معرفی و دانلود کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید

عکس جلد کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید

مارک منسون در کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید، اضطراب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که در لایه لایه زندگی‌های انسان‌ها نفوذ کرده‌اند و هیچ راه فراری از آن‌ها وجود ندارد، را به تصویر می‌کشد.

کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته، کتابی درباره‌ی امید (Everything is f*cked a book about hope)، با حس شوخ‌طبعی لطیفی که دارد، سعی می‌کند به جای ارائه نتیجه‌گیری و جواب‌های قطعی و متعصبانه، پرسش‌های درست را برای شما، مطرح کند و نتیجه‌گیری را بر عهده شما بگذارد. اینکه آیا بدون امید، امکان زندگی وجود دارد؟ چگونه امیدی می‌تواند زندگی ما را در راه درست و بدون اشتباه قرار دهد و از ما انسان بهتری بسازد و اینکه کدام امید، مناسب و سازنده و کدام امید، مخرب و مضر است؟

این کتاب، کتابِ زندگی است و تفکرات اندیشمندان بزرگی چون نیچه، کانت و افلاطون را در معرض قضاوت شما قرار می‌دهد. تمام پیش‌فرض‌های این کتاب، طبق مطالعات و مشاهدات علمی و تفکرات متفکران بزرگ تاریخ ساخته شده و مستندات مربوطه نیز در قالب پاورقی در اختیار شما قرار گرفته است. قطعاً یکی از دلایل اصلی موفقیت کتاب‌های مارک منسون (Mark Manson)، همین دقت نظر و توجه به شعور شما به عنوان مخاطب است که موجب شده کتاب اولش به مدت چند سال در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان قرار بگیرد.

مارک منسون در کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید از چیزهایی صحبت می‌کند که در حال نابودی هستند و به بررسی اضطراب‌های زیرپوستی و پنهانی که در زندگی مدرن رواج پیدا کرده، می‌پردازد و با شرح ماهرانه‌ی این اضطراب نشان می‌دهد که تلاش جنون‌آمیز افراد برای دستیابی به شادی ماندگار و همیشگی، تنها موجب کاهش شادی در وجود آن‌ها می‌شود!

مارک منسون در این کتاب می‌گوید بهتر است امید را رها کنید و رنج‌های پنهانی در زندگی را بپذیرید و تعاریف ما از شادی، آزادی، ایمان و امید را زیر سؤال می‌برد.

جملات برگزیده کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید:

- مهم نیست زندگی‌تان تا چه اندازه خوب باشد یا بد. رنج همیشه هست و بالاخره مهارپذیر خواهد بود.
- به‌ جای بمباران کردنِ ذهن عاطفی با واقعیت‌ها و منطق، با این شروع کن که از او بپرسی چه احساسی دارد.
- شما می‌توانید همین‌جا و همین حالا سرنوشت خود را تغییر دهید و این شامل همه چیزهای فوق‌العاده می‌شود.
- درد، واحد پول ارزش‌های ماست. بدون درد از دست دادن (یا امکان از دست دادن)، تخمین ارزش همه چیز، غیرممکن می‌شود.
- آزادی جعلی، ما را روی تردمیل قرار می‌دهد تا به سمت تعقیب بیشتر لذت‌ها بدویم، در حالی که آزادی واقعی، تصمیمی هوشیارانه برای زندگی با کم‌ترین‌هاست.
- از دیدِ نیچه عشق به سرنوشت یعنی تمام زندگی و تجربه‌ها را بی‌قیدوشرط بپذیرید: تمام فراز‌و‌نشیب‌ها، معناها و پوچی‌ها. یعنی عاشقِ رنج‌تان باشید و آن‌را بپذیرید.
- نقطه مقابل خوشحالی، عصبانیت یا اندوه نیست. اگر عصبانی یا اندوهناک باشید، یعنی هنوز به چیزی اهمیت می‌دهید. یعنی هنوز چیزی برای شما مهم است. یعنی هنوز امید دارید.
- تحملِ رنج در فرهنگِ ما در حال کم‌شدن است و نه‌تنها این کم‌شدن برای ما شادیِ بیش‌تری در پی ندارد، بلکه شکنندگیِ‌ عاطفیِ بیش‌تری هم ایجاد می‌کند. برای همین است که به‌ نظر می‌رسد همه‌چیز به فنا رفته!
- تنها شکل واقعی آزادی و تنها شکل اخلاقی آزادی، از طریق محدودیت نفس، امکان‌پذیر است. این آزادی، مجوز انتخاب چیزهایی که در زندگی می‌خواهی نیست، به جای آن، انتخاب چیزهایی است که حاضری ترکشان کنی.

