معرفی و دانلود کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

عکس جلد کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن اثر سی بل هاگ، رمانی زیبا و جذاب در ژانر روانشناسی وحشت است و به خشونت خانگی می‌پردازد که بسیاری از زنان دنیا را درگیر کرده و به روح و روان آن‌ها ضربه می‌زند.

سی‌بل هاگ (Sibel Hodge) در رمان پشت سرت را نگاه کن (Look behind you) خشونت‌های متفاوتی که زنان تجربه می‌کنند با تاکید بر خشونت کلامی بیان کرده است و به مخاطب یادآوری می‌کند که این خشونت بسیار دردناک­‌تر از خشونت فیزیکی است. خشونتی که او به تصویر می‌کشد خشونتی­‌ ناشناخته و بسیار متداول است. خشونتی که دیده نمی‌شود و اثرات مخربش گاهی تا پایان عمر دامن‌گیر انسان می‌شود.

داستان کتاب از این قرار است: زمانیکه کلوئی بنسون به هوش می‌آید، درمی‌یابد که ربوده شده و در دخمه‌ای زیرزمینی که به اندازه یک قبر هست، اسیر شده در حالی که اصلاً یادش نمی‌آید چگونه سر از آن جا درآورده است. او از طریق جنگلی متروک از آن جا می‌گریزد اما هیچ‌کس داستانش را باور نمی‌کند. زمانی که کلوئی به راستگویی شوهرش شک می‌کند، مجبور می‌شود تا گذشته‌ی خود را مورد بازبینی قرار دهد و به منظور یافتن حقیقت و زنده ماندن، مسیری را پی بگیرد که خودش فکر می‌کند درست است. اما چه کسی کلوئی را تعقیب می‌کند؟ پشت سرت را نگاه کن، چون هیچ وقت نمی‌دانی آنجا چه کسی انتظارت را می‌کشد.

کتاب پشت سرت را نگاه کن در سال 1394 توسط نشر آموت با ترجمه آرتمیس مسعودی به چاپ رسیده. این کتاب رمانی در ژانر وحشت با سه بخش با نام‌های ربوده‌ شده، رازهای شرم‌آور و پشت سرت را نگاه کن، سی‌ و هشت فصل است. از این اثر استقبال کم‌نظیری در سطح جهان شده و آن را در رده‌ی دوم رمان پرفروش آمازون، پرفروش‌ترین رمان روانشناسی، پرفروش‌ترین رمان با موضوع زنان و پرفروش‌ترین رمان ژانر وحشت قرار داده است.

سی بل هاگ، نویسنده‌ای انگلیسی است که آثارش در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است. کتاب‌های هاگ به فروشی بالغ بر یک میلیون نسخه دست یافته‌اند و با بازخوردهای بسیار مثبتی در انگلستان، آمریکا، استرالیا، فرانسه، کانادا و آلمان رو به رو شده‌اند. هاگ علاوه بر نویسندگی، علاقمند به شرکت در فعالیت‌های مربوط حمایت از حقوق حیوانات است.

آنالی طاهریان با صدایی زیبا، خشونت این کتاب را به شما نشان می‌دهد و راهی جز هم‌ذات پنداری با شخصیت اصلی داستان و لمس دردهای او نخواهید داشت.

در قسمت‌‌هایی از کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن می‌شنویم:

«....وقتی لیام وارد آشپزخانه می‌شود، چشم‌هایش گرد می‌شود. "این دیگه چه گندی بود به موهات زدی؟" گردنش کم‌کم سرخ می‌شود. این نشانه‌ای قطعی برای آن است که دارد عصبانی می‌شود. حالا دیگر همه نشانه‌هایش را می‌دانم. مدت‌ها با آن‌ها زندگی کرده‌ام. نمی‌خواهم دوباره در یا دیوار را با مشت سوراخ کند. برای همین، خشونت صدایش را نشنیده می‌گیرم. با لبخندی خونسرد شروع می‌کنم به هم­زدن مایه­‌ی ماکارونی که از یخچال برداشته‌ام.

"من... من فقط دلم می‌خواست یه مدل متفاوت باشه، همین." ناخودآگاه دستم را به طرف موهایم می‌برم و به تکه‌های خالی‌اش دست می‌کشم.

"افتضاحه! دیگه اصلاً شبیه خودت نیستی. برای چی این کارو کردی؟" دستش را روی کمرش می‌گذارد. "کلو، راستش رو بخوای بعضی وقت‌ها کاملا احمق می‌شی. وقتی من گفتم موهاتو کوتاه کن، توافق کردیم که بدی مرتبش کنن، اما تو رفتی کچل شدی."

