معرفی و دانلود کتاب زنده باد زندگی

عکس جلد کتاب زنده باد زندگی
قیمت:
۴۵۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زنده باد زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زنده باد زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زنده باد زندگی

آیا مرگ پایان است یا آغاز یک پایان... جواب سوالات خود را در کتاب زنده باد زندگی: واکاوی و بررسی سازگاری با مرگ و فقدان آنان، تالیف محمد قاسمی فاخر، خواهید یافت. اما مسئله‌ای مهم‌تر در میان است، آیا شما از خواندن این کتاب هراس دارید؟

شاید هرگز نخواسته باشید به مرگ و پایان زندگی دنیوی فکر کنید و همواره در جنب و جوش و تلاش برای رسیدن به رفاه خود بوده باشید، دریغ از اینکه مرگ در همین نزدیکی در کنار ماست. بی‌آنکه بدانیم روزی ما را فرا خواهد گرفت و اگر او را بشناسیم چه بَسا صمیمانه او را به آغوش بکشیم، تا از طریق آن پا به دنیایی دیگر بگذاریم. دنیایی که سراسر ابدی و جاودانی است.

همانطور که در احادیث و روایاتِ ما به کرّات از آن سخن گفته شده است. به طور طبیعی هر یک از ما چه دور و چه نزدیک با مرگ و فقدان عزیزانمان روبرو خواهیم شد و با خواندن کتاب زنده باد زندگی، در صورت داشتن مهارت‌های کافی و کسب اطلاعات تازه و مفید توان جلوگیری از بروز آسیب‌های ناشی از سیطره مرگ را خواهیم داشت.

در کتاب زنده باد زندگی، نگاه‌مان را به مرگ تغییر می‌دهیم و می‌توانیم برخی از رموز آن را واکاوی و در صورت بروز آن، هم به خود و هم به دیگران کمک کنیم. چه بسیارند افرادی که عزیزان خود را از دست داده‌اند و به علت شناخت ناکافی از مرگ، مراحل پذیرش مرگ و مسائلی از این دست، دچار بیماری‌های روانپزشکی مانند افسردگی شده‌اند.

شما پیش قدم و راهنما باشید تا در صورت بروز پدیده‌ای که یکایک ما را در بر خواهد گرفت، آماده و از آن نهراسیم. اگر چه فقدان عزیزان سخت و دشوار و در برخی موارد بسیار تلخ و طاقت فرساست اما با آگاهی از نحوه مواجهه با مرگ عزیزانمان، می‌توانیم نگاهی دیگر، اندیشه‌ای روشن‌تر و ذهنی آسوده‌تر داشته باشیم.

در بخشی از کتاب زنده باد زندگی می‌خوانیم:

در بیشتر مواقع شاهد آن بوده‌ایم که تصویر مرگ، بسیار ترسناک و با هیبتی غیر قابل تحمل ورود می‌کند. شاید در بسیاری از فیلم‌ها دیده باشید که آنکه برای قبض روح ما می‌آید شنلِ سیاه بر دوش دارد و داسی بلند بر دست، و صورتی ترسناک که به یکباره بر ما نفوذ و جان ما را می‌گیرد. همین تصویر مبهم در ذهن بسیاری از کودکان ما نقش بسته و حتی بزرگترها تلاشی برای فهم و پذیرش مرگ در خود و کوچکترها نداشته‌اند. این در صورتی است که مرگ اگرچه بسیار پُر رمز و راز اما در ورای معانی مرموز خود کاملاً روشن و شفاف بوده و همواره با انسان صادقانه عمل کرده است.