نکوداشت‌های کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید:

- کتاب همه چیز به فنا رفته، فراخوانی است برای مشارکت در ساخت دنیایی بهتر و تنها همین کتاب، برای رسیدن به این مقصود، کافی است. (رایان هالیدی، نویسنده دو کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز)

- مارک منسون، در تحریک ذهن و نوعی درون‌بینی غیرمعمول و خاص خودش استاد است. ساده‌نویسی او در این کتاب وادارتان می‌کند ساعت‌ها به طور ناخودآگاه، آن را ورق بزنید. (جیمز کلیر، نویسنده کتاب پرفروش خرده عادت‌ها)

همه ما از شرارت‌های دنیا در هراسیم و مارک به ما نشان می‌دهد که چه‌طور از وجه تاریک خود دوری کنیم. کتابی پر از بصیرت و شوخ‌طبعی که همه ما باید در اولین فرصت، آن را بخوانیم. (شان پاریش، بنیانگذار Famam street)

در بخشی از کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته، همه چیز درباره‌ی امید می‌شنویم:

در سال 1943، پیلکی فهمید که نقشه‌اش برای شورش و فرار از زندان، هرگز قرار نیست عملی شود: ارتش سری لهستان، تصمیم به آمدن نداشت. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها نیز قصد آمدن نداشتند و بر طبق همه احتمالات، تنها کسی که قرار بود بیاید، شوروی‌ها بودند که خود از آلمانی‌ها بدتر بودند. پیلکی به این نتیجه رسید که ماندن در اردوگاه، بسیار خطرناک است و زمان فرار فرارسیده است.

البته این کار برای او آسان بود. ابتدا خود را به بیماری زد و مجوز رفتن به بیمارستان اردوگاه را دریافت کرد. بعد در آن‌جا در مورد گروه کاری خود به پزشکان دروغ ‌گفت و وانمود ‌کرد که باید به عنوان کارگر شیفت شب به نانوایی که در لبه مرزی اردوگاه و نزدیک رودخانه بود، بازگردد. وقتی پزشکان او را مرخص کردند، سری به نانوایی زد که باید تا ساعت 2 صبح و تا پخت آخرین نان در آن‌جا به کار می‌پرداخت. از آن به بعد تنها کاری که باید می‌کرد این بود که سیم تلفن را قطع کند، مخفیانه و بی‌سر و صدا به بیرون در نگاه کند و بدون این که توجه نگهبانان اس اس را جلب کند، لباس‌های غیر نظامی دزدیده شده را به تن کند و حدود یک مایل دورتر در حالی که به او شلیک می‌کنند، به رودخانه بپرد و با کمک ستارگان، راه خود را به سمت شهر پیدا کند.

امروزه روز، به نظر می‌رسد خیلی از دنیای ما به‌ فنا رفته است. البته این به فنا رفتن، در اندازه‌های جنایات نازی‌ها نیست، ولی هنوز می‌توان گفت تا حد زیادی به ‌فنا رفته است. داستان‌هایی نظیر سرگذشت پیلکی، الهام‌بخش است و به ما امید می‌دهد. این داستان‌ها ما را وادار می‌کنند که از خود بپرسیم: "بسیار خوب، لعنتی، شرایط او خیلی وخیم‌تر بود ولی توانست موفق شود. اما خود من به تازگی چه کار کرده‌ام؟" در عصر طوفان‌های توییتری و فیلم‌های پورن خشن، احتمالاً این همان سؤال درستی است که باید از خودمان بپرسیم. اگر کمی نقطه دید خود را بالاتر برده و چشم‌انداز وسیع‌تری پیدا کنیم، درمی‌یابیم که وقتی قهرمانانی چون پیلکی دنیا را نجات می‌دادند، ما جز مگس پراندن و شکایت از پایین بودن درجه کولر گازی، کار مفید دیگری انجام نمی‌دادیم.

