معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه

کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه نوشته‌ی مهدی آذر یزدی، از مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌هایی زیبا و هیجان‌انگیز از کتاب‌های سندباد‌نامه و قابوسنامه است که با زبانی روان و گویا برای کودکان و نوجوانان روایت می‌شوند.

درباره‌ی کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه:

مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های نوجوانان ایرانی است. مهدی آذریزدی نویسنده‌ی درخشان این مجموعه هیچ‌وقت به مدرسه و کلاس درس نرفته است. زیرا پدرش گمان می‌کرد، مدرسه کودکان را فاسد می‌کند. به همین دلیل آموزش الفبا را در کنار پدرش با سعی و تلاش خودش آموخت و توانست قلم بر دست بگیرد و مسیری پرفراز و نشیب را طی کند تا به نویسنده‌ای مطرح تبدیل شود، تا جایی که امروزه بعد از بارها تجدید چاپ هنوز هم آثارش در شکل‌های مختلف هم‌چون نسخه صوتی روانه بازار کتاب می‌شود.

داستان‌های این ‌کتاب صوتی از قصه‌های کتاب‌های سندباد‌نامه و قابوسنامه برگرفته شده و توسط مهدی آذریزدی به صورت قابل درک‌تر و ساده‌تر بازنویسی شده است. نسخه اصلی کتاب‌های سندباد‌نامه و قابوسنامه از شاهکارهای ادبی ایران به حساب می‌آیند.

مضمون اصلی کتاب سندبادنامه درباره‌ی آداب کشورداری و رفتار با رعیت است و داستان آن درمورد پادشاه عادلی به اسم کوردیس است که در هندوستان حکمرانی می‌کند. فرزند و ولیعهد او تا سن جوانی به آموختن هیچ علمی نپرداخته است، پس وزیران، بزرگان و فلاسفه دور هم جمع شدند و با تدبیر و تفکر بسیار تصمیم گرفتند، ولیعهد را توسط یکی از بزرگان علم به نام سندباد، آموزش دهند و داستان با شکرگزاری پادشاه از داشتن فرزندی حکیم و دانا و کناره‌گیری از سلطنت به نفع فرزند خود به پایان می‌رسد.

قابوسنامه نیز عنوان کتابی است که به قلم امیر عنصرالمعالی به نگارش درآمده و هدف او از نوشتن این کتاب تربیت فرزندش در قالب موضوعاتی هم‌چون حکومت‌داری، تربیت فرزند، رسوم لشکرکشی، مملکت‌داری، آداب اجتماعی و دانش و فنون متداول بوده است که توسط مهدی آذر‌یزدی به زبانی شیرین و شیوا بازنویسی شده است.

درباره‌ی مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب:

این مجموعه از 8 جلد تشکیل شده است و هر جلد درباره‌ی شاعر یا داستانی از دین، امامان و قرآن است. عناوین این 8 جلد عبارت‌انداز: جلد اول «قصه‌های کلیله و دمنه»، جلد دوم «قصه‌های مرزبان‌نامه»، جلد سوم «قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه»، جلد چهارم «قصه‌های مثنوی»، جلد پنجم «قصه‌های قرآن»، جلد ششم «قصه‌های شیخ عطار»، جلد هفتم «قصه‌های گلستان و ملستان» و جلد هشتم «قصه‌های چهارده معصوم».

این مجموعه کتاب به چندین زبان مختلف جهان از قبیل زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده ‌و در ایران بیش از 40 بار تجدید چاپ شده است.

شنیدن کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

داستان‌های سندبادنامه و قابوس‌نامه، هم‌چون دیگر آثار کهن فارسی، مملو از قصه‌هایی اخلاقی و آموزنده هستند که تمام انسان‌ها در هر سنی می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. مفاهیم مهمی که در این قصه‌ها گفته می‌شود به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند که بتوانند اخلاقی‌تر و درست‌تر زندگی کنند. اگر کودکان و نوجوانان شما به شنیدن داستان‌های کهن علاقمند هستند، این کتاب صوتی را برای آن‌ها تهیه نمایید.

با مهدی آذریزدی بیشتر آشنا شویم:

مهدی آذریزدی نویسنده کودک و نوجوان در سال 1300 در یزد چشم به جهان گشود. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و با وجود فرصت‌های شغلی دولتی بسیار، هیچ‌وقت به آن‌ها روی نیاورد. تنها لذت زندگی او خواندن کتاب بود. آذریزدی اولین نویسنده ایرانی است که تصمیم به نوشتن کتاب‌ها و داستان‌هایی جذاب برای کودکان و نوجوانان گرفت. به همین خاطر بود که او لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران را از آن خود کرد.

او در سال 1335 فقط 35 سال داشت که به فکر نگارش این مجموعه افتاد، آن هم پس از آنکه داستانی از انوار سهیلی در چاپخانه‌ای که در آن کار می‌کرد، خواند و سپس تصمیم گرفت، داستان‌های جذاب و دشوار را برای کودکان ساده‌نویسی کند.

مهدی آذریزدی در سال 1343 به خاطر نگارش مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب جایزه سازمان جهانی یونسکو را از آن خود کرد. همچنین در سال 1345 برای نوشتن این مجموعه از سوی کتاب‌های کهن جایزه کتاب سال را دریافت نمود. آثار او از طرف شورای کتاب کودک نیز به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شدند. در سال 1379 نیز به خاطر نگارش قصه‌های قرآنی و دینی، به عنوان خادم قرآن شناخته شد.

