معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی در گذرگاه جهان

عکس جلد کتاب صوتی در گذرگاه جهان
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در گذرگاه جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در گذرگاه جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در گذرگاه جهان

کتاب صوتی در گذرگاه جهان برگزیده‌ای از اشعار فریدون مشیری، شاعر برجستۀ معاصر و از سرآمدان شعر نو امروز ایران است.

در قسمتی از کتاب صوتی در گذرگاه جهان می‌شنویم:

آیا کسی از دیدن گل سیر خواهد شد؟
آیا کسی در صحبت گل پیر خواهد شد؟
صد کوه اگر غم داری و یک جو اگر شادی
این را نگهدارش،
و آن را به قعر دره بسپارش.
دنیا گذرگاهی‌ست
آغاز و پایان ناپدیدار
راهی، نه هموار.
یک بار از آن خواهی گذشتن
آه،
یک بار …
یک بار …
یک بار …
یک روز، میبینی تو را، نازک‌تر از گل، زاد
با خون دل، پرورد
روز دگر، پژمرد و پرپر کرد!
آنگاه
خاکت را به دست باد صحرا داد!
دنیا گذرگاهی‌ست.
صد سال اگر جان را بفرسایی
صد قرن اگر آن را بپیمایی
راز وجودش را ندانی چیست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

8 دقیقه
در گذرگاه جهان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در گذرگاه جهان
نویسنده
گویندهمعصومه عزیز محمدی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در گذرگاه جهان

