معرفی و دانلود کتاب صوتی دشت بهشت

عکس جلد کتاب صوتی دشت بهشت
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشت بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشت بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دشت بهشت

کتاب صوتی دشت بهشت، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه به‌هم‌پیوسته‌ است که موضوع عمده‌ی آن، زندگی اجتماع کوچکی از مهاجرانی‌‌ست که اطراف کالیفرنیا زندگی می‌کنند. این اثر را جان اشتاین بک، نویسنده‌ی مشهور و برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات، در سال 1932 به رشته‌ی تحریر درآورده است.

درباره کتاب صوتی دشت بهشت:

جان اشتاین بک (John Ernst Steinbeck) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آمریکایی قرن بیستم بود؛ هنرمندی با قریحه‌ای درخشان و روحی حساس که تاب تحملِ بی‌عدالتی‌های فراوانی را که به چشم می‌دید نداشت. بک تا آنجا که در توان داشت، می‌کوشید تا با بهره‌گیری از نگاه دقیق خود، آنچه را که در زندگی روزمره مشاهده می‌کند به قصه‌هایی پرکشش بدل کند؛ و از آنجا که مشاهدات او عمدتا تلخ بودند تا شیرین، لاجرم داستان‌های او نیز سویه‌ی تراژیک پررنگی پیدا می‌کردند. مشهورترین اثر او رمان خوشه‌های خشم است، که به زبان فارسی نیز ترجمه شده و خوانندگان فراوانی دارد. با این حال جان اشتاین بک خالق آثار کوتاه و بلند دیگری نیز بود، که هر کدام از آن‌ها شایسته‌ی توجهی ویژه است. کتاب صوتی دشت بهشت (The Pastures of Heaven) یکی از همین آثار است.

این کتاب در واقع از تعدادی داستان کوتاه تشکیل یافته که هر کدام در جایگاه خود اثری مستقل به شمار می‌روند. با این حال پیوستگی‌ای در فضای داستان‌ها وجود دارد که خواندنِ متناوب آن‌ها را دوچندان لذت‌‌بخش می‌کند.

همچون سایر آثار بک، این کتاب نیز روایتی واقع‌گرایانه داشته، و بیش از هر چیز ترسیم‌گر دشواری‌های زندگی ا‌ست. قهرمانان کتاب دشت بهشت، مهاجرانی هستند که ناگزیر از زندگی در حومه‌ی کالیفرنیا شده‌اند. فراز و نشیب‌هایی که آنان پشت سر گذاشته و موقعیت‌های پیچیده‌ای که خود را در آن می‌یابند، موضوع قصه‌های جذابی‌ست که توانایی مسحور کردن هر خواننده یا شنونده‌ای را دارند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دشت بهشت:

- جان اشتاین بک آمریکا و مردمش را بهتر از هر نویسنده‌ی قرن بیستمی دیگری درک می‌کرد و می‌شناخت. (The Dallas Morning News)
- این اثر بک همان اهمیتی را دارد که دغدغه‌های والای اجتماعی مطرح‌شده در آن دارند. (Don DeLillo)

کتاب صوتی دشت بهشت مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های واقع‌گرایانه و طرفداران ادبیات آمریکا، از گوش سپردن به این اثر لذتی وافر خواهند برد.

با جان اشتاین بک بیشتر آشنا شویم:

وی به سال 1902 در ایالت کالیفرنیا (مکانی که وقایع بیشتر داستان‌هایش در آنجا روی می‌دهد) به دنیا آمد؛ رشته‌ی دانشگاهی بک زبان و ادبیات انگلیسی بود. او پس از فارغ‌التحصیلی به نیویورک رفت و مشغول فعالیت‌های مطبوعاتی شد. کمی بعد به زادگاه خود بازگشت و حرفه‌های گوناگونی را تجربه کرد. آشنایی با زندگی دشوار کارگری اثری عمیق بر وی گذاشت؛ اثری که در بهترین داستان‌های او به خوبی نمایان است.