داستان پیلکی بدون شک، حماسی‌ترین داستانی است که من در زندگی خود با آن مواجه شده‌ام؛ زیرا قهرمانی فقط به شجاعت یا اراده یا اجرای برنامه‌های زیرکانه محدود نمی‌شود. نه، قهرمان بودن، یعنی توانایی ایجاد امید در شرایطی که هیچ امیدی وجود ندارد. قهرمان بودن، همان روشن کردن کبریت در اطاق تاریک است، نشان دادن امکان بهره‌مندی از دنیایی بهتر است (نه فقط دنیای بهتری که دلمان می‌خواست وجود داشته باشد، بلکه دنیای بهتری که نمی‌دانستیم وجود آن ممکن است). قهرمان بودن یعنی شرایطی را که همه چیز، ظاهراً به فنای کامل رفته است، دریابیم و به طریقی آن را بهبود بخشیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
فصل اول: حقیقت تلخ - بخش اول
10 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
7 دقیقه
فصل اول - بخش سوم
8 دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
9 دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
8 دقیقه
فصل دوم: کنترل نفس یک توهم است - بخش اول
10 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
5 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
8 دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
8 دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
9 دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
9 دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
7 دقیقه
فصل دوم - بخش نهم
7 دقیقه
فصل سوم: قوانین نیوتن در هیجانات - بخش اول
8 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
8 دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
8 دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
7 دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
8 دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم
8 دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم
9 دقیقه
فصل چهارم: چطور به تمام رویاهای خود حقیقت ببخشیم - بخش اول
5 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
10 دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
7 دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
7 دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
9 دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
7 دقیقه
فصل چهارم - بخش هفتم
9 دقیقه
فصل چهارم - بخش هشتم
10 دقیقه
فصل چهارم - بخش نهم
7 دقیقه
فصل پنجم: امید به فنا رفته - بخش اول
7 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
7 دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
9 دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
8 دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم
8 دقیقه
فصل پنجم - بخش ششم
8 دقیقه
فصل پنجم - بخش هفتم
8 دقیقه
فصل ششم: فرمولی برای بشریت - بخش اول
8 دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
7 دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
8 دقیقه
فصل ششم - بخش چهارم
8 دقیقه
فصل ششم - بخش پنجم
7 دقیقه
فصل ششم - بخش ششم
12 دقیقه
فصل ششم - بخش هفتم
8 دقیقه
فصل هفتم: درد ثابتی جهانیست - بخش اول
7 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش چهارم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش پنجم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش ششم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش هفتم
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش هشتم
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش نهم
7 دقیقه
فصل هشتم: اقتصاد احساسات - بخش اول
8 دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل هشتم - بخش سوم
7 دقیقه
فصل هشتم - بخش چهارم
9 دقیقه
فصل هشتم - بخش پنجم
8 دقیقه
فصل هشتم - بخش ششم
7 دقیقه
فصل هشتم - بخش هفتم
8 دقیقه
فصل هشتم - بخش هشتم
7 دقیقه
فصل نهم: آیین نهایی - بخش اول
7 دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل نهم - بخش سوم
7 دقیقه
فصل نهم - بخش چهارم
7 دقیقه
فصل نهم - بخش پنجم
11 دقیقه
فصل نهم - بخش ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید
نویسنده
مترجمعلی اکبر متواضع
گویندهعلی اکبر متواضع
ناشر چاپیانتشارات کاکتوس
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید

