معرفی و دانلود PDF کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020

عکس جلد کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020
قیمت:
۵۰۰۰۰ تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020

کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 نوشته حمیدرضا اشراف‌زاده، به بررسی اقتصاد بین‌الملل و آینده‌نگری در آن می‌پردازد و رشد اقتصادی ایران و برخی کشورها را تا سال 2020 مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این کتاب ضمن مروری بر اقتصاد جهانی و فرآیند جهانی شدن اقتصاد، به تفصیل موضوع ارتباط اقتصاد ایران، مسائل جهانی شدن و تاریخچه آن از گذشته‌های دور تاکنون پرداخته شده است و سپس مروری بر نظریات اقتصاد سیاسی بین‌الملل، سیستم پولی و مالی بین‌الملل، دموکراسی لیبرال و سرمایه‌داری به عمل آمده است. وضعیت اقتصادی قدرت‌های بزرگ اقتصاد جهانی مثل ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، ژاپن و کشورهای در حال ظهوری مثل چین، هند و کشورهای در حال گذار نیز بررسی شده است.

چشم‌اندازهای اقتصاد جهانی تا سال 2025 نیز بررسی و پیش‌بینی‌هایی برای متغیرهای عمده اقتصادی این کشورها، از جمله ایران تا سال 2020 به عمل آمده است.

نتایج نشان می‌دهد تا سال 2020 ایالات متحده همچنان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان بوده و چین بزرگ‌ترین صادرکننده جهان است. نتایج در مورد نرخ رشد اقتصاد ایران چندان مناسب نیست و نشان می‌دهد در بهترین حالت نرخ رشد ایران از 3 درصد تجاوز نخواهد کرد.

هدف اصلی این کتاب پیش‌بینی قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی و وضعیت اقتصادی برخی از کشورهای در حال توسعه و کشورهای توسعه‌یافته تا سال 2020 است.

در بخشی از کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 می‌‌خوانیم:

در آزمون استقرایی درجاتی از عدم قطعیت وجود دارد و تجربه با درجاتی از احتمال سروکار دارد. در روش آینده‌نگری این عدم قطعیت شدت بیشتری دارد زیرا مستلزم قضاوت از روی روندهاست و همان‌طور که گفته شد رخدادهای آتی می‌تواند بسیار از روندهای گذشته فاصله بگیرد. اما آینده پژوهشی تا حدودی با کنترل کردن روندها سروکار دارد تا رخداد مطلوب از میان رخدادهای متعددی که احتمال بروز دارد انتخاب شود و برنامه‌ریزی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی براساس آن صورت گیرد.

سند چشم‌انداز هدف‌های استراتژیک بلندمدتی تعیین می‌کند که بتوان جامعه و اقتصاد را به سمت آن هدایت کرد. لاجرم نوعی پیش‌بینی متغیرهای اقتصادی و ترکیب آن با اهداف چشم‌انداز لازم خواهد بود اگر چه حتی این پیش‌بینی‌ها دقیق نباشد. بهتر است سناریوها با حالت بدبینانه تنظیم و چشم‌انداز بیشتر با عواقب و پیامدهای بدبینانه نگریسته شود تا اینکه آرمان‌ها در آن گنجانده شود و هیچ کنترل بر اجرای برنامه‌ها و رسیدن به اهداف اعمال نشود و چون معمولاً سیاست‌ها آسان‌تر در دسترس است و اجرای آن‌ها ساده است لاجرم عنصر محوری تحلیل پیامدها و روندشناسی آتی براساس آن انجام خواهد گرفت. ترکیبی از قضاوت‌های ذهنی در مورد اقتصاد جهانی و جوامع که بیشتر تحلیل‌های آن در بحث جهانی شدن جمع شده همراه با نوعی پیش‌بینی آماری نتایج بهتری تولید خواهد کرد تا تکرار و بازگویی از منابع یا موسسات آینده‌نگر.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه و کلیات
فصل دوم: مروری بر نظریات اقتصاد سیاسی بین‌الملل، سیستم پولی و مالی بین‌الملل...
فصل سوم: بررسی وضعیت اقتصادی آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن از لحاظ عملکرد رشد اقتصادی
فصل چهارم: بررسی وضعیت کلی کشورهای در حال توسعه...
فصل پنجم: بررسی تطبیقی اطلاعات عملکرد اقتصادی کشورها و طرح چشم‌اندازهای آتی
فصل ششم: پیس‌بینی برای آینده و زمینه‌ای برای تلفیق چشم‌اندازها و اسناد توسعه
فصل هفتم: بررسی عملکرد اقتصاد ایران، سند چشم‌انداز و تلفیق آن با چشم‌انداز اقتصاد جهانی و جایگاه ایران در آن
فصل هشتم: نتیجه‌گیری و توصیه‌های سیاستی
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-964-469-399-1
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020

برای دریافت کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.