بزرگ‌ترین دستاورد ادبی بک، کتاب خوشه‌های خشم است. شاهکاری تکان‌دهنده که اقتباس سینمایی زیبایی نیز به وسیله‌ی جان فورد، کارگردان فقید آمریکایی از روی آن ساخته شده است. این اثر، همچون سایر آثار بک، دارای روایتی رئالیستی بوده و مملو از کاراکترهای فراموش‌نشدنی و موقعیت‌های داستانی پرتنش است. از سایر کتاب‌های مهم جان اشتاین بک، می‌توان به این عناوین اشاره کرد: شرق بهشت، موش‌ها و آدم‌ها، ماه پنهان است.

مهم‌ترین افتخارات جان اشتاین بک:

- برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات (1962)
- برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر (1940)

در بخشی از کتاب صوتی دشت بهشت می‌شنویم:

از میان مزارع دشت بهشت، ملک ریموند بنکس از همه انگشت‌نماتر بود. ریموند پنج‌هزار مرغ و خروس و هزار اردک سفید داشت. مزرعه، در بخش شمالی دره، در یکی از زیباترین قسمت‌های آن ناحیه قرار داشت. ریموند زمینش را به کرت‌هایی از یونجه و کلم‌پیچ تقسیم کرده بود. مرغدانی درندشت را اغلب با دوغاب سفید می‌کرد، تا تمیز و نو به نظر برسد. در زمین ریموند، از زباله‌های معمول مرغدانی‌ها اثری نبود. برای اردک‌ها هم، حوضی گرد و بزرگ درست کرده بود که با لوله‌ای پنج‌سانتی متری، لب‌به‌لب از آب تمیز پر می‌شد. سرریز حوض، روانه‌ی کرت‌های کلم‌پیچ پربرگ می‌شد یا پای کشت یونجه می‌رفت. تماشای نوک زدن و خاک‌بازی دسته‌ی بزرگ مرغ و خروس‌های سفید و تمیز، در صبح‌های آفتابی در یونجه‌زار لذت داشت. و تماشای آب‌بازی با شکوه هزار اردک سفید در استخر، حالی خوش به بیننده می‌داد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
7 دقیقه
قسمت اول
35 دقیقه
قسمت دوم
48 دقیقه
قسمت سوم
34 دقیقه
قسمت چهارم
40 دقیقه
قسمت پنجم
60 دقیقه
قسمت ششم
30 دقیقه
قسمت هفتم
48 دقیقه
قسمت هشتم
42 دقیقه
قسمت نهم
52 دقیقه
قسمت دهم
71 دقیقه
قسمت یازدهم
12 دقیقه
قسمت دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دشت بهشت
نویسنده
مترجماسدالله امرایی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دشت بهشت

Pejman Pirmoradi
۱۴۰۰/۹/۲۶
به نظر من تواناترین نویسنده رئال آمریکا اشتاین بک هست و در کنار شرح تاریخ آمریکا، آداب و رسوم و فرهنگ هر ایالت و از همه مهمتر درس زندگی میده و جالب اینکه هیچوقت دقیقا هیچوقت از خوب و بد حرف نمیزنه و فقط شرح میده. برای اشتاین بک خوبها همانقدر ارزشمندند که بدها. کتاب بسیار خوبیه و زمانبندی و شخصیت پردازی‌ها بینظیر با اجرای عالی و زمان مناسب
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۱/۲۳
ملاحظه کرده اید
برخی از داستان‌ها قوی هستند منتهی تعدد اسماء، خصوصا تغییر زمانی کتاب و رفت و برگشت به حال و آینده و گذشته، با وجود دارا بودن همچین نویسنده‌ای
من کتاب را دنبال نکردم
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۳/۱۲
یکی از بهترین نویسنده‌ها اگرچه این کتاب بهترین کتاب این نویسنده نیست ولی بجای خود با ارزش و شنیدنی است
Jaf Kam
۱۴۰۱/۱/۲۹
یک داستان قشنگ و با روایتی دوست داشتنی است و توصیه میکنم بخوانید.
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دشت بهشت

برای دریافت کتاب صوتی دشت بهشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.