"من فقط..."

"همینه که می‌گم." انگشتش را به طرف من می‌گیرد و نارضایتی صدایش بیشتر می‌شود...»

«به آسمان خیره می‌شوم و به تمام چیزهای کوچکی فکر می‌کنم که خرد خرد اضافه می‌شوند و تا خبردار شوی گرفتارت می‌کنند و تو را به دام می‌اندازند، آن وقت اعتماد به نفس و عزت نفست تباه می‌شود اما همان کسی که می‌خواهی از دستش خلاص شوی، کسی است که بیش‌تر از همه به او متکی هستی. نمی‌دانی چه وقت این اتفاق می‌افتد. نمی‌توانی دقیقا یک روز، هفته یا ماه را مشخص کنی زیرا یک روند تدریجی و نامحسوس است. آرام آرام در وجودت رخنه می‌کند. آنقدر آرام که متوجه نمی‌شوی داری خم می‌شوی، می‌شکنی و آدم دیگری می‌شوی، زنی که شاد نیست و طوری زندگی می‌کند که همسرش می‌خواهد، نه آن طور که خودش می‌خواهد.»

«چرا کسی در رابطه‌ای که دو طرف می‌دانند، نادرست است، تا این حد پیش می‌رود؟ تا وقتی برای کسی این اتفاق نیفتد، متوجه نخواهد شد. آدم می‌تواند به راحتی خودش را گول بزند. ما در چنین مواردی همه‌چیز را در جایی که آزارمان ندهد، انباشته می‌کنیم، خودمان را متقاعد می‌کنیم و عذر و بهانه می‌آوریم.
مرز بین جنون و عشق بسیار ظریف است.»

«وقت، چیزی است که من بعد از این زیاد خواهم داشت. وقت فکر کردن و مرور دوباره و دوباره وقایع در ذهنم، وقت برای پرسیدن این سوال که می‌توانستم طور دیگری عمل کنم یا نه، وقت برای کابوس دیدن در تاریکی شب. اما وقت برای التیام یافتن هم خواهم داشت و بالاخره، وقت برای دوباره عاشق شدن، وقت برای… من زنده هستم و این یک آغاز است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۱ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل اول
۲۰ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل دوم
۱۳ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل سوم
۲۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل چهارم
۲۷ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل پنجم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل ششم
۲۷ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل هفتم
۸ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل هشتم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل نهم
۱۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل دهم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل یازدهم
۱۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل دوازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل چهاردهم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل پانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل هفدهم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل هجدهم
۲۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل نوزدهم
۲۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیستم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیستم - قسمت دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و یکم
۳۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و سوم
۸ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و چهارم
۱۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و پنجم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و ششم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و هفتم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و هشتم
۲۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و نهم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی‌ام
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و یکم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و دوم
۱۰ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و سوم
۸ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و چهارم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و پنجم
۱۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و ششم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و هفتم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن
نویسنده
مترجمآرتمیس مسعودی
گویندهآنالی طاهریان
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