او در سال 1388 در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت. به دلیل آثار درخشانش در زمینه‌ی کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شد. از دیگر آثار او می‌توان به قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن، گربه ناقلا گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده، تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظوم شعر قند و عسل، خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه می‌شنویم:

روزی بود و روزگاری، در زمان قدیم در کشمیر، پادشاهی بود که به عدل و انصاف مشهور بود و به نگه‌داری فیل بسیار علاقمند بود، شماره‌ی فیل‌های او به چهارصد می‌رسید و عده‌ی زیادی فیل‌بان در فیلستان پادشاه فیل‌ها را تیمار می‌کردند و آن‌ها را برای سواری و جنگ و برای سفر تربیت می‌کردند. هر وقت پادشاه از شهری به شهری سفر می‌کرد، بر روی فیل‌ها تخت می‌گذاشتند و همراهان بر آن‌ها سوار می‌شدند. غافله‌ی فیل‌ها بسیار تماشایی بود. هر وقت هم جنگی پیش می‌آمد، جنگاوران با فیل‌ها به میدان می‌رفتند و دشمنان را تار و مار می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱ دقیقه
سندبادنامه و قابوس‌نامه
۱۴ دقیقه
فال روباه
۱۲ دقیقه
بزرگی شتر
۱۴ دقیقه
تربیت فیل
۱۳ دقیقه
آتش‌بازی
۱۵ دقیقه
کودک هشیار
۳۶ دقیقه
نابینای نکته‌سنج
۱۳ دقیقه
میمون فضول
۹ دقیقه
صبر روباه
۸ دقیقه
مورچه و زنبور
۱۲ دقیقه
حکم قاضی
۷ دقیقه
مرغ زیرک
۹ دقیقه
یک قطره عسل
۸ دقیقه
گربه سفید
۳ دقیقه
خیاط و کوزه
۶ دقیقه
نیکوکار گنهکار
۷ دقیقه
تجارت و سخاوت
۶ دقیقه
شیر و آب
۴ دقیقه
گفتار خوب
۹ دقیقه
گواهی درخت
۴ دقیقه
نان و حلوا
۱۲ دقیقه
تو نیکی میکن
۱۱ دقیقه
جوانمرد بامعرفت
۵ دقیقه
خلیفه و حاکم
۴ دقیقه
دانش و پاداش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه
نویسنده
گویندهداریوش فائزی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه

ملیکا کیان
۱۴۰۰/۱/۲۷
این کتاب واقعا عالی هست و من از هر داستان این کتاب پند گرفتن و با اداب و رسوم کشورم اشنا شدم
واقعا این کتاب مفیده پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو بخرید
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۱۱/۸
روایت قصه‌های قدیمی با بیان روان و جذاب و زیبای مهدی آذریزدی برای کودکان ایران زمین
صغری مویدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
این کتاب بسیار آموزنده است برای نوجوانان همیشه سخن داستان تاثیر گذار تر از نصیحت است
نگین خاکی
۱۴۰۰/۳/۱۸
اه اه یه حیوون ازار مریض فقط از این داستانا لذت میبره اعصابم داغون شد.
مژده اکبری
۱۳۹۹/۱۱/۹
تا آنجایی که من تونستم بخوانم
خیلی جالب بود😊
Ai Ni
۱۳۹۹/۸/۳۰
این کتاب خیلی مفید بود ومن خیلی چیز‌ها از این کتاب یاد گرفتم
مریم آقایی
۱۴۰۰/۴/۵
صدای لطیف و جذابی داره
و داستانها بسیار حکیمانه است
معصومه کریمی
۱۴۰۰/۲/۲۷
کتاب خوبی هستش و قابل خواندن است
بهترین کتابی هستش که دیدم
Ali fakhar
۱۴۰۰/۱/۲۳
خیلی خوب بود به شما‌ها هم توصیه میکنم گوش کنید
زهرا یعقوبی
۱۴۰۱/۹/۲۹
سلام. بسیار عالی بود
Android TV
۱۴۰۱/۱/۲۳
خیلی خوب بوده است و زیبا
محمد فرهادی
۱۳۹۹/۱۲/۳
بهترین داستان‌های که گوش دادم
مهسا جلال آذر
۱۳۹۹/۹/۴
عالییییییبییییییی بود
کیانا فاسونکی
۱۴۰۱/۶/۵
عالی گویندش عالیه
Noushin Eivany
۱۴۰۱/۵/۸
برای کودکان عالی
مشاهده همه نظرات ۱۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

قصه های کهن نوجوان، داستان کوتاه نوجوان، مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب، قصه های کهن، داستان کودک، داستان آموزنده، قصه های کودکان، داستان حیوانات، قصه برای کودک، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، برنده جایزه سازمان جهانی یونسکو، برنده جایزه کتاب سال، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه صوتی برای کودکان، قصه کودکانه صوتی، داستان نوجوان، داستان های کوتاه، دانلود داستان کوتاه، مجموعه داستان کوتاه، دانلود مجموعه داستان، داستان های پند آموز، داستان و رمان پندآموز، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان برای نوجوانان، داستان های کهن ایرانی، قصه های صوتی سندبادنامه، سندبادنامه صوتی، سندبادنامه کودکانه، قصه های شیرین سندبادنامه، قصه های سندبادنامه برای کودکان، داستان سندبادنامه به زبان ساده، داستان های سندبادنامه به زبان ساده، کتابهای مهدی آذر یزدی، قصه های سندبادنامه، قصه های قابوسنامه، قصه های صوتی قابوسنامه، قابوسنامه صوتی، قابوسنامه کودکانه، قصه های شیرین قابوسنامه، قصه های قابوسنامه برای کودکان، داستان قابوسنامه به زبان ساده، داستان های قابوسنامه به زبان ساده، گروه سنی ج، گروه سنی د