برداریم و آنچه که هستیم را نمایان کنیم. نقاب‌های مصنوعی و موقتی خود را برداریم و باطن خود را آشکار سازیم.

«دوربین‌ها به سرعت روی ریل‌های خود به حرکت در آمدند و مقابل شومینه‌ی اتاق نشیمن قرار گرفتند، شومینه‌ای که کاپل با کت و شلوار‌تر تمیز و اتو کشیده‌ی آبی رنگ خود در یک طرف آن و موری در پولیور بافتنی خاکستری بلند و نامرتب خود در طرف دیگر آن قرار داشتند. او قبول نکرده بود که به خاطر مصاحبه، لباس شیک و مرتب بپوشد و گریم بشود. فلسفه‌ی موری این بود که مرگ نباید شرم آور باشد، او آرایش و پیرایش را رها کرد.»

نترسیدن از مرگ یعنی انسان وجود خود را درک کرده و می‌داند برای چه زندگی کرده است. یعنی انتخاب می‌کنیم به مرگ هم مانند یک اتفاق ساده نگاه کنیم، چون مرگ مساله‌ایست که تمامی انسان‌ها با آن مواجه می‌شوند. باید بپذیریم که تمام چیزهایی که در زندگی به دست آورده‌ایم را باید رها کنیم و اطرافیان و عزیزان‌مان را ترک کنیم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: نگاهی به شخصیت و افکار نیچه
فصل دوم: جدایی
فصل سوم: مهربانی و انگل
فصل چهارم: تفاوت در نگاه به مرگ
فصل پنجم: انسان
فصل ششم: خود را گول نزنیم
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-451-380-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)

علی برسلانی
۱۳۹۹/۸/۱۶
بااحترام به نظرات بقیه دوستان من تازه نرم افزار رونصب کردم وبرای شروع درکتابراه خوب بودواینکه بستگی داره باچه دیدی به کتاب نگاه کنی درسته کتاب بیان کننده جملات ونظریه نیچه است اماخیلی میتونه بهمون کمک کنه ودرس‌های بزرگی بهمون بده، خلاصه مطلب: شایدخیلی هافکرکنندانسانیت ازانسان می‌آیداما یکی انسان که ازویژگی‌های باحساب مادی جوردرنمیادجداکردن انسانیت ازانسان است واین فقط درانسان هاپیدامیشه نه موجودات دیگه مثلانمیشه گرگی روپیدا کنیم که صفت گرگی وگرگ بودن رونداشته باشه امادرانسان هاتا دلت بخادهستندکسانی که انسان هستن امابویی ازصفت انسانیت نبرده اند!!!!
Ali Reza
۱۴۰۰/۵/۲۰
باسلام
نظر شخصی من ۳ ستاره هست!
کم ندادم چون هدف ذهنی نویسنده از محتوای این کتاب خوب هست اما زیاد هم ندادم چون هنوز خیلی جای کار داره و بهتر از این هم قابلیت ارائه داشت.
درکل همین که نویسنده همت کرده و دست به قلم شده و در این زمینه که کمتر بحث شده، مطالعات زیادی داشته، خود جای تشویق دارد.
SAhar A
۱۳۹۹/۸/۱۵
کتاب خیلی خوبیه و بیان گیرایی داره، من خیلی خوشم اومد.
بخشی از کتاب:
نیچه در کتاب «چنین گفت زرتشت» می‌نویسد: «من می‌توانم نغمه‌ای بخوانم و می‌خواهم آن را بخوانم. گرچه در خانه خالی تنها هستم، اما باید آن را برای شنیدن خود بخوانم»
Maryam Eskafi
۱۳۹۹/۸/۱۹
لذت بردم اصلا نتونستم بذارمش کنار. یعنی شروع کردم تا همین الان که تمومش کردم اصلا نتونستم بذارمش کنار. خیلی قشنگ و عالی بسیار روان و ساده نوشته و پر ازدرسهای قشنگ بود برام. توصیه می‌کنم به همه سنین از جوان به بعد همه باید واجبه بخونند این کتاب رو. تشکر ازکتابراه
زهرا حسنی
۱۳۹۹/۹/۵
کتاب خیلی خوبیه زبونشم خوب و واضحه. جملات قابل تاملی داره که نبایدفقط خوندوبایدراجبشم فکرکردمنوهمسرم تو۱هفته تمومش کردیم. منکه عاشق کتابای فلسفیم واین کتاب خیلی به دلم نشست مرسی که اون هفته رایگانش کرده بودین
Babak Elikaee
۱۳۹۹/۹/۱۴
بدون هیچ پشتوانه فکری و کاملا در مورد نیچه دچار کج فهمی شده. البته نویسندگان کتب زرد از هر روشی برای فروش استفاده میکنن حتی استفاده از نام نیچه یکی از معدود انسانهایی که شفاف فکر میکرد
Iman Nano
۱۳۹۹/۶/۱۶
به نظر من کتاب چندان خاص و قابل اتکایی نیست. میشه گفت بررسی چند در مورد جملات و نظریه‌ی فیلسوف بزرگ نیچه اس
محمود آسائی
۱۳۹۹/۹/۷
با سپاس از کتابراه بابت این کتاب خوب... ‌بیشتر سعی کرده عقاید نیچه رو بررسی و روشن کنه... برای آشنایی با طرز تفکر نیچه بد نیست.
بهار افشار
۱۴۰۰/۳/۲۶
کتاب خیلی مفیدی بود و نثر قشنگی داشت و فکر و ایده نیچه رو خیلی قشنگ گفته بود، میتونه مفید باشه واقعا
Ali Amadi
۱۴۰۰/۴/۳۱
فصل 6 کتاب خودش 5 ستاره می‌ارزید، البته که یکم سخن هاش گنگ بوت لااقل برای من 17 ساله
Sarina Hatami
۱۴۰۰/۷/۹
مضحکِ
نویسنده فقط افکار خودشو نوشته و اوناهارو به نیچه نسبت داده
AreZoO F
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
کتاب خیلی خوبی بود و باهاش احساس نزدیکی خوبی داشتم. عالی بود🤩
vahid tabrizi
۱۳۹۹/۸/۱۵
با تشکر از شما بخاطر این هدیه ارزشمند فرهنگی
behnam alamdari
۱۴۰۰/۹/۱۸
کتاب خوبی بود تشکر از کتاب راه بابت هدیه با ارزش
بهرنگ مهدیزاده
۱۴۰۰/۳/۲۴
ارزش وقت گذاشتن داره ولی همه‌اش بازگوییه
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی)

برای دریافت کتاب نیچه دوم نباشیم (بشو، هر آن که هستی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.