صو صمیمی
۱۴۰۰/۴/۱۷
خیلی دنبال این کتاب میگشتم فعلا درحال گوش دادن به کتاب چراغها را من خاموش میکنم هستم با صدای خانوم شبنم مقدمی که اونم کتاب خیلی فوق العاده‌ای هست مخصوصا که خانوم شبنم مقدمی گل کاشته و خیلی عالی اونو روایت میکنه طوریکه هرچی میخونه رو شما مثل یه فیلم به راحتی تصور میکنید واسه تموم کردن اون کتاب و این شروع کتاب بی نظیر خیلی ذوق دارم بعد از تموم کردن اون کتاب و گوش دادن کامل به این دوباره نظرمو میگم درموردش فعلا که خیلی خ شحال شدم پیداش کردم 😊
مامان صوفیا مشهد
ماندانا رستمی
۱۴۰۱/۲/۵
با سلام
کتاب پشت سرت را نگاه کن. موضوع تکراری داشت و پیچیدگی نداشت و همچنین موضوع آن بکر نبود. ولی در کل چون من داستان‌های جنایی دوست دارم. این کتاب را هم تا آخر گوش کردم.
ولی لحن صدای گوینده خیلی جاها دیگه آدم را اذیت می‌کرد. گوینده‌ای که ادای مردها را در می‌آورد خیلی صدای مصنوعی داشت. و از اول
داستان مشخص بود چه کسی این کارها را کرده است. ممنون از کتابراه.
لطفا داستان‌ها و رمان‌های جذاب و جدید صوتی بیشتری قرار دهید.
رویا +
۱۴۰۱/۳/۲۴
تابلو بود کار کی هست. در کل ارزش گوش کردن داشت اما همانطور که بقیه هم گفتند تکرار مکررات است. الگوی نزدیکترین آدم به خودت را به پا، ازش مستندات جمع کن، منتظر باش ازش هیولا در بیاد. به منظرم چند تا کتاب دیگه این مدلی بخونم، همسرم باید بره درخواست تامین جانی بده به پلیس:)
شهرزاد شاه حسین زاده
۱۳۹۸/۹/۲۶
صدا عالی ولی موزیک متن عصبی کننده! داستان پر هیجان و جالبی بود. فکر میکنی می‌تونی حدس بزنی و کلیشه داستان‌های دیگه رو برات داره ولی اینطور نیست. کنترل کردن و کنترل شدن، پیام این داستان بود. طوری که دیگه خودت نیستی و یک جا میفهمی...
نازنین ش
۱۳۹۹/۳/۲۹
داستانش جالب و هیجان انگیز بود، در مورد کسانی هست که اعتماد به نفس پایینی دارن و بعضی عوامل در کودکی هم مزید بر علت میشه که از خود واقعیشون فاصله بگیرن و طبق میل دیگران رفتار کنن و کسی هم پیدا میشه که ازشون سواستفاده میکنه
Samira All
۱۳۹۸/۴/۵
صدا و اجرای راوی خانم آنالی عالیه، برای هر شخصیت صدای متمایز خودش را اجرا میکنند.
داستان هم گیرا و جذاب بود و البته قابل تامل. و یه نکته مثبت دیگه هم این بود که آخر داستان باز نبود: ) تکلیف خواننده روشن میشه فصل آخر
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۲/۲۲
همش تکرار مکررات
خشونت خانگی بود
موضوع جالب بود
ولی تا یک جایی
از یه جایی به بعد فقط غرغر یه زن و میشنیدی
آی این جام درد میکنه آی حالت تهوع دارم
زیادی کشش داده بود
چرا گوینده انقدر بی انرژی صحبت میکرد…..
زهرا یقطین
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
داستان پر کشش و آموزنده‌ای داشت؛
خوانش راوی فوق العاده بود؛
فقط آهنگی که ابتدا و انتهای هر فصل پخش میشد خیلی بلندتر از صدای راوی و ترسناک بود. این تنها ایرادیه که میتونم بگیرم.
شیما جودزاده
۱۳۹۸/۵/۷
داستان کشش خوبی داشت
از داستانهایی در سبک خودش (زنی تنها و بی‌پناه که فراموشی یا افسردگی دارد و هیچ کس حرفش را باور نمیکند) جذاب تر بود.
گویندگی هم خوب بود و احساسات را خوب منتقل میکرد.
چنور عباسیان
۱۴۰۰/۶/۳
داستان خوبی بود لذت بردم فقط کاش صدای مردها رو راوی مرد و صدای زنها رو راوی زن اجرا کنه چون وقتی زن یا مرد سعی میکنن صدای همدیگرو تقلید کنن کلا ذهنیت آدم به هم میریزه
Safa Sadat
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
بسیار عالی، هیجان انگیز و جذاب و از همه مهم تر صدای خانم طاهریان که حس رو خیلیییی خوب منتقل می‌کنند و شنونده رو به شنیدن ادامه داستان تشویق می‌کنند، حتمااااا پیشنهاد می‌کنم.
ماندانا ناظمی
۱۴۰۱/۳/۲۳
با اینکه پایان کتاب قابل پیش بینی بود ولی بازم جذابیت خودش رو داشت
راوی هم خیلی خوب بود
فقط موزیک روی آن بعضی وقتها خیلی طولانی و با صدای بلند بود
مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
مختصر و مفید میتونم بگم بینظیر بود. واقعا کتاب جذاب و پر هیجانی بود. راوی داستان بینظیر اجرا میکرد و لحظه لحظه داستان رو میشد با عمق وجود حس کرد
الهام ذوالقدر
۱۳۹۹/۲/۲۲
فضا به لطف صدای مناشب و مسلط گوینده کاملا درک و حس میشد. مهیج و کشش دار، هر چند برام اخر داستان قابل پیش بینی. ضمن اینکه تو نظرات افراد در واقع داستان لو میره.
S Beigi
۱۴۰۰/۷/۵
۱. داستان عالی و مهیج👍🏻
۲. صداپیشگی عالی ۳. تا انتهای داستان نمیشه حدسی در مورد آخرش زد (که همین عالیش میکنه)
مشاهده همه نظرات ۴۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

برای دریافت کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.