Hamid Mahdian
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کتابی سراسر آموزش زندگی به سبکی متفاوت و با تکیه بر درون آدمی، ساده و‌روان قابل فهم برای هرشخص با هر سطح آگاهی... بهترین کتاب برای مقابله با نا‌امیدی و سست شدن و به بی‌راهه رفتن در پیچ و خم زندگی، خیلی گویا و‌ خودمانی به شما می‌آموزه که در چه شرایطی با چه عملکرد و واکنشی درست به استقبال مشکلات و در مسیرهای جدید زندگی هر وضعیتی و در هر موقعیتی بروید... خیلی پیشنهاد میکنم کتاب رو به صورت چاپی بخونین ولی اگه نتوانستید بهتره از پیش خودتون رو با گوینده سازگار کنین و سعی کنین باهاش کنار بیایین... درکل ترجمه خوبی داره گو اینکه بهتره جملات حذف شده کتاب رو از رفرنس اورجینال در گوگل پیدا کنین و به متن کتاب به‌صورت ذهنی و درکی و برای کمک بیشتر به درک‌بهتر مسیر اصلی نویسنده اضافه کنین... ممنون از گرد آورنده‌های خوب این کتاب صوتی... مرسی.
بهناز گلخوار
۱۴۰۰/۴/۱۰
کتاب به بحث درباره چیزهایی می‌پردازد که در حال نابودی هستند. او از اضطراب‌ها و نگرانی‌هایی صحبت می‌کند که در لایه لایه زندگی در عصر حاضر نفوذ کرده و ما هیچ راه گریزی از آن نداریم. او با رویکرد متفاوتی در مورد موضوعاتی همچون درد، امید، شادی و موفقیت صبحت می‌کند و تعریف متفاوت‌تر و چالش‌برانگیزتری از آن‌ها ارائه می‌دهد
جابر
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
در کتاب پراکنده گویی زیاد هست مخصوصا در اوایل کتاب منتها به مرور بهتر می‌شود اگر با دقت گوش کنید نصایحی جالب و آموزنده را به شما ارائه می‌کند ضمنا مترجم هم به عنوان گوینده عملکرد خوبی داشته است.
Dream Land
۱۳۹۹/۱۱/۵
کتاب‌های مارک منسون عالیه اما متاسفانه یه گوینده مناسب برای این چنین کتاب‌های ارزشمندی انتخاب نکرده‌اند از خرید هر دوکتاب صوتی مارک منسون پشیمانم هر دو کتاب صداهاشون مناسب نیست تندتند میخونن مسلط ندارن به جملات..
حسین بهرامن زاده
۱۴۰۲/۲/۸
باز هم مارک منسون شگفتی آفرید و سنگ تموم گذاشت… این کتاب هم مثل کتاب قبلش واقعا فوق العاده هست… رفیق، این کتاب کمی فلسفی هست و نیاز هست دو بار بخونی… اما اگر درکش کنی واقعا امید و انگیزه به زندگیت برمیگیره👌😊
رضا رضایی
۱۳۹۹/۱/۲۰
کتاب آموزنده‌ای هست ولی پراکنده گویی آن زیاد هست و خیلی باید با تمرکز این کتاب را گوش بدهید. به طور کلی، کتاب خوبی هست ولی فوق العاده نیست.
شهناز زمانی
۱۴۰۱/۶/۱۰
این کتاب رو به تمام کساییکه دنبال انسانیت میگردند توصیه میکنم.
من جواب بسباری از سوالهای مذهبی و روانشناسی و فلسفی خودم رو پیدا کردم.
عالی بود
نسترن صفرابادی
۱۳۹۹/۳/۲۹
صدای گوینده مناسب نیست با اینکه من این کار را دوست دارم بشنوم ترجیح دادم نسخه دیگری پیدا کنم. صدا بی‌رمق و حوصله سر بر است‌ای کاش یک گوینده حرفه‌ای میگذاشتید
صدف ح
۱۳۹۹/۷/۹
متاسفانه فایل صوتی بازبینی نشده و تپق‌های خواننده مشهود است در کل محتوای کتاب عالیست
Javad hzd
۱۳۹۹/۱/۱۳
یک کتاب فوق العاده تاثیر گذار همراه با یک گویندگی عالی
مریم رضایی
۱۴۰۱/۲/۷
اهل چند بار خواندن کتابها نیستم ولی این یکی رو چهار بار پشت سر هم گوش کردم عالی بود این کتاب
Mahdiye Rezai
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب خوب و مفیدی که باید با حوصله گوش کنید
حمید احمدی دوست
۱۳۹۸/۱۲/۸
سلام کتاب خوب از نویسنده‌ای برجسته و ترجمه عالی و روان داشت ممنون
Arash Abed
۱۴۰۲/۲/۲۱
توصیه میشود و میتواند دیدگاه ساده انگاره به امید را تعدیل کند.
Sayna Parayandeh
۱۴۰۱/۴/۱۳
عالی من دو بار گوشش کردم باید باز هم گوش کنم ولی قدای گوینده برای من جذاب نبود
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید

برای دریافت کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.