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۶/۱۷
🍁 ممنون از خانم عزیز محمدی عزیز که با خوانش زیباشون حق مطلب شعرهای استاد مشیری رو ادا کردن. واقعا ممنون.
کار تو گوهر ساختن از سنگ خاراست
کار تو شیرین کردن فرداست
من زندگی را دوست دارم
انسان و‌باران و چمن را می‌ستایم
انسان و باران و چمن را می‌سرایم
در این گذرگاه بگذار خود را گم کنم در عشق،
در عشق…
بله کتاب خیلی خوبی بودی من هم با اون دوستمون که در مورد نامناسب بودن آهنگ متن گفته بود موافقم. برای آهنگ متن نباید از اهنگ‌ مشهوری مثل shape of my heart از استینج، استفاده بشه، چون همه خودشو و متنشو می‌شناسیم، همه‌ی اون زمان‌هایی که به اشعار گوش کردم، کنم اون تیکه آهنگ هم مرتب توی گوشم زمزمه میشد:
I know that the spades are the swords of a soldier. I know that the clubs are weapons of war. I know that diamonds mean money for this art. But that's not the shape of my heart. That's not the shape. The shape of my heart…
خوب‌تر میشه که از سونات‌های کلاسیک استفاده کنیم که برای ما زمان گوش دادن هیچ چیز دیگه ای‌رو تداعی نکنه!
اصلا یه فکری؛ یک بار دیگه توی لپ تاب دانلود میکنم ‌و با نرم افزار back vocal, موزیک متن رو‌ کاملا برمی دارم! اون موقع فقط صدای زیباس خانم عزیز محمدی میمونه. ممنون دوست عزیزم کتابراه☘️
شقایق سرلک
۱۳۹۷/۵/۱۱
فوق العاده بود!! !!
حالِ دلمو خوب کرد ☺️
چندین بار گوشش کردم
#پیشنهاد_میشه
Mahin Alipour
۱۴۰۲/۱/۷
خداوند رحمت کنه ایشون رو.. تمام زندگی در چند دقیقه. موسیقی زیبای فیلم لئون و صدای رویایی خانم محمدی غنای شعر رو افزون کرده. عالی. علاوه بر مضامین عاشقانه مضامین انسانی و همچنین مضامین میهن پرستانه در اشعار فریدون مشیری به شدت به چشم می‌خورد. در یادداشت رویا رسولی درباره‌ی اشعار فریدون مشیری آمده در است: «یشترین جلوۀ عشق‌ورزی اشعار مشیری، پیرامون عواطف اجتماعی بوده است. او همۀ مفاهیم اجتماعی، از جمله دوستی‌ها، دشمنی‌ها، مهر، محبت، عدالت، حقوق مساوی، احترام متقابل، آشتی، تخریب محیط زیست و... را با محور عشق پیوند می‌زند. زیرا او عشق و محبت را دوای درد بشر می‌داند و انسان‌ها را به عشق و محبت دعوت می‌کند. او می‌خواهد بین مردم جهان عشق و محبت برقرار سازد و با عشق و دوستی دنیا را نجات دهد.»
تی بانو ص دق
۱۴۰۰/۱۲/۶
*تهیه کنندگان محترم ماه آوا * جداً توجه بفرمایید.
وقتی شما در پس زمینه از* موسیقی متن فیلم* استفاده می‌کنید (در این مورد فیلم لئون) ذهن شنونده را به سمت و سوی دیگری می‌کشانید و چالشی که ایجاد می‌شود بجای توجه به متن ذهن مخاطب دنبال مشخصات موسیقی یا صحنه‌های فیلم مورد نظر می‌رود. این مورد اول. از
می‌توانید موسیقی‌های بی کلام، یا کلاسیک استفاده کنید. مورد دوم صدای موسیقی باید *زیر صدای گوینده* باشد نه موسیقی غالب بر صدای گوینده مگر در قسمت فاصله گذاری. که آنهم باید اینکار بتدریج صدا زیاد شود. نه یکباره، مثل اواسط این کار.
شعر بسیار زیبا و خوش تصویر و صدای خوب گوینده در میان این اشتباهات گم شد.
فاطمه رئوفی
۱۴۰۱/۸/۲۱
اشعار فریدون مشیری رو بسیار دوست دارم. و این شعر که با خوانش زیبای خانم عزیز محمدی بسیار دلنشین بود.
شعر "کوچه" رو همیشه زمزمه میکنم. مشیری در شعر گذرگاه جهان میگوید امید رو همیشه درقلبمون زنده نگه داریم. و سختی‌های این دنیا رو با امید تحمل کنیم و از زیبایی‌های اطرافمون هم لذت ببریم.
به گفته یک
خودِ فریدون مشیری:
"عقیده دارم وقتی شعر را می‌توان موفق نامید که شاعر بتواند به راحتی احساس خود را به دیگران انتقال دهد و همان شود که در خود برانگیخته است در وجود او نیز برانگیزد و بیدار کند“.
و همینطور هست؛ اشعارش عمیقا به دل مینشیند. مثل شعر" کوچه" و "درگذرگاه تاریخ" (اگه اسمش رو درست گفته باشم.)
"فریدون مشیری"
شهاب علاقه بند
۱۳۹۷/۸/۲
با یک فنجان قهوه تو یک صبح بارونی‌ حال ادمو حسابی جا میاره، روحش شاد باشد.