مرگ و فلسفه آن ام المسائل علومی مانند فلسفه بوده است و امروزه حکما و فلاسفه سعی در درونی کردن فلسفه مرگ به زبانی ساده در کودکان هستند. با کمی دقت در می‌یابیم که مرگ در تمامی لحظات، ثانیه‌ها، دقایق، ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها، ماه‌ها، سال‌ها، دهه‌ها، سده‌ها، چه شمسی، چه قمری و چه میلادی در هر دو جنس (زن - مرد) در هر سن (رویانی و جنینی - نوزاد - نوجوان - بزرگسال و سالمند)، از هر قوم با هر دین در هر کشور به هر شکل ممکن حَیّ و حاضر بوده است و عادلانه‌ترین پدیده روی زمین و افلاک است.

در تمامی متون دینی ما نیز ذکر شده که تمامی موجودات اعم از انسان‌ها، حیوانات و گیاهان طعم مرگ را خواهند چشید و البته این تنها انسان است که می‌داند می‌میرد و به همین جهت ترس از مرگ همواره با انسان زاییده می‌شود و صد البته در صورتی که بر باورها و طرحواره‌های ذهنی خود کار کرده باشیم مفهوم مرگ و ترس از آن را تلطیف و در پذیرش آن طبیعی برخورد خواهیم کرد. همانگونه که انسان‌ها در برخورد با هر چیزی که باعث اضطراب و یا ترس می‌شود راه حل، و مهارتی را خلق کرده‌اند. در برخورد با مرگ نیز مهارت‌هایی نهفته که می‌توانیم با به کارگیری این مهارت‌ها، ترس و اضطراب ناشی از مرگ را بزداییم.

یکی از راهکارهای مهم و اساسی جلوگیری از قرار دادن مرگ و زندگی رو در روی یکدیگر است. متأسفانه امروزه مرگ و زندگی در تقابل با یکدیگر استفاده می‌شود و یکی را باعث نفی دیگری به کار می‌برند. این در صورتی است که هم زندگی، زندگی است و هم مرگ در برگیرنده زندگیست. با این تفاوت که زندگی این دنیایی، موقتی، مقطعی و کوتاه است اما زندگی پس از مرگ همیشگی و جاودانی می‌باشد. طبیعی است که برای قرار گرفتن در زندگی همیشگی و جاودانی باید از دروازه‌ای عبور کنیم که به آن مرگ گفته می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول
فلسفه مرگ
تعریف مرگ
راز مرگ
انواع مرگ
مرگ در ادیان الهی و ادبیات
دلایل روبه‌رو نشدن با مرگ
بحث ویژه
بخش دوم
سرآغاز، علم روانشناسی
سوگ
فقدان‌های ضروری
سوگواری
انواع سوگ
بخش سوم
مرگ اعضای درجه اول خانواده
مرگ فرزند
بخش چهارم
چگونه با مرگ عزیزانمان روبه‌رو شویم
آنچه اطرافیان افراد داغ دیده باید بدانند
چگونه فرد سوگوار به درمان خود کمک می‌کند
گروه‌هایی که به علت سوگ نیاز به حمایت دارند
پیشنهاد مشاوران در کاهش اندوه ناشی از فقدان
روش‌های دیگری برای کمک به فرد یا افراد داغدار
بخش پنجم
علائم هشدار دهنده افسردگی در شخص سوگوار
تفاوت سوگ و افسردگی
سوگواری بعد از خودکشی دیگران
احتمال سوگ بیمارگونه
در چه مواردی مداخله درمانی ضرورت می‌یابد
تکنیک‌های مقابله با فقدان
تفاوت سوگواری زنان و مردان
بررسی احساس خشم و احساس گناه در روند داغ دیدگی
اهداف مشاوره سوگ
فرآیند سازنده سوگ
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زنده باد زندگی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نظری
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۸
زبانفارسی
شابک978-600-289-528-8
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زنده باد زندگی

سجاد رحیمی
۱۳۹۹/۵/۵
کتابی بسبار خوب و قابل تامل
علیرضا مطلبی فشارکی
۱۳۹۷/۸/۲۰
بسیار جالب وموفید می‌باشد
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب زنده باد زندگی

برای دریافت کتاب زنده باد زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.