معرفی و دانلود PDF کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک

عکس جلد کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک

(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است. به علت بالا بودن حجم فایل، این کتاب تنها در نسخه ویندوز قابل مطالعه می باشد.)

در کتاب حاضر اسناد ساواک درباره 'جبهه ملی'به چاپ رسیده است. مقدمه کتاب شامل توضیحات مبسوطی است درباره تاریخچه اندیشه ناسیونالیسم در ایران, خط مشی‌ها و اصول اعتقادی جنبش ملی‌گرایی و ایده ناسیونالیستی، عملکرد تاریخی این جریان در تاریخ معاصر ایران، تاریخچه جبهه ملی اول تا چهارم، رهبران و عملکردهای آنان. نخستین اسناد مربوط به جبهه ملی دوم (تاسیس در سال 1339) و آخرین آنها مربوط به آخرین ماه‌های سال 1357و جبهه ملی چهارم است، با توجه به این که ساواک در سال 1335تاسیس شده، اسنادی از جبهه ملی اول ( 1328 1332) در این مجموعه وجود ندارد. در این مجموعه متن نامه‌ای منتشر نشده از سوی آیت‌الله کاشانی به دکتر مصدق، و سندی در خصوص جلسه تبادل اطلاعات مقامات ساواک و سازمان سیا مربوط به جبهه ملی، بدون رعایت ترتیب زمانی و موضوعی در انتهای اسناد قرار گرفته است. بقیه اسناد به ترتیب و توالی تاریخی تنظیم شده‌اند. در این کتاب صرفا اسنادی که مستقیما به جبهه ملی مربوط است درج شده است. در بخش اسناد، تصویر اصل سند، درکنار متن حروفچینی شده قرار گرفته و تاریخ، نام فرستنده و گیرنده، شماره و موضوع هر سند، در صدر آن چاپ شده است. توضیحاتی درباره اسامی و رویدادها مندرج در هر سند به صورت زیرنویس عرضه شده است. در پایان، نمایه اسامی و تصویر اسنادی که در زیرنویس‌ها به آنها ارجاع شده، آمده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک
ناشر چاپیانتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
سال انتشار۱۳۷۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۸۲
زبانفارسی
شابک978-964-5798-11-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک

برای دریافت کتاب جبهه ملی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.