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۹/۱۸
در زیبایی سروده‌های استاد مشیری که شکی نیست. پیام این سروده کوتاه و دلچسب امید بستن به لحظه‌های قشنگ و کوچک و گاه ساده زندگیست مثل شکفتن گل شاعر شما رو فرامیخونه که در سخت‌ترین لحظه‌ها هم اجازه بدید گل امیدتون به بهانه‌ای بشکفه. بقول سهراب جان سپهری چشم هارا باید شست جور دیگر باید دید بهتر ببینیم و تا بیشتر لذت ببریم قدر بدونیم. استاد مشیری همیشه میفرمودن شاعری که انتظار یک شعر موفق و ماندگار رو داره باید توانایی گنجاندن احساس درونی خودش را داخل اون شعر داشته باشه و به نوعی به شعر روح بدهو خودشون دقیقا همین کار رو انجام دادند. خوانش خانم محمدی هم این زیبایی رو بهتر ترسیم کرد.
Ghazal Bj
۱۳۹۷/۷/۴
زیبا بود ☺️☺️☺️💖💖
نام اهنگ هم shape of my heart هست
A a
۱۳۹۹/۲/۱۹
من معمولا کتاب‌های صوتی رو دوست ندارم اما این اثر بی‌نظیر نظر من را نسبت به کتاب‌های صوتی تغییر داد. بسیار بسیار زیبا. جملاتش را بسیار با احساس میگفت و من آرامش را حس کردم. توانستم با جملاتش ارتباط بر قرار کنم و احساس درونش را لمس کردم واقعا بی‌نظیر مرسی از کتابراه که این اثر زیبا را در برنامه‌اش قرار داد.
Hadise Mohamadi
۱۳۹۹/۹/۱۰
واقعا اشعار جناب مشیری جای سخن نداره!! 👌🏼
خیلی زیبا است
هم محتوا
هم ساختار شعر
هم موزیک
هم صدای گوینده
...
باید بار‌ها و بار‌ها شنید تا حداقل برای دقایقی زندگی رو حقیقی و شاعرانه درک کرد...
خیلی پیشنهاد میشه👏🏼
لطفا از اشعار جناب مشیری با صدای خانم عزیز محمدی کتاب‌های صوتی بیشتری بسازید.
ممنون از کتابراه
Kasra Almaei
۱۳۹۹/۲/۱۴
عالی بود. این قانون رو اگر درک کنیم دنیامون عوض میشه. گرچه دنیای امروز قانون شکنه و هر روز بیش از دیروز باعث فرسودگی و افسردگی خاطره اما بازم باید موند و ساخت. به امید شادی جهانگیر همه کس شمول. در پناه ایزد اینوگونه که این دو سه نادان می‌دانند، در جهل که دانای جهان ایشانند خر باش که این جماعت از فرط خری، هرکه او نه خرست کافرش میخوانند
رز روز
۱۴۰۰/۱/۷
پیشنهاد میکنم هر روز صبحتان رو با گوش دادن به این کتاب شروع کنید🌼❤️
بسیار آرامش بخش....
موسیقی فوق العاده زیبا که از آهنگ فیلم لئون حرفه‌ای که خود از شاهکار‌های سینما هست برداشته شده است که لذت شعر زیبای استاد فریدون مشیری رو دو چندان میکنه
دمتون گرم من که خیلی لذت بردم شدید پیشنهاد می‌کنم دوستان
N
۱۴۰۱/۹/۱۳
کتابی محشر و زیباست، گوش دادن به آن بسیار آرامش بخش است و برای دقایقی انسان را از افکار منفی دور میکند.... اشعار فریدون مشیری بسیار زیبا و روانشناسانه هستند. به جرئت میتوان گفت ایشان جز بهترین مفاخر ایران هستند... اما حیف که از چنین کتاب خوبی فقط یک صوت در کتابراه قرار داده شده‌. امیدوارم بزودی قسمت‌های بعدی کتاب را هم قرار دهید با تشکر از برنامه مفیدتون ‌.
Faz P
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
بسیار زیبا و تاثیر گذار و متن بسیار دلنشینی بود خوانش راوی هم بسیار با احساس بود
اما نقد من به این کتاب اهنگیه که انتخاب کردن اهنگ ناراحت کننده ایه و ادم رو یاد فیلم میم مثل مادر میندازه در صورتی که خوده کتاب یه جاهایی از امید و درخشش نور حرف میزنه و این احساس خوب با اهنگ غمگین در تضاده و باعث میشه اون حسه خوب کمرنگ بشه و اوج لذت شنیدن کتابو از ادم میگیره
اشکان فردوسی
۱۳۹۹/۱/۱۳
متن واقعا گیرا و جذابه و امید به زندگی و شادی رو ترویج میکنه ولی بیاید واقع بین باشیم، حال دلمون خوب نیست شرایط زندگی خیلی سخته. این حرف‌ها برای ما کمی شعاری به نظر میاد قبول دارم نویسندگان این آثار انسان‌هایی با فراغ بال بودند و درکی که ما از زندگی داریم رو نداشتن ولی فکر کنم شرایط الان زندگی ما هم متفاوته.‌ای کاش که اینطور نبود....
مشاهده همه نظرات 598

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در گذرگاه جهان

برای دریافت کتاب صوتی در گذرگاه جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.